Skocz do zawartości

Obserwacje Folwark Sulejewo - region Poznań


Paweł Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Uff, udało się wrócić i już jadę, będę ok 20:40.

DO Extreme 15x70 ED, Nikon Action VII 10x50, Slik PRO 700 DX + Benro S6 | Bresser Messier AR-102/600, AZ4, Baader Hyperion 31 mm, Baader Morpheus 12,5 mm, TS HR 5 mm,  ES 2" UHC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 4h na folwarku, był jeszcze jeden kolega i dwie nowe osoby z Poznania (zachęcam do założenia konta na forum 😉 ). Jakoś około 23 z pola wygonił mnie dosłownie jakiś zwierz, obstawiam łosia - za dnia na tym polu były widziane kilka razy w ostatnim miesiącu.

@Michał Sz. @Thomas w sumie to dlaczego jeździcie teraz na tą inną miejscówkę? Czy tam dobrze widać całe niebo? Nie ma żadnych latarnii w zasięgu wzroku?

DSC00425copy.thumb.png.fa55922064c9e4511985b1dc9947eb74.png

 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dzisiaj, fajne warunki się w końcu trafiły. W kwestii dzikiej zwierzyny, w okolicach Puszczykowa miałem spotkanie ze sporą gromadą dzików podczas powrotu, na szczęście bezkolizyjne 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł Sz. napisał:

 Jakoś około 23 z pola wygonił mnie dosłownie jakiś zwierz, obstawiam łosia - za dnia na tym polu były widziane kilka razy w ostatnim miesiącu.

 

 

He zwierzem bym sie nie przejął ,jestem czlowiekiem lasu 😉

Nam sie z kolegą trafił dzis zdenerwowany rolnik 🙃

Na szczęście nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, zanim nas pogonił udalo sie troche zobaczyc a na koniec pokrecilismy sie po okolicy i namierzylismy "bezkolizyjną" miejscówkę.

Pozdrawiam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paweł Sz. napisał:

 @Michał Sz. @Thomas w sumie to dlaczego jeździcie teraz na tą inną miejscówkę? Czy tam dobrze widać całe niebo? Nie ma żadnych latarnii w zasięgu wzroku?

 

 

Bardzo dobrze widać całe niebo. W dodatku nie widać tych wszystkich świateł od Brodnicy. Jedyne światła, które są widoczne w oddali to przy drodze w Grzybnie. Są to może ze dwie latarnie  oddalona ok 1km. Jest lekka łuna od Czempinia w kierunku pd/zach ale poza tym nie ma nic więcej co by rozpraszało adaptacje wzroku. 

Jest może trochę mniej miejsca do parkowania ale jeśli by przyjąć zasadę, że te osoby, które przyjeżdżają pierwsze wjeżdżają głębiej w drogę to myślę,  że na 6 aut starczy miejsca.😉

Posiedzialem wczoraj od 19.00 do 22.00. Głównie łapałem fotony przy użyciu Seestar S50.

O 19.45 dojechał @polarisa godzinie później @Michał Sz..

Warunki nie były idealne. Coś wisiało w powietrzu. Smog albo ten pył z pustyni. Niebo było jakieś siwe. Mimo wszystko dobrze jest się wyrwać choc na chwilę.

Do następnego razu...

  • Like 1

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak dziś nie dojadę, jak planowałem jeszcze wczoraj. Trzeci dzień z rzędu wracam z pracy ok. 20.00. Chyba wystawię sprzęt na ogród, żeby złapać trochę fotonów. Udanych obserwacji!

GSO 8" Dob, SW ED80, Celestron SCT 8", iOptron CEM26, AZ4, ASIAIR Pro, ASI 294MC-Pro, Binoviewer WO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sulejewo, 8 marca

Zimno, ale niebo przyzwoite.

Warunki lokalne można nazwać bio-eko, czyli pole solidnie nawiezione gnojówką. Dobrze, że był przymrozek. Stłumił eko-aromat 😉

Czasu mało, więc fotki pamiątkowe. Okolica między Panną i Lwem dość wysoko, więc warto było spojrzeć i psryknąć.

Fotki (jak zwykle) z TS 15028 / ASI 533MC

NGC 4536, NGC 4533, NGC 4527, NGC4544, IC 3474

NGC4536a.thumb.jpg.e85f07ea632879e00458b8e4b7b506cc.jpg

 

Fragment Łąńcucha Markariana + M87 

MarkariansChain.thumb.jpg.a65e53045ebf823c2c3ede9d166c29d5.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)