Skocz do zawartości
Jacek E.

Byłem grzeczny :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek tylko wróć szybko !!!! :) No i generalnie lataj nisko i powoli :)

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No widzę, że Mikołaj był u mnie też był, chociaż listu nie pisałem, przyniósł mi skarpety, jeśli chodzi o sprawy astronomiczne no cóż za Mikołaja byłem ja sam sobie kupując jak już wiecie montaż HEQ5-PRO, tylko ostatnio nie mogę natrafić na pogodę, słabo od 2019-11-11 ani razu nie udało mi się wyjść na konkretną obserwacje, jedynie Słońce i Księżyc a sprzęt czeka na swoją chwilę i swój czas. Mam nadzieję, że u wszystkich był Mikołaj, że o nikim nie zapomniał, a jeśli o kimś zapomniał to mam dobrą radę nie pamiętajcie o tym siwym dziadku a wtedy on sam przypomni sobie o Was.:)):)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dostałem kiedyś podobny kubek od kumpli w prezencie tylko z "męskim tancerzem" i jak wlało się coś gorącego to tancerz stał w stroju Adama z pokaźnym "interesem". Niechciejta wiedzieć co było jak żonka se kawę w tym zaparzyła!!! 

• Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój urodzinowo - mikołajkowo - gwiazdkowy  upominek. :) Żeby tak jeszcze, szybko bezchmurne noce wróciły, bo sprzęt "rdzewieje". :(

Bez tytułu.jpg

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dostałem urządzenie do mycia luster i soczewek... 250bar powinno sobie poradzić z kurzem i nie tylko :D 
ChomikImage.jpg.a9f7c96e665af1e2e29ef65250902993.jpg

• Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko pamiętaj żeby po płukaniu przemyć resztki optyki wodą destylowaną. Inaczej może się na nich osadzić kamień.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wprawdzie to nie od Mikołaja, ale nie chcę tworzyć osobnego tematu - dostałam laurkę na Dzień Babci od mojego 3,5 letniego wnuka. Wie już sporo o Słońcu, Księżycu i o planetach. Pierwsze próby obserwacji Księżyca też już były. Trudno powiedzieć w jakim kierunku pójdzie, bo na razie mały i interesuje go wszystko, ale laurka o tej tematyce i tak cieszy. Ilość planet i ich kolejność jest oczywiście "wizją autora" :))

Opis wg słów małego -  Słońce, Saturn z pierścieniem i księżycami, Ziemia, nie skończony Jowisz, Wenus i Mars.

kosmos.jpg

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta