Skocz do zawartości

Obserwacje Folwark Sulejewo - region Poznań


Paweł Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również dziękuję za wspólne obserwacje. Dwie sesje w tygodniu to rzadki luksus.

@piotrfie przy najbliższej okazji chciałbym się bliżej przyjrzeć Twojemu Morfeuszowi 17,5 mm bo chyba masz takiego?

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 20:36, piotrfie napisał:

Plandeka już kupiona czekam za dostawą.

Z suszarka jeszcze się wstrzymam może uda mi się kupić jakąś urzywke ?

Dzięki Piotrze za pomoc ?

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też było nieciekawie, ale coś tam udało mi się popatrzeć, dziś powinno być lepiej :) 

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wczoraj, w kulminacyjnym momencie naliczyłem 7 osób :) Szkoda, że po północy pogoniły nas chmury,  gdyż zapowiadało się ciekawie :)

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak były wczoraj tłumy. Śmalismy się, że za chwilę właściciel pola będzie pobierał opłatę za parkowanie aut. ?

Przez dwie godziny niebo było nadzwyczaj dobre. Myślę, że najlepsze od kilku poprzednich nocy. Przywiozłem na ten wypad kilka okularów do przetestowania dzięki uprzejmości sklepu Astrozakupy.  Wraz z kolegą Polarisem testowaliśmy odpowiednio ES 32mm, Vixen LVW 17mm, Meade HD500 18mm. Zarówno Meade jak i LVW Vixena pokazywał ładne punktowe obrazy gwiazd z lekka przewaga LVW. Kiedy jednak wlozylismy do wyciągu Morpheusza 17,5mm (Piotrafie) jak to mówi młodzież - rozwalił system. Obraz z tego okularu to jakby oglądać kosmos w trojwymiarze. Nie mogliśmy oderwać oka od tego okularu. Okrzyków zachwytu nie było końca. 

Po północy nadciagnely chmury, które zresztą wg prognoz miały nadejść i po końcowej pogawędce rozjechalismy się do domów. Dziekuje wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie. Nic nie zastąpi wspólnego oglądania  nieba w doborowym towarzystwie. 

 

  • Like 1
  • Thanks 2

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, polaris napisał:

Dla mnie te obserwacje będą się kojarzyły z kobiecym głosem, który jest na naszych "koszarowych" spotkaniach raczej niespotykanym zjawiskiem akustycznym.

Zdecydowanie, jakaś audio odmiana :)

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Thomas napisał:

Oj tak były wczoraj tłumy. Śmalismy się, że za chwilę właściciel pola będzie pobierał opłatę za parkowanie aut. ?

Przez dwie godziny niebo było nadzwyczaj dobre. Myślę, że najlepsze od kilku poprzednich nocy. Przywiozłem na ten wypad kilka okularów do przetestowania dzięki uprzejmości sklepu Astrozakupy.  Wraz z kolegą Polarisem testowaliśmy odpowiednio ES 32mm, Vixen LVW 17mm, Meade HD500 18mm. Zarówno Meade jak i LVW Vixena pokazywał ładne punktowe obrazy gwiazd z lekka przewaga LVW. Kiedy jednak wlozylismy do wyciągu Morpheusza 17,5mm (Piotrafie) jak to mówi młodzież - rozwalił system. Obraz z tego okularu to jakby oglądać kosmos w trojwymiarze. Nie mogliśmy oderwać oka od tego okularu. Okrzyków zachwytu nie było końca. 

Po północy nadciagnely chmury, które zresztą wg prognoz miały nadejść i po końcowej pogawędce rozjechalismy się do domów. Dziekuje wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie. Nic nie zastąpi wspólnego oglądania  nieba w doborowym towarzystwie. 

 

Czy testowaliście może morpheusa 9 i 12,5 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jeden z najlepszych obecnie dostepnych okularów w tym przedziale cenowym  Obrazy czyste w całym polu,  gwiazdy punktowe. Duża soczewka daje bardzo duży komfort obserwacyjny z wygodnym ER. Jakość uzyskiwanych obrazów moglbym jedynie porównać z okularami Vixena z serii  LVW 13mm lub Pentaxem  XW14mm. 

Seestar S50/ED80/GSO 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Thomas napisał:

Dla mnie to jeden z najlepszych obecnie dostepnych okularów w tym przedziale cenowym  Obrazy czyste w całym polu,  gwiazdy punktowe. Duża soczewka daje bardzo duży komfort obserwacyjny z wygodnym ER. Jakość uzyskiwanych obrazów moglbym jedynie porównać z okularami Vixena z serii  LVW 13mm lub Pentaxem  XW14mm. 

No właśnie mam vixeny lvw 13 mm i mimo że są fajne to coś mi w nich brakuje, być może kontrastu, bo jeśli chodzi o er i korekcję to jest wzorowo.

Edytowane przez peter5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem LVW 13 i po spojrzeniu przez XW 14 od razu przeszedłem na Pentaksy. Mając Morfeusza raczej nie mam takich planów. W porównaniu do LVW docenisz jeszcze większy komfort, uczucie panoramicznych widoków i zagłębiania się w pole gwiazdowe. Duża soczewka oczna robi swoje. 

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jestem przed zakupem sprzętu mieszkam w centrum Poznania i szukam czegoś co nadawało by się do obserwacji "balkonowej" jak i na takie wyjazdy jak te do Sulejowa. Chętnie dowiedział bym się z czego wy korzystacie i co ewentualnie polecacie. Jak narazie myślę o synta 8 lub 10 albo 150/750. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)