Skocz do zawartości

Migający punkt na niebie.


Blathmac

Rekomendowane odpowiedzi

To zrób fotkę - obrobimy i określimy obiekt (zależy jakim kursem leci do lub od Ciebie różnie migające kropki widzisz i ich kolory)  ;)

Ale dajmy już spokój bo zapewne poleciał lub poleciało jeśli to było UFO  8)

Pasuję w dywagacjach  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę za późno, bo uciekło. Zobaczyłem to coś z 15 minut temu.

I na pewno to nie był samolot. Próbowałem przez lornetkę jakoś przybliżyć, ale nie za bardzo widziałem.

Normalnie wygląda jak gwiazda, ale wolno mruga i się porusza prawie niezauważalnie.

Mógłbym stwierdzić, że to planeta, bo one często właśnie mrugają, ale przecież by się nie poruszała w takim tempie. Poza tym za małe toto.

Sky-Watcher (Synta) SK705AZ2

Vanguard KR-1650, 16x50mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym stwierdzić, że to planeta, bo one często właśnie mrugają, ale przecież by się nie poruszała w takim tempie. Poza tym za małe toto.

1. a które planety mrugają, że mógłbyś tak stwierdzić?????

2. za małe na planetę? a Urana widział?

  • Haha 1

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. a które planety mrugają, że mógłbyś tak stwierdzić?????

2. za małe na planetę? a Urana widział?

No słyszałem, że jak coś tam coś tam, to wydaje się, że mrugają. Nie twierdzę, że tak mają na stałe, tylko to miało niby wynikać z jakichś czynników. Ale niestety nie pamiętam, bo ostatnim razem się czegoś uczyłem o astronomii z trzy lata temu.

Urana widział na zdjęciach. Ale odległości swoje robią :P

Chiński lampion zapewne gnany wiatrem. Puszczają tego ścierwa na pęczki!  :)

No bez przesady. Aż tak źle ze mną nie jest żebym nie rozpoznał samolotu albo lampionu  :)

Tylko powtarzam, że to było... jakby to ująć... na poziomie gwiazd. No może głupio to brzmi z punktu widzenia astronomicznego, ale inaczej nie umiem.

Sky-Watcher (Synta) SK705AZ2

Vanguard KR-1650, 16x50mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo śmieszne :(

Czyli rozpoznasz kształt chińskiego lampionu w ruchu  widzianego  z odległości 1-2 km ?

No widziałem kiedyś z dosyć dużej odległości i raczej na czerwono świeciły.

Ale już nieważne. Przepraszam za zamieszanie. Może kiedyś złapię coś takiego aparatem.

I nie śmiejcie się ze mnie, bo jakichkolwiek głupot bym nie pisał, zasługuję co najwyżej na sprostowanie :PP

Sky-Watcher (Synta) SK705AZ2

Vanguard KR-1650, 16x50mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, niebo fascynuje każdego. Instynktownie szukamy czegoś czego trochę się boimy-  to  atawizm. Jeśli  ta fascynacja rozpocznie od śledzenie ruchów ciał niebieskich -to tylko wyjdzie Ci na dobre - bo lepsze to niż bierne siedzenie przed telewizorem.

Pozdrawiam! 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak każdy pisze na swoje kopyto to i ja napisze koniec świata bliski ludzie widzą dziwne znaki na niebie :D, zrobione rękoma kosmitów z Ziemi to tak od siebie dodam, że nie był to samolot czy lampion chiński, lecz satelita. Co do planet to naprawdę nie mrugają zobacz przez teleskop nie przez lornetkę, planety mrugają wtedy jak są blisko horyzontu, bo atmosfera zakłóca wygląd tak jest z przypadkiem z planetą Merkury i nie tylko, bo z każdym jednym obiektem astronomicznym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Wlasnie widzę dokładnie cos takiego samego na niebie. (Gdynia) Samolot to nie jest zdecydowanie - swieci w kolorze gwiazd, jest wielkosci gwiazdy. Porusza sie bardzo wolno i delikatnie mruga. Nie mam pojęcia co to może być :( telefonem zdjecia nie zrobię nic nie widać, aparatu nie mam. W zyciu tak czegoś nie widziałem. Az odkopalem temat sprzed 8 lat :o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Roswell napisał:

jest wielkosci gwiazdy.

Hmm....

 

24 minuty temu, Roswell napisał:

Strasznie dziwne

Mnie bardziej dziwi,że o tym piszesz.

Może to lampion ,dron albo inne UFO.

Witamy na FA.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

Od ponad roku obserwuję niebo przez teleskop Dobson 8". Flightradar, Heavens above, SkySafari 6, zwykły atlas nieba, że tzn wydrukowany, strony do identyfikacji satelit... To wszystko znam. A mimo to widzę dużo rzeczy, które trudno wyjaśnić. Np migający, bardzo szybki obiekt. Flash daje regularnie, co 5 i więcej sekund, a czas nie. I tu jest zagwozdka. Bo jeśli byłaby to reflash światła słonecznego i ruchu obrotowego satelity to działa to w wypadku regularnych rozbłysków. A co w wypadku kiedy przerwy pomiędzy nimi są rozciągnięte w czasie od 5 do nawet 25 sekund i to w czasie jednego przelotu w moim polu widzenia nieba. Na tą chwilę jest nagranie, które oddaje dokładnie to o czym mówię z tamtego roku. Pochodzi z Holandii. Jest też z Polski. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to mogę dodać link. 

Także nie śmiejmy się z tego co widzą inni, i o co pytają. Tak właśnie wygląda nauka. Wyśmiewać jest łatwo, a powiedzieć coś mądrego... Trochę trudniej. Więc kolego ja nie mam wątpliwości, że widziałeś coś ciekawego. Pamiętaj, że może to być też ISS. Choć wątpię. Zawsze możesz to sprawdzić z datą przelotu na stronie. Mam też teorię, że wszystkie te samoloty z serii X, które jak wiemy, mają USA, Rosja, Chiny... A pewnie i Indie, Izrael, Japonia i kto wie who else ?. Dorzuć do tego nowe drony, szczególnie te bezobsługowe, tak też już są, i można sobie wyobrazić jak trudno stwierdzić co teraz na niebie widać. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek o godz 21:10 widzielismy w Bieszczadach (roztoki górne) satelitę lecącego mniej więcej od Delfina do Kasjopei jeśli chodzi o kierunek, natomiast co było intrygujące to że puszczał punktowe flary o jasności większej niż ISS w odstępach około kilku-kilkunastu sekund. Jeszcze nigdy nie widziałem w ten sposób  puszczającego flary rotującego satelity. Chodzi mi o to że błysk był punktowy a nie płynnie jaśniejący. Wyjaśnienie musi być takie że powierzchnia która odbijała to światło musiała być płaska i lustrzana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)