Skocz do zawartości

Błąd 403


Rekomendowane odpowiedzi

raz, dwa, trzy. Test czy mogę pisać. Bo ostatnio cały czas pojawiał się błąd. Czyszczenie ponownie ciasteczek czy inne przerózne metody nie pomagały. Na telefonie to samo. 

@edit: No to na razie działa :D

 

GSO 12 dobson deluxe 
ESy 30mm 2", 14mm, 6.7mm, 4.7mm
Filtr Astronomik H-Beta i OIII 2"
Filtr planetarny GSO pomarańczowy 1.25"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 23:42, ignisdei napisał:

A sprawdź teraz czy błąd występuje?

Występuje. Nie mogę oddać głosu w ankiecie.

Wg. Mnie problem jest po stronie hostingu.

Miałem błąd już kilkanaście razy, przy pisaniu postów, logowaniu, ankietach itd.  Tak jakby serwer miał problem z obsługą zapytań z formularzy.

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problemy z dodawaniem postów,  głosowaniem i logowaniem,  zarówno na komputerze z win 10 i chrome, jak i na androidzie.  Ale po kilku próbach się udaje... 

 

Ten post udało mi się dopiero wysłać z telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Przemek_K napisał:

Tym razem logowanie bez problemu z Win7. Zaszły jakieś zmiany czy to losowy traf? Odpowiedzieli coś w sprawie błędów serwera?

Tak mamy sprawę  rozeznaną, czeka nas trochę pracy, uzbrójcie się w cierpliwość...

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ignisdei napisał:

Tak mamy sprawę  rozeznaną

Jeśli to prawda to najtrudniejsze chyba za nami... 

48 minut temu, ignisdei napisał:

uzbrójcie się w cierpliwość...

?????? Zbroja prawie kompletna...

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemów ani na Windows 10 (Chrome, Edge, Firefox) ani na iOS 13 (Chrome, Safari, Firefox). Dziwne, że problem jest tak wybiórczy. 

Altair Astro Starwave 102ED-R FPL53 || AZ 4 1,5" || PZO 8x40

ND 5 by AstroLutek || OMEGON polaryzacyjny zmienny 2" || Explore Scientific UHC 2" || Explore Scientific CLS 2"

kątówka Explore Scientific 2" dielectric || ES 24 82° || ES 11 82° || ES 4.7 82° ||

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten błąd przez 2 dni nie udało mi się zagłosować w 2 konkursach na najlepszą astrofotografię! :(

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum zostało "przywrócone" do ustawień domyślnych,  teraz Robert musi dograć czarną templatkę i  bannery. Proszę o informacje czy problem dalej istnieje , jeżeli tak to zgłosimy to do producenta silnika forum, jeżeli to nie pomoże zmienimy hosting. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz udało się zalogować za 4 razem z czyszczeniem ciastek i ctrl+F5. Wywala coś takiego:

Forbidden

You don't have permission to access /index.php on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 

Rozumiem, że hostingodawca uważa, że nie ma problemu po ich stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem to do producenta, w ciągu 24 godzin powinna przyjść odpowiedź. Czyj to problem ciężko jest mi teraz powiedzieć, nie miałem zbytnio czasu na analizę problemu, stawiał bym na hosting, problem pojawił się nagle bez wcześniejszego grzebania z naszej strony,  zobaczymy, producent zaloguje się na nasz serwer sprawdzi co trzeba i będziemy wiedzieć w czym jest problem. W każdym razie po mału należy myśleć co najmniej serwerze vps, bo hosting to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie, wielu rzeczy nie jesteśmy teraz w stanie sprawdzić, ale wiadomo wszystko kosztuje. Docelowy myślę ze skończy się serwerem VPS + S3 Amazona na załączniki.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas reakcji kogoś od hostingu jest dramatycznie długi, co wg. mnie taki hosting dyskwalifikuje.

PS. Nie jest to kwestia kodu aplikacji, bo nawet do zasobów statycznych, takich jak css-y nie można się było dobić przez dłuższy czas, bo otrzymujemy 403.
Przykład: https://www.forumastronomiczne.pl/applications/core/interface/ckeditor/ckeditor/plugins/dialog/styles/dialog.css

Najłatwiej jest zrzucić wszystko na programistę, ale tutaj oczywiste jest, że hosting coś zawalił. Pewnie odpalili jakiś mod do apacha i zaczęły się ciekawe rzeczy dziać.
To jest paranoja, że nie mogą sprawdzić w logach, co powoduje wywalenie błędów 403. 

  • Like 1

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na okoliczność tej awarii nie byłoby warto uruchomić działu testowego, gdzie każdy mógłby łatwo sprawdzić działanie forum bez konieczności zabierania głosu w wątkach.

pozdrowienia Łukasz   

BANER-BEZPROFILU.png.b4d0d25772f1ea42928d85737417bc2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbym coś doradzić, to sprawdźcie w miarę możliwości, czy przypadkiem nie jest to spowodowane działaniem jakiegoś crawlera lub ddosem na forum.

Czasem takie losowe pojawianie się błędów 403 może być spowodowane działaniem jakichś mechanizmów antyddos po stronie providera (hostingu), które odcinają w ten sposób ruch w przypadku dużej ilości requestów.
Mogłoby o tym świadczyć np. blokowanie requestów typu POST (wszystkie ankiety, formularze, logowanie itd.) oraz contentu statycznego, jak np. CSS.

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)