Skocz do zawartości

UWAGA! Istotne zmiany w reglaminie konkursu dla początkujących !


Rekomendowane odpowiedzi

Te zmiany zapowiadałem już w połowie roku  - wykluczeniu będzie podlegał tylko zwycięzca po dwukrotnym zajęciu 1 miejsca. To punkt 4 regulaminu. Dodatkowo w konkursie roku biorą udział tylko fotografie,które zajęły pierwsze miejsca . To punkt 8 regulaminu.

Ewentualne uwagi proszę do 30 grudnia tak aby w Nowy Rok już wejść z gotowym regulaminem.

Maciek

Regulamin jest tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dodać punkt zobowiązujący do głosowania w Konkursie dla początkujących, wszystkich uczestników Konkursu im. Heńka Kowalewskiego.

Obserwując Konkurs dla początkujących widzę, że nasze astrofotograficzne autorytety niezbyt chętnie oceniają prace początkujących.

Wprowadzenie tego niezbyt uciążliwego obowiązku spowodowałoby, moim zdaniem, że oceny byłyby bardziej merytoryczne, a mniej efektem "pierwszego wrażenia"...

----------------------------------------------------------------

SW ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85   Montaż: Celestron AVX,

kamera: QHY163M;  guiding: Orion Guide Scope + ASI120MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, AdamK napisał:

Proponuję dodać punkt zobowiązujący do głosowania w Konkursie dla początkujących, wszystkich uczestników Konkursu im. Heńka Kowalewskiego.

Obserwując Konkurs dla początkujących widzę, że nasze astrofotograficzne autorytety niezbyt chętnie oceniają prace początkujących.

Wprowadzenie tego niezbyt uciążliwego obowiązku spowodowałoby, moim zdaniem, że oceny byłyby bardziej merytoryczne, a mniej efektem "pierwszego wrażenia"...

Tak jak napisałem na AP -nie ma sensu wprowadzanie jakiś reguł,których nie jesteśmy w stanie wyegzekwować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi fajnie jeśli chodzi o zmiany.

Miejmy nadzieję że oba konkursy jakoś w przyszłości się "wyrównają" jeśli chodzi o osoby głosujące (konkurs Henia ma ich sporo więcej)

Szkoda że nie ma konkursu dla średnio-zaawansowanych bo niestety widać po fotkach że świeżego astrofotografa który zdobywa dwa razy 1 miejsce w konkursie dla początkujacych dzieli tak olbrzymia przepaść że w konkursie Henia przez rok lub dwa będzie zamiatał tyły.(zdarzały się miesiące że praca takiego nowego uczestnika konkursu Henia nie zdobywała nawet jednego głosu na głosowaniu)

Ale to tylko moje zdanie i fajnie że jakieś konkursy są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wessel napisał:

Tak jak napisałem na AP -nie ma sensu wprowadzanie jakiś reguł,których nie jesteśmy w stanie wyegzekwować...

Nie można...? A zasadę, że fotka zgłoszona do konkursu musi zostać opublikowana na Forum można było?

Ale rozumiem Twój opór: sam niechętnie głosujesz.

----------------------------------------------------------------

SW ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85   Montaż: Celestron AVX,

kamera: QHY163M;  guiding: Orion Guide Scope + ASI120MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te osobiste wycieczki? Pomijam że bzdury wypisujesz, bo głosuję zawsze i we wszystkich konkursach ! Wyjątkiem jest konkurs którego jestem organizatorem.W ogóle nie powinienem tam głosować, to chyba jasne i oczywiste? Zwrócono mi na to uwagę i dlatego nie głosuję. Podobnie jak nie mam ani jednego Polskiego APODa  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście prosiłeś o uwagi. Zgłosiłem swoją z argumentacją.

Jeśli dla Ciebie to są bzdury, trudno... Ty tu rządzisz.

 

 

 

----------------------------------------------------------------

SW ED80 OTA 80/600 + F/R x 0,85   Montaż: Celestron AVX,

kamera: QHY163M;  guiding: Orion Guide Scope + ASI120MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AdamK napisał:

Proponuję dodać punkt zobowiązujący do głosowania w Konkursie dla początkujących, wszystkich uczestników Konkursu im. Heńka Kowalewskiego.

Obserwując Konkurs dla początkujących widzę, że nasze astrofotograficzne autorytety niezbyt chętnie oceniają prace początkujących.

Wprowadzenie tego niezbyt uciążliwego obowiązku spowodowałoby, moim zdaniem, że oceny byłyby bardziej merytoryczne, a mniej efektem "pierwszego wrażenia"...

Nie rozumiem - zmuszać do głosowania ? Zrobić z tego obowiązek ? Już kiedyś były obowiązkowe głosowania...

Przede wszystkim mylisz się - ten konkurs nie jest do oceniania i merytorycznych uwag. To jest konkurs na najpiękniejszą z pięknych, głosują nie tylko "autorytety", wszyscy  wybierają pracę, która zdaniem głosującego - jest najpiękniejsza. Ta, która mu się podoba, a nie taka, która jest najlepiej zrobiona, czy najlepiej oceniona (chociaż może się to pokrywać).  Nie musi wcale wygrać praca wybitna (cokolwiek miałoby to oznaczać :) )

Efekt "pierwszego wrażenia" ? - jak najbardziej, bo to konkurs cieszący nasze oczy. Wybieramy prace, które nas zachwycają.

Uwagi merytoryczne są pod tymi pracami w odpowiednich wątkach (muszą przecież być najpierw opublikowane na forum), a dodatkowo pierwsze trzy, które wygrają, są omawiane przez "autorytet".
I jest to wystarczające.

No i pozostaje kwestia wyegzekwowania takiego "obowiązku głosowania" (brr...) - czyli kary za nie zagłosowanie ? Przypomina mi to coś...

SW N-150/1200 EQ3-2
Nikon Action EX 10X50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek... ja mam  rozkosz jak se (to tak po krakowsku ;-p) mogę zagłosować zarówno w jednym, jaki w drugim konkursie !!!
Zatem, jeśli Wam stare astronomiczne wygi ego nie pozwala  na zagłosowanie na początkujących, to po co głosujecie tylko na "starych wyjadaczy".... cieszmy się, że "starzy" rozwalają system, oraz APOD-y pięknymi zdjęciami naświetlanymi, nie godziny, ale dni i w ten sposób rozsławiają polska astrofotografię!!! Doceniajmy żółtodziobów, zwłaszcza, ze KAŻDY kiedyś zaczynał, że KAŻDY stawiał pierwsze kroki w zatrzymywaniu widoków nocnego nieba na kliszy bądź elektronicznym sensorze ... trochę pokory i radości, że można zagłosować, docenić trud młodych, ich chęci i pasję!

Jestem za tym, żeby oba konkursy funkcjonowały oddzielnie, ale może zanim zagłosujemy na "wymiataczy", to najpierw oddajmy obowiązkowo głos na "początkujących" ??? (czy da się zrobić taką zależność na forum?)

  • Like 1

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkursy NA PEWNO będą funkcjonowały oddzielnie i nikogo do głosowania nie zmusimy a powiem mocniej - nikogo nie zamierzamy zmuszać. Ivonia ma100% racji - dodam, że gdyby głosowali wyłącznie uczestnicy konkursów to konkursów już dawno by nie było. No a że frekwencja jest jaka jest ...cóż, taka specyfika naszego światka - a dopóki ja prowadzę konkurs dla początkujących to żadnego systemu nakazowego nie będzie -organicznie mam zbrzyda.

M.K -chyba silnik forum nie ma takiej funkcjonalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)