Skocz do zawartości

Trudne początki.


BobbyEverlast

Rekomendowane odpowiedzi

Kup np. Nikon 8x40, a sobie zabierz 15x70. Swoją drogą, skoro masz już 15x70 to dlaczego z niej nie korzystasz?

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup np. Nikon 8x40, a sobie zabierz 15x70. Swoją drogą, skoro masz już 15x70 to dlaczego z niej nie korzystasz?
Zauważ proszę, co napisałem post wyżej "Ona ma na stanie" :-) z uwagi na to, że ja jestem wiecznie w podróży, nie zabieram jej tej lornetki a jedynie gdy jestem w domku udaje mi się przy dobrym niebie zerknąć w górę... niezwykle rzadko...
Za propozycję bardzo dziękuję...

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ptaków tak jak kolega pisał coś w okolicy 8x40 czy 8x42. A masz jakiś budżet na tą lornetkę? 500 czy 2 500zł? 

5 minut temu, BobbyEverlast napisał:

Ona ma na stanie

Może jak jej kupisz jej 8x40 to pożyczy Tobie 15x70 na wyjazd. Tylko statyw będzie Tobie potrzebny. 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ptaków tak jak kolega pisał coś w okolicy 8x40 czy 8x42. A masz jakiś budżet na tą lornetkę? 500 czy 2 500zł? 

Może jak jej kupisz jej 8x40 to pożyczy Tobie 15x70 na wyjazd. Tylko statyw będzie Tobie potrzebny. 

Tak, wówczas przejmę tę lornetkę siłą... :-) już o tym w nocy rozmawialiśmy:-)

A na poważnie, jakiś statyw tam jest...chyba Camrock lub podobna nazwa...moim zdaniem on się strasznie trzęsie przy wyższym połozeniu...

 

Budżet oczywiście nieokreślony a sfokusowany bardziej na zakup czegoś dobrego za rozsądne pieniądze. Ten Nikon o którym wspominał kolega to cena jak najbardziej do przyjęcia...

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek starczy ci jakikolwiek statyw. Nawet Camrock.
Ja na twoim miejscu bym kupił tą lornetkę 8x40 i odpuścił jakiekolwiek dalsze zakupy. Weź od drugiej połówki na próbę tą 15x70 (jakiejkolwiek firmy to jest) i zobacz co to znaczy obserwacje astronomiczne (sprawdzisz w odniesieniu do pogody, czasu, chęci, umiejętności). Zobaczysz wtedy jak się szuka danych obiektów - w lornetce jest o wiele łatwiej niż w teleskopie.
Z mojego punktu widzenia twoja sytuacja po oznajmieniu, że masz w domu 15x70 zmienia się diametralnie, tzn. zakupy w tej  chwili są dla ciebie zbędne.

  • Like 1

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dexter77 napisał:

Z mojego punktu widzenia twoja sytuacja po oznajmieniu, że masz w domu 15x70 zmienia się diametralnie, tzn. zakupy w tej  chwili są dla ciebie zbędne.

Idealnie się składa, że ma 15x70, wystarczy dokupić Maka 127 na AZ4 i adapter typu L żeby połączyć bino i AZ4, takie 15x70 będzie zamiast achromatu 100/500.

Moje zdanie, kup połówce coś fajnego do ptaków i zabieraj 15x70 do siebie :) Do tego maczek na planety i gitara, jesteś ustawiony na początek, dodatkowy plus taki, że wszystko ogarniesz na jednym montażu. Wygląda to mniej więcej tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry wieczór wszystkim.

Minęło kilka dni od mojego ostatniego postu. Przyjechałem do rodzinnego kraju, rozglądam się, czytam, porównuję przed zakupem...

Mam do Was takie pytanie...pytania: wpadł mi w oko taki montaż: AZ5 na stalowym (chyba) statywie: https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=32_24&products_id=4958&lunety=Monta SkyWatcher AZ5 v 2017 oraz https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=32_24&products_id=4762&lunety=Monta azymutalny jednoramienny ze statywem Explore Scientific . Czy któryś z tych montaży byłby lepszy, bardziej "perspektywiczny" od zaproponowanego mi Synta AZ4+statyw alu LT1? Może ktoś z Was ma i użytkuje? 

Nadal w grze jest oczywiście Tuba SkyWatcher MAK 127 OTAW oraz w perspektywie refraktor SkyWatcher Synta R-120/600 i zabrana żonie lorneta 15x70...i pod tym kontem pytanie o znalezione montaże...

Pozdrawiam.

P.S. Hurrra! mogę już dodawać posty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie proszę, jeśli się mylę...

Przymierzam wirtualnie MAKa do montażu i wychodzi mi, że szukacz po zamocowaniu tuby na montażu znajdzie się "na dole", pod teleskopem...tak????

To można jakoś obejść? niezbyt to chyba wygodne...

Wybaczcie pytanie ale dla Was oczywiste odpowiedzi, dla mnie tak oczywiste nie są...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BobbyEverlast napisał:

Przymierzam wirtualnie MAKa do montażu i wychodzi mi, że szukacz po zamocowaniu tuby na montażu znajdzie się "na dole", pod teleskopem...tak????

Ja dokupiłem stopkę i przykleiłem. 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)