Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Ja się bardziej nastawiałem na piątek, ale możliwe że dzisiaj też uda mi się pojawić. Chociaż widzę, że już na popołudnie jakieś chmury są w prognozach.

Napisano

Chyba również się wybiorę ale wolę udać się na miejsce przy panelach tam nie ma tych jebitnych świateł bijących od Brodnicy.

TS 80 APO/Seestar S50/Lunt LS50/B600

Napisano

I jak tam polowanie na kometę? Mi może jutro się uda dotrzeć.

GSO 8" Dob, 120 APO, SCT 8", iOptron CEM26, ZWO AM5, AZ4, ASIAIR Pro, ASI 294MC-Pro, Binoviewer WO

Napisano

Byłem 4h na folwarku, był jeszcze jeden kolega i dwie nowe osoby z Poznania (zachęcam do założenia konta na forum 😉 ). Jakoś około 23 z pola wygonił mnie dosłownie jakiś zwierz, obstawiam łosia - za dnia na tym polu były widziane kilka razy w ostatnim miesiącu.

@Michał Sz. @Thomas w sumie to dlaczego jeździcie teraz na tą inną miejscówkę? Czy tam dobrze widać całe niebo? Nie ma żadnych latarnii w zasięgu wzroku?

DSC00425copy.thumb.png.fa55922064c9e4511985b1dc9947eb74.png

 

Nikon 18x70 Astroluxe | Nikon 10x70 SP | Nikon 7x50 SP
nieboprzezlornetke.pl

 

Napisano

Dzięki za dzisiaj, fajne warunki się w końcu trafiły. W kwestii dzikiej zwierzyny, w okolicach Puszczykowa miałem spotkanie ze sporą gromadą dzików podczas powrotu, na szczęście bezkolizyjne 🙂

  • Like 1
Napisano
Godzinę temu, Paweł Sz. napisał:

 Jakoś około 23 z pola wygonił mnie dosłownie jakiś zwierz, obstawiam łosia - za dnia na tym polu były widziane kilka razy w ostatnim miesiącu.

 

 

He zwierzem bym sie nie przejął ,jestem czlowiekiem lasu 😉

Nam sie z kolegą trafił dzis zdenerwowany rolnik 🙃

Na szczęście nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, zanim nas pogonił udalo sie troche zobaczyc a na koniec pokrecilismy sie po okolicy i namierzylismy "bezkolizyjną" miejscówkę.

Pozdrawiam 

  • Like 1

GSO 16" , SW Mak127 ,  Ts102F11,SVb sv406p, statywo szkliwo filtracja  no i binosy 2x54 , GPO 8x26,32 , Newcon 10x50 ,N.EX 12x50, RPO 20x80 

Spróbuję pomóc...

Napisano
8 godzin temu, Paweł Sz. napisał:

 @Michał Sz. @Thomas w sumie to dlaczego jeździcie teraz na tą inną miejscówkę? Czy tam dobrze widać całe niebo? Nie ma żadnych latarnii w zasięgu wzroku?

 

 

Bardzo dobrze widać całe niebo. W dodatku nie widać tych wszystkich świateł od Brodnicy. Jedyne światła, które są widoczne w oddali to przy drodze w Grzybnie. Są to może ze dwie latarnie  oddalona ok 1km. Jest lekka łuna od Czempinia w kierunku pd/zach ale poza tym nie ma nic więcej co by rozpraszało adaptacje wzroku. 

Jest może trochę mniej miejsca do parkowania ale jeśli by przyjąć zasadę, że te osoby, które przyjeżdżają pierwsze wjeżdżają głębiej w drogę to myślę,  że na 6 aut starczy miejsca.😉

Posiedzialem wczoraj od 19.00 do 22.00. Głównie łapałem fotony przy użyciu Seestar S50.

O 19.45 dojechał @polarisa godzinie później @Michał Sz..

Warunki nie były idealne. Coś wisiało w powietrzu. Smog albo ten pył z pustyni. Niebo było jakieś siwe. Mimo wszystko dobrze jest się wyrwać choc na chwilę.

Do następnego razu...

  • Like 1

TS 80 APO/Seestar S50/Lunt LS50/B600

Napisano

Ja jednak dziś nie dojadę, jak planowałem jeszcze wczoraj. Trzeci dzień z rzędu wracam z pracy ok. 20.00. Chyba wystawię sprzęt na ogród, żeby złapać trochę fotonów. Udanych obserwacji!

GSO 8" Dob, 120 APO, SCT 8", iOptron CEM26, ZWO AM5, AZ4, ASIAIR Pro, ASI 294MC-Pro, Binoviewer WO

  • 2 tygodnie później...
Napisano

Sulejewo, 8 marca

Zimno, ale niebo przyzwoite.

Warunki lokalne można nazwać bio-eko, czyli pole solidnie nawiezione gnojówką. Dobrze, że był przymrozek. Stłumił eko-aromat 😉

Czasu mało, więc fotki pamiątkowe. Okolica między Panną i Lwem dość wysoko, więc warto było spojrzeć i psryknąć.

Fotki (jak zwykle) z TS 15028 / ASI 533MC

NGC 4536, NGC 4533, NGC 4527, NGC4544, IC 3474

NGC4536a.thumb.jpg.e85f07ea632879e00458b8e4b7b506cc.jpg

 

Fragment Łąńcucha Markariana + M87 

MarkariansChain.thumb.jpg.a65e53045ebf823c2c3ede9d166c29d5.jpg

 

  • Like 4
  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Sala Ziemi. Brian Cox. Trwa. Jest przerwa.

 

20240417_200930_resized.jpg

Resized_20240417_211448.jpeg

20240417_211003.jpg

Edytowane przez taffik
  • Like 4

GSO 8" Dob, 120 APO, SCT 8", iOptron CEM26, ZWO AM5, AZ4, ASIAIR Pro, ASI 294MC-Pro, Binoviewer WO

Napisano (edytowane)

Jako,  że tydzień temu (z niedzieli na poniedziałek) znienacka było nieco czystego nieba wyjrzałem, ustawiłem zestaw na balkonie i pstryknąłem miejską fotkę. 

Po wygonieniu gradientu trochę to plastikowe, ale to tylko miejska fotka i tylko 45 x 120s (TS15028, ASI533MC, Optolong L-Pro)

Może wreszcie będzie pogoda i na niebo da się popatrzyć z Sulejewa.

M82-M82.thumb.jpg.5d891d2eb100eadc8416860fe13c6b26.jpg

 

Edytowane przez piotrfie
uzupełnienie
  • Like 3
Napisano

Dziś jeszcze sporo chmur, ale prognoza na sobotni wieczór wygląda całkiem obiecująco 😉 

image.thumb.png.36a908ba421a77ddf9fb9c2ca20d4bb4.png

TS 15x70 MX Marine, Nikon Action VII 10x50 | SV503 80ED

Napisano

Taa... Pytanie tylko czy się na tej oddalonej nowej miejscówce (o której pisaliście na początku marca) pomieścimy, jak się zjedziemy stadnie "wyposzczeni" 😉

GSO 8" Dob, 120 APO, SCT 8", iOptron CEM26, ZWO AM5, AZ4, ASIAIR Pro, ASI 294MC-Pro, Binoviewer WO

Napisano

Sam bym chętnie pojechał, ale mam daleko, modlę się o majówkę z choć jedną nocą 😜 Życzę kolegom kryształowej przejrzystości i rewelacyjnego seeingu 😉 

Napisano (edytowane)

Jakby ktoś jechał na „starą” miejscówkę to dajcie znać, na „nową” raczej się nie wybieram. Na starej można zjechać już chyba niżej.

Edytowane przez Paweł Sz.
  • Like 2

Nikon 18x70 Astroluxe | Nikon 10x70 SP | Nikon 7x50 SP
nieboprzezlornetke.pl

 

Napisano

Mam od C8

GSO 8" Dob, 120 APO, SCT 8", iOptron CEM26, ZWO AM5, AZ4, ASIAIR Pro, ASI 294MC-Pro, Binoviewer WO

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.