Skocz do zawartości

Obserwacje Folwark Sulejewo - region Poznań

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 832
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne odpowiedzi

Dzięki koledzy za kolejne spotkanie.  Nie spodziewalem sie ze bedzie nas az tylu.  Pierwszy przymrozek w tym sezonie i pamiatkowa fotka. Na pierwszym planie @polarisdalej @dexter77a siedzący

Było 5 osób. Warunki znośnie choć nie idealne. Gdzieniegdzie przewijały  się wysokie chmury ale były też czyste obszary nieba. Seening oceniam na 3+ Temperatura znosna w okolicach 7°C lekki wiaterek.

09.07.2020 (godz. 2:40), Osowa Góra, Wielkopolski Park Narodowy, wieża widokowa w Mosinie (Glinianki) - obserwacje przelotu komety C/2020 F3 (NEOWISE). Budzik zadzwonił o 2, ale go nie usłyszałem

Dodane obrazy

Ja wczoraj próbowałem wycisnąć coś ciekawego z Marsa i Księżyca spod domu, ale seeing miejski zabił wszelkie nadzieje. Do marca pozostaje nam liczyć na pojedyncze okienka pogodowe i wykorzystywać je jak najczęściej poza miastem.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wczoraj odpaliłem maka 127 i GSO 8". Seeing miałem fajny.

Mak 127 z BCO 10 w mono jednak trochę poległ, widziałem strukturę, ale bez rewelacji.

Za to w GSO 8" użyłem BCO 10 i BCO 6. W 10 obraz jak żyleta, struktura, czapa, warstwa chmur na biegunie - wszystko jak malowane ołówkiem. Wrzuciłem potem 6 BCO, dalej było ostro, ale już trochę ciemno, mimo wszystko obraz nadal przyzwoity, a to już x200.

Szybko pokonała mnie jednak wilgoć : )

ps. Plejady już tak wysoko.. : )

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, polaris napisał:

Udało się wydrzeć 2 godziny obserwacji. Zero wilgoci, za to zimny wiatr. Coś za coś.

Czy ktoś ostatnio lub dawniej zgubił na Folwarku zaślepkę 1,25"?

Pewnie ja bo już ze dwie tam zgubiłem 😄 a o której byliście? Bo o 22 nad Poznaniem jeszcze było sporo chmur

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Thomas napisał:

Proszę Cię tylko bez takich... Jeździmy obserwować na świeżym powietrzu.😉

No i ....?

Nigdy nie mów nigdy, też kozaczyłem i myślałem, że to bzdura...

Reszty się domyśl. 

Edytowane przez Baton
Odnośnik do odpowiedzi

No i... że noszenie maseczek nic nie daje no chyba, że z maseczka chirurgiczna, którą i tak trzeba co 3 godziny zmieniać. 

Tu nie chodzi o kozaczenie tylko o zachowanie zdrowego rozsądku.

Pozdrawiam i zdrowia zycze 😉

Edytowane przez Thomas
Odnośnik do odpowiedzi