Skocz do zawartości

Przelot asteroidy 2012 DA14 15.02.2013.


Rekomendowane odpowiedzi

A oni mają - cytuję: ,,very clean sky" >:( >:( >:( - odbiór jak w telewizji http://www.nasa.gov/mission_pages/asteroids/main/index.html

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas obserwuje sat24 z nadzieją, że wypatrzę jakaś dziurę w chmurzyskach. Teraz widzę, że coś przejaśnia się na północ od Krakowa (t.j. Sandomierz?). W godz. 18-20 widziałem ciemniejsze plamy pomiędzy Berlinem a Hamburgiem. Już zastanowaniałem się, czy gdzieś tam nie pojechać (w końcu ode mnie do Berlina to jest tylko ok. 2h samochodem). Teraz też za Berlinem są chyba jakieś przejaśnienia. Ale nie wiem, czy to tylko gra kontrastów na mapie??? Teraz w miarę bezchmurno to jest chyba za Paryżem. Ale tak daleko nie pojadę ... :)

post-765-137699880681_thumb.jpg

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nici z obserwacji. Powiem, że nastawiłem się bardzo optymistycznie. Niestety nie wyszło. Maybe next time.  ;)

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zarejestrowałem się specjalnie żeby pokazać foto.

Obserwowałem Wschód przez lornetkę z powiększeniem 10x (obserwacje zacząłem koło 21:05) niestety nic nie było widać więc zacząłem pstrykać zdjęcia na "oślep" aparatem przy zoomie 15x i po przeglądnięciu ich na jednym zauważyłem coś tylko nie mam pojęcia czy to 'to' bo  nie zajmuję się sprawami astronomii zazwyczaj.

dsc06592kopia.jpg

Robione z okna na stronę wschodnią w Poznaniu.

(to w najmniejszym kwadraciku to oryginalna wielkość ze zdjęcia, a to w następnych 2 kwadracikach to w 2 różnych powiększeniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zarejestrowałem się specjalnie żeby pokazać foto.

Obserwowałem Wschód przez lornetkę z powiększeniem 10x (obserwacje zacząłem koło 21:05) niestety nic nie było widać więc zacząłem pstrykać zdjęcia na "oślep" aparatem przy zoomie 15x i po przeglądnięciu ich na jednym zauważyłem coś tylko nie mam pojęcia czy to 'to' bo  nie zajmuję się sprawami astronomii zazwyczaj.

dsc06592kopia.jpg

Robione z okna na stronę wschodnią w Poznaniu.

(to w najmniejszym kwadraciku to oryginalna wielkość ze zdjęcia, a to w następnych 2 kwadracikach to w 2 różnych powiększeniach)

To może być wszystko, ale nie DA14. Aparatem cyfrowym, przez okno i w taką pogodę to się tego zarejestrować po prostu nie da. Jest naprawdę ogrom obiektów sporo jaśniejszych od tej planetoidy, i któryś z nich właśnie uchwyciłeś.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nawet nadziei nie robiłem. Cały dzień (jak niemal kazdy zresztą) wypełniony po brzegi chmurami. Wyszedłem sobie tylko raz na balkon upewnić sie nic się nie zmieniło.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)