Skocz do zawartości

Obserwacje Folwark Sulejewo - region Poznań


Paweł Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Kto był na miejscu? Z forum wynika, że były dwie osoby, mamy "tajemniczych" obserwatorów wątku? : )

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dexter77 napisał:

Kto był na miejscu? Z forum wynika, że były dwie osoby, mamy "tajemniczych" obserwatorów wątku? : )

Nie bój się, wszystko pod kontrolą. Był też Hubert "Yoop".

A na forum chęć zgłaszały trzy osoby.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, polaris napisał:

Nie bój się, wszystko pod kontrolą. Był też Hubert "Yoop".

A na forum chęć zgłaszały trzy osoby.

Pytam z ciekawości, bo ostatnio nikt nie pisał, pojechałem sam, a tam niespodzianka - sam nie byłem : ))) 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, powiedzcie mi, czy wjechać w pole na przeciw figury?

 

Edytowane przez Baton

SW MAK127, ALT AZ
Vixen SLV10mm, 2x GSO SV 15mm, 2xWA66 20mm, 2xGSO PL 32mm,Baader Hyperion 24mm, Vixen NPL 30mm,  nasadka GSO dielektryk 2", nasadka bino WO.
Nikon Action EX 10x50 CF, Bresser 20x80 Spezial Astro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baton napisał:

Jestem, powiedzcie mi, czy wjechać w pole na przeciw figuy.

 

Tak. Tylko nie wjeżdżaj za głęboko i tak żeby inni też się zmieścili ;)

  • Like 1

Sky-Watcher Dobson 10" Flex Tube

ES 14 mm 82, ES 20 mm 100, APM 9 mm 100, bino WO 1.25, WO 20mm 66 x 2

Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Baton napisał:

Jestem, powiedzcie mi, czy wjechać w pole na przeciw figuy.

 

Możesz też zaparkować obok figurki, będę około 21.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, polaris napisał:

Jak pogoda się utrzyma i dam radę to dziś może skoczę na Folwark. Ale nie wcześniej niż 21 pewnie.

A jak było wczoraj, bo nikt się nie odzywa?

Całkiem przyjemnie. Byliśmy w piątkę, było polowanie na NGC 6543, ale bez @Thomasa byśmy nie znaleźli :D 

Trochę oglądania planet z bino, trochę testowania widoczności na Marsie i parę klasyków z Messiera, głównie mniejszych gromad kulistych.  Niebo bezchmurne, widoczność przyzwoita,  aczkolwiek coraz więcej łun tam bije, przynajmniej mi się tak wydaje. 

@dexter77 pewnie będzie pisał relację czy coś, bo chyba mu się spodobało kronikarstwo :) 

  • Like 1
  • Thanks 1

Sky-Watcher Dobson 10" Flex Tube

ES 14 mm 82, ES 20 mm 100, APM 9 mm 100, bino WO 1.25, WO 20mm 66 x 2

Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Black Star napisał:

Całkiem przyjemnie. Byliśmy w piątkę, było polowanie na NGC 6543, ale bez @Thomasa byśmy nie znaleźli :D 

Trochę oglądania planet z bino, trochę testowania widoczności na Marsie i parę klasyków z Messiera, głównie mniejszych gromad kulistych.  Niebo bezchmurne, widoczność przyzwoita,  aczkolwiek coraz więcej łun tam bije, przynajmniej mi się tak wydaje. 

@dexter77 pewnie będzie pisał relację czy coś, bo chyba mu się spodobało kronikarstwo :) 

Coś skrobnę wieczorem : ) Generalnie mam wrażenie, że robimy się po prostu bardziej wymagający co do nieba, aczkolwiek zimą na pewno będą lepsze warunki niż wczoraj.

W okolicy godz. 23 Mars już był dość wysoko i w BCO10 rozniósł wszelkie inne okulary jakie miałem pod ręką pod względem obrazu (w tym 9 mm TS HR). Po założeniu polara zrobiło się jeszcze ciekawiej.

Natomiast po wczorajszym spojrzeniu przez ES 8,5mm u @Thomas wnioskuje, że czeka mnie kolejna roszada okularowa i wymiany... Widok pola w tej soczewce mnie zachwycił, dlatego rozważam zamianę es 6,7 na okolice 8-9 do DSów i myślę już o ES 8,5 lub Morfeuszu 9 mm, co w 8" będzie chyba bardziej użyteczne od ciemnej dziury jaką oferuje mi 6,7.

Może ktoś z kolegów testował Morfeusza 9 mm?

Edytowane przez dexter77
  • Thanks 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piotrfie napisał:

Mam od niedawna Morfeusza 9mm.
Jestem z niego zadowolony.
Jak będę następnym razem w Sulejewie (choć boję się, że dziś nie dam rady) to możesz przetestować.

Ok chętnie, jak masz jeszcze inne morfeusze to też zabierz : ) Dziś mnie też na pewno nie będzie : )

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)