Skocz do zawartości

"Co widzimy w gwiazdach..." ?Recenzja książki?


pmochocki

Rekomendowane odpowiedzi

Super, planowałem też zakupić tą książkę :) Z podobnej tematyki polecam ten egzemplarz, jest znakomita:

i-tutaj-jestesmy-wskazowki-dla-mieszkanc

http://maliczytelnicy.pl/tutaj-jestesmy-wskazowki-dla-mieszkanca-planety-ziemia/

 

  • Like 2

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pmochocki napisał:

Projektor. 

Polecasz jakiś konkretny? Widziałem tylko Sega Toys Planetarium, ale cena dość spora.

  • Like 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem swój od Mikołaja dwa lata temu - wersja z Tchibo. Na żywo widziałem jeszcze dwa inne modele. Wszystkie były podobnej jakości. Szału nie ma. Najlepiej się sprawdza jak stoi wysoko na szafie.

Cena... "To chodź już do swojego łóżeczka, a tata Ci włączy gwiazdki." Czyli łóżko w sypialni tylko dla żony i mnie... bezcenne... ?

  • Like 1

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20200114_225640.thumb.jpg.b71778752e92f3dfc91449abe210e86d.jpgDołączę się do tematu jeśli można. Mój siedmioletni syn (nie wiedzieć dlaczego ;-)) wykazuje również spore zainteresowanie tematyką szeroko pojętej astronomii i astronautyki. 

Książek ma całkiem sporo i jeśli chcecie to mogę sukcesywnie je prezentować oraz pokusić się o jakąś mini recenzję.

Na początek pięknie wydana pozycja "tu jesteśmy" Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

 

 

 

 

20200114_225715.jpg

  • Like 2

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejna książka dla dzieci, zgodnie ze złożoną kiedyś obietnicą.

Tym razem jest to książka pt. "Niesamowity Wszechświat" autorstwa Pani Karoliny Bąkowskiej.

Od strony merytorycznej nie można mieć do tej pozycji żadnych uwag. W tekście pojawiła się o ile mnie pamięć nie myli dosłownie jedna drobna nieścisłość, ale bez wpływu na odbiór całości.

Książka jest napisana językiem prostym i przystępnym dla dzieci - myślę, że siedmiolatek jest w stanie przyswoić sobie wiedzę tam przedstawioną. Jednocześnie autorka nie infantylizuje i nie upraszcza przesadnie.

Książka jest wydana na dobrej jakości papierze, a graficznie spójna i okraszona pieknymi ilustracjami.

Gorąco polecam. Poniżej zdjęcia.

 

  • Like 1

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)