Skocz do zawartości

Obserwacje Folwark Sulejewo - region Poznań

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne odpowiedzi

Dzięki panowie za wczorajsze wspólne obserwacje. Nowa tuba optyczna ma za sobą pierwsze światło. Trzeba ją jeszcze podregulować. Widać, że trzeba wyważyć montaż (przeciwwaga trochę za lekka) stąd

Pogoda rzeczywiście dość późno się poprawiła, ale w takim razie poczęstuję was cropem bieżącego (czyli z ostatniej nocy) widoku z  balkonu. Tym razem padać to mogło przeze mnie, bo postanowiłem z

Wczorajsza Panna z Markarianem na Folwarku Sulejewo   Kolor 22x300s, Tair 3s (300mm) przymknięty do 5.6, Optolong L-Pro, ASI533, SW SA, guided Pewnie przydałoby się więcej klatek, al

Dodane obrazy

Wczoraj i dziś miałem spotkania rodzinno/towarzyskie wiec i tak nie dałbym rady jechać. Mam jednak nadzieję, że pod koniec tygodnia pogoda się poprawi i spotkamy się na Folwarku.😀

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.05.2021 o 22:47, polaris napisał:

Ja dziś wykorzystałem 30 minut pogodnego nieba. Od czwartku do niedzieli będę zupełnie wyłączony z obserwacji.

Ja nawet nie tyle. Ledwie ustawiłem montaż na północ przyszły chmury na tak się skończyły wczorajsze przymiarki do focenia nieba z miasta 🙂

Odnośnik do odpowiedzi

Jest szansa, że nawet w sobotę po 22.00 na 2-3 godziny trafi się okno pogodowe.  Trzeba obserwować warunki  i być w pogotowiu 😉

20210507_162028.jpg

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, kogo nie ma niech żałuje 😉

Widoczność bardzo przyzwoita. Niebo czyste, żadnej chmurki. Sulejewski lew wygląda wspaniale. Jeśli wyjdą fotki to tryplet będzie, choć pewnie nieco zaszumiony, bo nie będę szalał i zbiorę pewnie ze 2 godziny.🙂

Oczywiście reszta niebieskiej menażerii też jest i wygląda. Żeby nie było, że lew jakiś lepszy 😉

Po prostu dziś na niego się zasadziłem 🙂

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi

Pogoda była tak do pierwszej, gdy to powoli spod horyzontu zaczęły wychodzić chmury, a właściwie taka siwa, gęsta nieprzejrzystość. W ciągu godziny równo pokryły całe niebo po sam zenit.

Odnośnik do odpowiedzi

Bylem na miejscu o 21.30. Na niebie cały czas snuły się wysokie chmury. Ponieważ nikt więcej nie dojechal nie chciało mi się samemu siedzieć w nadzieji, że może po 23.00 się wyczyści. Postanowiłem zwinąć sprzęt i nastawić się na jutrzejszą noc. 

Jak wracałem  były obszary nieba naprawdę czyste. Miejmy nadzieję, że jutro będzie lepiej i frekwencja dopiszę.😉

Edytowane przez Thomas
  • Like 4
Odnośnik do odpowiedzi