Skocz do zawartości

Obserwacje Folwark Sulejewo - region Poznań


Paweł Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszy wieczór określiłbym mianem towarzysko zapoznawczym. Witamy naszą nowa koleżankę @Night Skyi zapraszamy na kolejne spotkania na Folwarku. Mam nadzieje, że się podobało.?

Pomimo snujących się chmur udało się wyłapać kilkanaście obiektów i sam nie wiem kiedy zleciały 3 godziny. Już dawno nie kończyliśmy obs o 1.00 w nocy.  Do następnego razu...

  • Like 4

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, chmury były, ale to co pomiędzy wyglądało lepiej niż w niejedną bezchmurną noc. Warto było. @Thomasczy przy Twoim teleskopie nie było jeszcze jednej nowej osoby w naszym gronie? ?

Edytowane przez Paweł Sz.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thomas napisał:

Wczorajszy wieczór określiłbym mianem towarzysko zapoznawczym. Witamy naszą nowa koleżankę @Night Skyi zapraszamy na kolejne spotkania na Folwarku. Mam nadzieje, że się podobało.?

Pomimo snujących się chmur udało się wyłapać kilkanaście obiektów i sam nie wiem kiedy zleciały 3 godziny. Już dawno nie kończyliśmy obs o 1.00 w nocy.  Do następnego razu...

Dziękuję bardzo ? Było super, nawet nie wiadomo kiedy zleciały te godzinki ?więc na pewno będę wpadać, planuje min. raz na miesiąc. Dla mieszczucha zwykle oglądającego co najwyżej niebo poznańskie sam widok mrowia gwiazd zwalał z nóg? ale to było tak niesamowite uczucie, zobaczyć "na żywo" różne obiekty w okularach teleskopów, że chce się więcej. 

Wiem tylko, żeby jednak na drugi raz wyciągnąć czapkę i rękawiczki ?

PS. Śrubka od obejmy faktycznie puściła dopiero przy kluczu

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Night Sky napisał:

Wiem tylko, żeby jednak na drugi raz wyciągnąć czapkę i rękawiczki ?

Czapka to podstawa, rękawiczki koniecznie zimą choć ja i latem używam takich rękawiczek jak na rower.

Polecam bieliznę z wełny merynosów idealnie się sprawdza na zimne dni i noce. ?

 

  • Like 2
  • Haha 1

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapka obowiązkowo nawet latem, na polu zawsze chlodniej, więc lepiej być zabezpieczonym ? Ja jutro niestety odpadam. Dwie sesje w ciagu tygodnia to i tak sporo ?

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy wczoraj we trzech @Amigo @polaris i ja?.

Posiedzieliśmy do 1.00 zanim nie przegoniły nas nadciągające chmury od południowego zachodu. Zanim jednak one przyszły mieliśmy naprawdę bardzo przyzwoicie czyste niebo. 

Tym razem zabralem swoją 10" i tak na polu mieliśmy 3 Dobsony?.

Mimo krótkiej nocy zaliczyliśmy sporo obiektów.  To była bardzo owocna sesja. Dobrze jest znów wrócić do dużego lustra i sięgnąć nieco głębiej w kosmos ?

 

  • Like 4

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)