Skocz do zawartości

Obserwacje Folwark Sulejewo - region Poznań

Paweł Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Może wątek nie do końca odpowiedni, ale wrzucę krótką relację kronikarską z Zatomia:

Dwa miliardany w Zatomiu

• Like 5
  • Thanks 2

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | X-Cel LX 25mm | Morph 17,5 mm | Morph 12,5 mm | X-Cel LX 9mm | LV 6mm | Moon, CLS, UHC | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Marcin świetna relacja.👍 Dziękuję za uznanie z powodu mojego skromnego odkrycia nowej jednoski miary. 😄 Super, że  udało nam się wspólnie spędzić czas na zlocie. Stara ekipa, "poznańska" ponownie w komplecie.

Może na wiosnę dołącza do nas nasi  towarzysze z Folwarku? Gorąco zachęcam. Niebo w Zatomiu ma potęcjal. 

• Like 2

DO GSO 10"/ES 26mm/Morpheus 17,5mm/Morpheus 12,5mm/ES 8,5mm/UHC + OIII

• 2 tygodnie później...

Cześć, clearoutside pokazuje na dziś czysto, więc wstępnie można się umówić.

www.astronoce.pl

DO/GSO 8" Dob | X-Cel LX 25mm | Morph 17,5 mm | Morph 12,5 mm | X-Cel LX 9mm | LV 6mm | Moon, CLS, UHC | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Dzięki koledzy za wspólne obserwacje było bardzo kameralnie.😊

Przyznaje, że Czaszka NGC 246  to wczorajszy gwóźdź programu - choć nie taki oczywisty. Inspracja do wypatrzenia jej był dla mnie nieobecny wczoraj kolega @wojt0000który wspomninal mi, że podczas ostatnich obserwacji na Folwarku również ją wypatrzył.

@Michał Sz. dziękuje za użyczenie okulary 23mm - jakby co to wiesz 😉

@polaris będzie relacja?

• Like 2

DO GSO 10"/ES 26mm/Morpheus 17,5mm/Morpheus 12,5mm/ES 8,5mm/UHC + OIII

2 godziny temu, Thomas napisał:

@polaris będzie relacja?

Chyba tak, szkoda odpuścić tak miły wieczór 🙂

Czy dziś dojadę? Nie wiem, jeśli warunki dopiszą, a ja nie padnę to jest spora szansa. Ale jak nie dziś to może też jutro.

www.astronoce.pl

2 godziny temu, micropoint napisał:

Niedawno kupiłem 16" Taurusa

@micropoint wow, to już niezły kawał lustra 🙂 Ja dziś na pewno nie będę, ale spróbuję w sobotę lub niedzielę - jeśli dopisze pogoda, W każdym razie udanych obserwacji!

AR-102s, Nikon 10x50

39 minut temu, Michał Sz. napisał:

@micropoint wow, to już niezły kawał lustra 🙂 Ja dziś na pewno nie będę, ale spróbuję w sobotę lub niedzielę - jeśli dopisze pogoda, W każdym razie udanych obserwacji!

rzeczywiście na niedzielę prognozy są optymistyczne. Będę śledził wątek. Zarówno sobota i niedziela mi pasują 🙂

• Like 1

Taurus T400, GSO 10", Bushnell Nitro 10x42, kilka okularów i fitrów

Jeśli pozwolicie i nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to jutro zadebiutuję w Sulejewie. 😀

Po przeprowadzce mam do tej miejscówki jakby bliżej - nie 50km ale 15km.

Dodatkowo jutro (po wczorajszym rozbłysku X1)  są duże szanse na widoczną zorzę polarną.

2009828548_Zorzapolarna.jpg.6c853f098b9b33b2624945b3e01145ea.jpg

Edytowane przez jutomi
  • Like 2

6 godzin temu, micropoint napisał:

Cześć. Czy ktoś wybiera się z Was dzisiaj na obserwacje? Niedawno kupiłem 16" Taurusa i chciałbym w końcu sprawdzić co to potrafi ale samemu to jakoś tak brak motywacji. Pozdrawiam 🙂

Ja dzisiaj planuje być 🙂 myślę że gdzieś koło 20:30 bym się mógł zameldować. Pakuj te 16" i przybywaj 😉

Ktoś jeszcze chętny na dzisiaj? Jutro niestety odpadam.

DO Extreme 7x50 ED
SW 120/600+AZ4 _ GSO 10''
Bino Maxbright + 2x: ES 14mm, TV Panoptic 19mm; + ES 24mm 82*
CVM 2" _ Orion UB 2"