Skocz do zawartości

Obserwacje Folwark Sulejewo - region Poznań


Paweł Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Też chyba podjadę. Ale ja będę zjeżdżał na dół chyba, jakoś lepiej mi sie tam obserwuje. Jeśli będziecie sie rozstawiać na górze to zostawcie troche miejsca na przejazd karawany 😄

Sky-Watcher Dobson 10" Flex Tube

ES 14 mm 82, ES 20 mm 100, APM 9 mm 100, bino WO 1.25, WO 20mm 66 x 2

Nikon Action EX 10x50 CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Acidtea napisał:

Jakaś nowa apka?

To ta z Celestrona. Krzychu z Delty pożyczył do przetestowania. 

Zamocowałem do GSO  - zobaczymy  czy zadziała. 😃

20230429_133322.jpg

Edytowane przez Thomas
  • Like 2

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli Szanowni stali bywalcy nie mieliby nic przeciwko, to chętnie dołączyłbym dziś do grupy (po raz pierwszy), choć z postów wniskuję, że może być tłoczno, ale pola chyba wystarczy?

Tomek

GSO 8" Dob, SW ED80, Celestron SCT 8", iOptron CEM26, AZ4, ASIAIR Pro, ASI 294MC-Pro, Binoviewer WO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję za wspólne obserwacje i możliwość poznania. Wrażenia zostaną na pewno na dłużej niż ten zapach świeżo wysypanego obornika na butach i dywaniku samochodowym 😀

  • Haha 4

GSO 8" Dob, SW ED80, Celestron SCT 8", iOptron CEM26, AZ4, ASIAIR Pro, ASI 294MC-Pro, Binoviewer WO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że spotkanie i obserwacje były udane 😉 Niestety nie dałem rady dojechać. Czy ktoś planuje dziś lub jutro  wybrać się na Folwark?

DO Extreme 15x70 ED, Nikon Action VII 10x50, Slik PRO 700 DX + Benro S6 | Bresser Messier AR-102/600, AZ4, Baader Hyperion 31 mm, Baader Morpheus 12,5 mm, TS HR 5 mm,  ES 2" UHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, micropoint napisał:

Ja rozważam. Po 21:00 ma się wypogodzić. Czy ktoś jeszcze byłoby chętny? 

Ja dzisiaj też jestem chętny.

Brak opisu.

Windy pokazuje od 0;00, ale myślę że lekko zaciągnięte może być.

Zjeżdżasz na dół jak ostatnio? Ja nie wiem czy nie lepiej na górze, w tej dolince zawsze wilgoć. Choć na górze może mocniej wiać 🙂

 

DO Extreme 7x50 ED
SW 120/600+AZ4 _ GSO 10''
Bino Maxbright + 2x: ES 14mm, TV Panoptic 19mm; + ES 24mm 82*
CVM 2" _ Orion UB 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polaris tak 🙂 byłem jedynym gościem w Pyrlandii. Obserwacje udane z zastrzeżeniem. Skupiłem się na początku na tym, co oglądałem na Folwarku żeby mieć porównanie i na tym w co udało mi się trafić 🙂 Najbardziej podobała mi się M51. Ramiona widoczne bezpośrednio. Pierwszy raz widziałem taki detal na jakiejkolwiek galaktyce. Jak jej szukałem trafiłem omyłkowo w pobliską NGC5198 i się zawiodłem ale po chwili trafiłem i był efekt wow. M101 też bardzo ładna ale detal nieco mniejszy niż w M51. Zaliczyłem też kij hokejowy (ładnie widoczne załamanie), wieloryba (lekki detal) z sąsiednią NGC4627, tryplet lwa, smoka, trochę kulek i planetarek. Pod koniec polatałem po łabędziu z lumiconem. 

Zastrzeżenie mam tylko do lamp ulicznych które strasznie dawały po oczach. Może mogłem się rozłożyć nieco bliżej ale wtedy miałbym zasłoniętą DM. Szkoda że nie wyłączają ich na noc. Następnym razem chyba poszukam jakiejś osłoniętej miejscówki na okolicznych polach. 

W końcu użyłem Red Dota i celowanie to teraz bajka 🙂

@wojt0000 raczej na górze chociaż ostatnim razem dość często auta jeździły. Nie jestem tylko na 100% pewny czy pojadę. Będę wiedział koło 16:00. 

  • Like 3
  • Thanks 1

Bushnell Nitro 10x42, kilka okularów i bino Denkmeier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Paweł Sz. napisał:

Ktoś jutro chętny na Folwark?

 

3 godziny temu, micropoint napisał:

Ja rozważam. Po 21:00 ma się wypogodzić. Czy ktoś jeszcze byłoby chętny? 

W gotowości - potwierdzę wieczorem i zobaczymy jak wyklaruje się pogoda. Na razie jest zachęcająca 😎

DO Extreme 15x70 ED, Nikon Action VII 10x50, Slik PRO 700 DX + Benro S6 | Bresser Messier AR-102/600, AZ4, Baader Hyperion 31 mm, Baader Morpheus 12,5 mm, TS HR 5 mm,  ES 2" UHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na miejscu. Wieje. Byłem na dole. Wieje znacznie mniej. Zastanawiam się czy nie zostać jednak u "Zulusów". Może jednak za chwilę się uspokoi. 

Edytowane przez micropoint

Bushnell Nitro 10x42, kilka okularów i bino Denkmeier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nici z obserwacji. Właśnie przejechały dwa traktory na dół. Zbierają bele siana. Zrobiły taką kurzawę, że hej. Dobrze że nie zdążyłem rozłożyć teleskopu. Wygląda na to, że będą kursować góra-dół. 

Bushnell Nitro 10x42, kilka okularów i bino Denkmeier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)