Skocz do zawartości

Kupię teleskop


gthsm488

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moi drodzy. Mimo że prawie ponad pół roku jestem na forum nadal nie posiadam sprzętu. Szukam czegoś dla siebie amatora ze statywem i najlepiej mechanizmem. Co chcę zobaczyć? Na początek księżyc galaktyki amatorka. Ale nie chce teleskopu który będę musiał zmienić za miesiąc czy nawet pół roku. Zdjęcia też bym chętnie robił. Obserwacja byłaby z terenu ogródka działkowego w małej miejscowości gdzie naświetlenie jest słabe lub średnio słabe. Mój budżet to około 600 euro. Czekam na oferty. Pozdrawiam Mariusz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Albo obserwacje, albo foto. Chyba, że foto obiektów US. 

Jeśli serio myślisz o zakupie teleskopu, to jednak poczytaj więcej forum. A przede wszystkim znajdź w okolicy ludzi albo jedź na zlot. Tylko gdy zobaczysz jak co działa i jakie są możliwości różnych sprzętów będziesz mógł kupić coś co będzie miało szansę sprawdzić się u Ciebie i zostać na dłużej. 

Opowiadanie co jak wygląda i jak działa jest słabe. 

Nie rozumiem co masz na myśli 'Szukam czegoś dla siebie amatora ze statywem i najlepiej mechanizmem'?

Chodzi Ci o GoTo? 

Obserwacje Księżyca a obserwacje galaktyk to nieco inna bajka. 

Napisz coś więcej i bardziej zrozumiale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Mariusz, że mieszkasz w Niemczech i uczestnictwo w jakimś zlocie czy spotkaniu lokalnej grupy jest utrudnione?

Powiedz jak zakup lornetki? Kupiłeś i troszkę nieba poznałeś i teleskop to ma być kolejny krok? Czy jednak do zakupu nie doszło? 

Naprawdę mieszkasz przy samym Parku Narodowym Hainich? Czy znacznik na forum jest źle ustawiony? 

Wiem, że piszesz o statywie i napędzie, ale może ja żądam takie pytanie. Czemu nie Dobson 10". Może warto abyś przeczytał ten wątek: 

 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)