Skocz do zawartości

Obserwacje Folwark Sulejewo - region Poznań

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 832
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne odpowiedzi

Dzięki koledzy za kolejne spotkanie.  Nie spodziewalem sie ze bedzie nas az tylu.  Pierwszy przymrozek w tym sezonie i pamiatkowa fotka. Na pierwszym planie @polarisdalej @dexter77a siedzący

Było 5 osób. Warunki znośnie choć nie idealne. Gdzieniegdzie przewijały  się wysokie chmury ale były też czyste obszary nieba. Seening oceniam na 3+ Temperatura znosna w okolicach 7°C lekki wiaterek.

09.07.2020 (godz. 2:40), Osowa Góra, Wielkopolski Park Narodowy, wieża widokowa w Mosinie (Glinianki) - obserwacje przelotu komety C/2020 F3 (NEOWISE). Budzik zadzwonił o 2, ale go nie usłyszałem

Dodane obrazy

2 godziny temu, polaris napisał:

To brzmi jak przepis na etapy kroku ostatecznego. Zależy na którym piętrze się mieszka.

Czasy ekstremalne to i warunki takie same :) Trzeba się cieszyć z najmniejszych przyjemności :D 

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Panowie, jako że wg naszego ministra mamy nosić maseczki półtora roku i epidemia wg niego nie zniknie, to myślę że czas się przyzwyczajać do obserwacji w maseczkach. Od poniedziałku trochę zluzowanie obostrzeń, a przy okazji nów i wg meteoblue bezchmurne niebo nocami. Ja na pewno się wybiorę chociaż raz jeśli będą warunki

Odnośnik do odpowiedzi

meteoblue pokazuje że ma być. No ale głowy nie dam :) Dzisiaj może być mi ciężko się wyrwać. 

Żeby potem nie było na mnie że przegapiliśmy idealną nockę - nikogo nie namawiam na kolejne dni zamiast dzisiaj :)

pogoda.PNG

pogoda2.PNG

Edytowane przez Black Star
Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że nie można teraz zamieniać się okularami 😕

Też jestem chętny, ale lenistwo mówi mi Sulejewo. Sprawdzałem jakość nieba w obu tych miejscach i wychodzi bardzo podobnie, choć Zwola wypada lepiej. Zastanowię się.

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, polaris napisał:

Szkoda, że nie można teraz zamieniać się okularami 😕

Też jestem chętny, ale lenistwo mówi mi Sulejewo. Sprawdzałem jakość nieba w obu tych miejscach i wychodzi bardzo podobnie, choć Zwola wypada lepiej. Zastanowię się.

Ja będę miał maseczkę i rękawiczki :)

Nie upieram się na Zwolę, jeśli ty mówisz że wyglądają podobnie to i Folwark może być.  W Zwoli byliśmy na jesieni jak Droga Mleczna przez swoje ustawienie lepiej widoczna to może dlatego mi się kojarzy że tam było ciut lepiej.

Odnośnik do odpowiedzi

@polaris dzięki za podrzucenie pomysłu z NGC5053. Miejsce znaleźć nietrudno, gwiazdki ułożone w trójkąt charakerystyczne, choć chyba łatwiej namirzać na lewo w dół od M53 mniej więcej tyle ile na prawo w dół jest do Diademu. Ale sam nie wiem czy coś wyzerkałem czy to sugestia, że tam musi być. Niby coś majaczyło ale... Następnym razem zasadzę się na nią z Dobsonem 🙂

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wspólne obserwacje. Miło było znów posiedzieć pod rozgwieżdżonym niebem. Miejscówka bardzo fajna ze sporym polem obserwacyjnym.

Mam nadzieje, że będzie jeszcze okazja niebawem się spotkać.

Odnośnik do odpowiedzi