Skocz do zawartości

Obserwacje Folwark Sulejewo - region Poznań

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne odpowiedzi

Dzięki panowie za wczorajsze wspólne obserwacje. Nowa tuba optyczna ma za sobą pierwsze światło. Trzeba ją jeszcze podregulować. Widać, że trzeba wyważyć montaż (przeciwwaga trochę za lekka) stąd

Pogoda rzeczywiście dość późno się poprawiła, ale w takim razie poczęstuję was cropem bieżącego (czyli z ostatniej nocy) widoku z  balkonu. Tym razem padać to mogło przeze mnie, bo postanowiłem z

Wczorajsza Panna z Markarianem na Folwarku Sulejewo   Kolor 22x300s, Tair 3s (300mm) przymknięty do 5.6, Optolong L-Pro, ASI533, SW SA, guided Pewnie przydałoby się więcej klatek, al

Dodane obrazy

Godzinę temu, Paweł Sz. napisał:

ICM jeszcse nigdy mi się nie sprawdził

Na Clear Outside też jest raczej kiepsko, a ta prognoza przeważnie mi się sprawdzała.

IMG_20210417_170545.jpg

Edytowane przez piotrfie
literówka
  • Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie pojawiły się wczoraj jakieś dziury w chmurach. Udalo mi sie nawet spojrzeć przez chwilę na sierp Księzyca. Tu podziękowania dla Polarisa, który wysłał mi esa. 😉 Ale to nie były warunki na dłuższe obserwacje. 

Jest szansa, że w poniedziałek pojawią się wieksze dziury w chmurach. Może się uda.

20210418_083817.jpg

20210418_083850.jpg

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.04.2021 o 09:24, polaris napisał:

Nie trzeba być synoptykiem po studiach żeby przewidzieć, że im bliżej pełni tym lepsza pogoda.

Mialeś racje Marcin. Najbliższe dwie nocki zapowiadaja się bezchmurne. Może jednak warto wyskoczyć i wyłapać troche gwiazd podwójnych? Jak powiadaja starzy wędkarze "na bezrybiu i rak ryba" 😉

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Byliśmy wczoraj we czwórke. Oprocz Polarisa i mnie dotarł do nas po dłuższej przerwie "stary Jeziorak" Ucio. A ok 22.30 przyjechał jeszcze Piotrfie. 

Dzięki koledzy za kolejne wspólne obserwacje.

Poniżej dwie pamiatkowe fotki. Jedna autorstwa Ucia.

image.jpeg

20210425_223955.jpg

• Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, devnull77 napisał:

Ufff już myślałem,  że to moja wina bo w tym tygodniu kupiłem parę filtrów uhc-e do lornetki i dwa okulary do MAKa 😄

Nie. Ta pogoda to przez mój nowy montaż do astrofoto... 😉 

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi