Skocz do zawartości

Objects in the heavens - Peter Birren - zakup grupowy


Paweł Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, za rekomendacją @polaris szukam chętnych do grupowego zakupu pozycji:

6Cover.jpg.fdc797ebe279e9cd35223351c3102409.jpg

Koszt tej książeczki to 25 dolarów / sztuka + wysyłka, a ze względu na jej koszt z USA (24 dolary) szukam chętnych do wspólnego zakupu - wtedy przesyłka wyjdzie taniej (kwota do rozbicia), do tego może uda się jeszcze coś utargować od autora :) 
Ten kieszonkowy egzemplarz to idealne uzupełnienie atlasu w terenie.

Więcej o pozycji tutaj:

http://www.birrendesign.com/astro.html

5Summer.gif.89ddec88482c142a46535105fec38aef.gif

5Ori.gif.e8ec34129055e403fbf3b7fd4bd965f4.gif

5TriUma.gif.3ec69b7e23c9ae430dadeca17e7e6de2.gif

5Moon.gif.5935f053f7f04b56fc61fa9dab86f79c.gif

5Groupings.gif.24eb57193e199dcef7bd01dc9cf70fe0.gif

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pmochocki napisał:

Ja się piszę na wspólny zakup.

OK, fajnie by było mieć te 5 osób :) 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Karol_C napisał:

A tak konkretnie to z jakiego sklepu ? Czy tylko przewidujesz tą pozycję ? Ja myślał bym raczej o jakimś bardziej zaawansowanym atlasie (mam Pocketa teraz i dawno mi już nie wystarcza). 

Ta książeczkę można nabyć tylko na zamówienie prosto od autora:

http://www.birrendesign.com/astro.html

Forma podobna jak Pocket Sky Atlas.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mirek napisał:

Ja też bym się pisał na ten atlas, kwestia tylko kiedy ile miało by to kosztować razem z przesyłką?

Tak jak napisałem wyżej, koszt atlasu to 25 dolarów, wysyłka w zależności od ilości osób (24 dolary do podziału). Przy 5 osobach wychodzi razem z przesyłką około 112 zł. Do tego dochodzi jeszcze wysyłka listowna w PL około 6 zł (zakładam, że całość z USA leci do mnie, a ja roześlę dalej pocztą egzemplarze). Chciałbym zebrać minimum 5 osób.

Jeśli ktoś kupuje sam wówczas koszt to około 190 zł z przesyłką, trochę drogo stąd pomysł na zakup grupowy :)
Dopisujcie się proszę do listy:

1. dexter77
2. pmochocki 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  15 minut temu, Mirek napisał:

Ja też bym się pisał na ten atlas, kwestia tylko kiedy ile miało by to kosztować razem z przesyłką?

Tak jak napisałem wyżej, koszt atlasu to 25 dolarów, wysyłka w zależności od ilości osób (24 dolary do podziału). Przy 5 osobach wychodzi razem z przesyłką około 112 zł. Do tego dochodzi jeszcze wysyłka listowna w PL około 6 zł (zakładam, że całość z USA leci do mnie, a ja roześlę dalej pocztą egzemplarze). Chciałbym zebrać minimum 5 osób.

Jeśli ktoś kupuje sam wówczas koszt to około 190 zł z przesyłką, trochę drogo stąd pomysł na zakup grupowy :)
Dopisujcie się proszę do listy:

1. dexter77
2. pmochocki 

3. Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info od autora, że przy zakupie 5 sztuk cena spada do 20$ za sztukę :) 

Czekam jeszcze na info odnośnie przesyłki, mam nadzieję, że przy tej ilości pozostanie bez zmian.

Czy ktoś się orientuje jak wygląda ewentualne cło / podatek vat? Wyczytałem, że za książki cło nie jest narzucane, a poniżej kwoty 150? podatek wynosi 0% ? Mam nadzieję, że to ciągle aktualne :) 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną zamykamy listę, dziś powinienem mieć info o cenie przesyłki. Nie chcę zamawiać większej ilości ze względu na możliwość nałożenia podatku ? 
Jeśli są jeszcze inni zainteresowani śmiało zbierajcie chętnych :) 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z pełnym info, dostałem następującą wiadomość od Petera:

- 5 sztuk to łączny koszt z wysyłką 137$, czyli po 20$ za sztukę i 37$ za wysyłkę całości pocztą do Polski (jak się okazało, cena 24$ za wysyłkę dotyczyła jednej sztuki...)
- powyżej 5 sztuk wysyłka to aż 74$ !

Wniosek jest jeden, chciałbym zamówić 5 sztuk, wtedy wychodzi na osobę około 105-110 zł + wysyłka ode mnie na wskazany adres (poczta, paczkomat, kurier lub kto co woli).
Na liście mamy 6 osób, czyli najsprawiedliwiej będzie 5 pierwszych osób z listy, chyba że ktoś rezygnuje. Jeśli na granicy paczka trafi jakimś cudem pod opłaty celne, możliwe doliczenie VAT 7%, chociaż książki te mogą podlegać pod edukacyjne i wtedy VAT 0%.

Jeśli akceptujecie warunki to czekam na Wasze potwierdzenie:

1. dexter77
2. @pmochocki
3. @Mirek
4. @ppbb
5. @sferoida
6. @kjacek pierwszy w kolejce jeśli ktoś wyżej rezygnuje

Po akceptacji proszę o kontakt PW, podam dane do przelewu.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, pmochocki napisał:

Ja Jacka bym wogóle wciągnął i kupił 6 sztuk. Bardzo wątpię, że ktoś chciałby naliczyć nam podatek za 6 książek. A poza tym wartość towaru to $120 więc nie przekracza ?150.

Nie chodzi o opłaty celne, ale o to, że przy 6 sztukach koszt wysyłki to już nie 37$, a 74$, więc o wiele drożej. Najlepiej byłoby zebrać kolejną piątkę, myślę że to nie problem.

9 minut temu, miron napisał:

Ja chętnie zakupię tę pozycję. Nie ma więcej chętnych? Może zbierze się druga piątka...

Na forum obok są już kolejne 2-3 osoby. Bezpieczniej jest jednak zamówić 2 przesyłki po 5 sztuk - właśnie ze względu na możliwe opłaty celne - mniejsza paczka większe prawdopodobieństwo przepuszczenia bez opłat. Tylko drugą zbiórką ja się już nie zajmę, musiałby być jakiś inny chętny :)

Czekam na potwierdzenie od reszty.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sferoida napisał:

Mi tez pasuje, bo się załapałem. Nie będę się jednak upierał i jeżeli kJackowi mocno zależy to można rzucić los o moją pozycję.

To ustal proszę bezpośrednio z @kjacek I daj znać do kogo pisać w sprawie przelewu :) 

7 minut temu, Mirek napisał:

Ja się również piszę na zakup. Podaj kwotę oraz dane do przelewu.

Poszło PW.

@ppbb czekam na potwierdzenie od Ciebie.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie poszło, wszystkim zainteresowanym bardzo dziękuję, poszło sprawnie. Czekamy na wysyłkę z USA i odbiór w PL :) 
Jeśli nadal są chętni można rozpoczynać poniżej nową listę :) Myślę, że znajdzie się ktoś kto weźmie zamówienie "na klatę" :)

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pieniążki wysłane, Peter obiecał podpisać każdy egzemplarz :) 
Przesyła dla nas pozdrowienia ze stanu Kentucky :D 

unnamed.jpg.5347c83af7cdff42c3e355d3c5cf229b.jpg

 

ps. bardzo sympatyczny człowiek, już na emeryturze, wiedzie spokojne życie i ma żonę Polkę :D 

  • Like 1
  • Thanks 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sferoida napisał:

Żonę ma Polkę, a ZUS amerykański. Tez byłbym zadowolony.

Prześlij pozdrowienia od polskich astro zakręconych.

Obiecałem zdjęcie z obserwacji i książką w dłoni :D 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Książki już na miejscu, zaraz będą rozesłane do właścicieli.
Z przygód jakie mieliśmy po drodze: ostatecznie zwiększył się koszt wysyłki z USA, doliczono opłaty celne w Polsce - niecałe 50 zł :) Dostaliśmy nagrodę pocieszenia w postaci książki w formie PDF od autora :) 

Sumarycznie i tak wyszło o wiele taniej niż gdyby ktoś zamawiał sam :) 

 

2020-02-10 18.04.34.jpg

  • Like 3

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)