Skocz do zawartości

Obserwacje Folwark Sulejewo - region Poznań


Paweł Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś perspektywa na najbliższe dni? Czy też ten nów możemy zaliczyć jako stracony? ?

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Paweł Sz. napisał:

Jakaś perspektywa na najbliższe dni? Czy też ten nów możemy zaliczyć jako stracony? ?

Ja na astro-wakacjach z nowym sprzętem. Przez tydzień chmury, deszcz i mgły. Mam jeszcze dwa tygodnie wolnego... Jedyne co was ratuje to odległość: 300km ?

 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, właśnie przed chwilą próbowałem śledzenia warunków na bieżąco ?

Zgodnie z prognozą dla gór Izerskich chmury miały, a właściwie nadal mają, zejść o północy, więc przed 22 zestawiłem sprzęt, ustawiłem montaż na biegun (na północy była nawet dziura w chmurach akurat w sam raz). Po czym na południu błysnęło raz, gdy błysnęło drugi zacząłem ekspresowy demontaż sprzętu i wraz z pierwszymi kroplami ulewy przed chwilą zdążyłem go schować. No cóż, mam nadzieję, że w Sulejewie warunki macie dziś bardziej stabilne ?

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Paweł Sz. napisał:

Wyskoczę z lornetką, ale na pobliskie pola ?

Na dziś chyba najlepsza opcja, ja spróbuję z tarasu ?

DO Extreme 15x70 ED, Nikon Action VII 10x50, Slik PRO 700 DX + Benro S6 | Bresser Messier AR-102/600, AZ4, Baader Hyperion 31 mm, Baader Morpheus 12,5 mm, TS HR 5 mm,  ES 2" UHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwilą na wieży widokowej w Mosinie, widoczność i przejrzystość świetna, żadnej chmurki na południu po horyzont. Jeśli się utrzyma może być ciekawie, czuć tylko że będzie wilgotno ?

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zależy. Zamierzasz zostać długo i wyjeżdżać jako jeden z ostatnich to możesz wjechać głębiej sporo z tymże jak będzie sporo wiary to cię zastawią kolejni bo tam jest sporo miejsca wzdłuż ale mało wszerz. Ja jak planuje być krótko to parkuje koło kapliczki. Albo przyjeżdżam ostatni ?

Sky-Watcher Dobson 10" Flex Tube

ES 14 mm 82, ES 20 mm 100, APM 9 mm 100, bino WO 1.25, WO 20mm 66 x 2

Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też jaki masz sprzęt, bo cześć tutaj ma spore tuby i im łatwiej jak mają auta bliżej. Lornetkę łatwiej przenieść niz dobsa ? ale miejsc przypisanych jak na plebani nie ma więc jak już tam uznasz ?

Sky-Watcher Dobson 10" Flex Tube

ES 14 mm 82, ES 20 mm 100, APM 9 mm 100, bino WO 1.25, WO 20mm 66 x 2

Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami kolejne udane obserwacje. Byliśmy we czwórkę. Witamy na pokładzie nowego kolegę @Michał Sz.. ?

Widoczność niezła choć sporo wilgoci. Suszarka poszła w ruch. Posiedzieliśmy do północy zaliczając kilkanaście klasyków.

Jak wróciłem do siebie do domu niebo było już zasnute chmurami a nad ranem spadł deszcz.

Do następnego razu...

  • Like 2

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spotkanie w dobrym gronie! @Thomas dzięki za użyczenie 10" i pokazanie kilku perełek letniego nieba ?

Do następnego!

  • Like 1

DO Extreme 15x70 ED, Nikon Action VII 10x50, Slik PRO 700 DX + Benro S6 | Bresser Messier AR-102/600, AZ4, Baader Hyperion 31 mm, Baader Morpheus 12,5 mm, TS HR 5 mm,  ES 2" UHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było bardzo fajnie, naliczyłem ponad 10 perseidów ? 

Poza tym w 10" @Thomas widziałem pierwszy raz Trójkąt Pickeringa z Mgławicy Welon, a @polaris pokazał mi w lornecie 28x110 galaktykę NGC 6946 w jednym polu widzenia razem z gromadą NGC 6939 ?
W końcu zaliczyłem ostatnim rzutem na taśmę w sezonie M6 i M7 (gratis w polu widzenia las na horyzoncie ? ).

_zdjecia copy.jpg

  • Like 3

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)