Skocz do zawartości

Błąd 403


Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że ludzie od hostingu zrobili update mod_rewrite i przez to została włączona jakaś dodatkowa reguła, która robiła bałagan. 

No nic, łatwiej było cały mod wyłączyć niż szukać pojedynczego warunku, który psuje stronę. 

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ignisdei napisał:

No cóż, najważniejsze że błąd już nie występuje. Dziękuję Adminowi technicznemu za interwencję!?

 

Jak pisałem wcześniej u mnie nie występował, ale teraz malutka prośbeńka :)
Dorób Robercie strzałeczkę do szybkiego przewijania strony w dół, do góry już jest.

strzalka.thumb.JPG.4a6ede506728f92ebff0c6a98424ee9d.JPG

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ponieważ forum się właśnie sypało przez ten stary widget, twórca tych strzałek nie aktualizuje swojego programu do nowych wersji, forum IPB, obecnie zainstalowałem więc  inny scroller bo tylko ten działa. Przyzwyczaisz się.

Tamten generował i błędy i rozwalał stronę.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ignisdei napisał:

Nie, ponieważ forum się właśnie sypało przez ten stary widget, twórca tych strzałek nie aktualizuje swojego programu do nowych wersji, forum IPB, obecnie zainstalowałem więc  inny scroller bo tylko ten działa. Przyzwyczaisz się.

Tamten generował i błędy i rozwalał stronę.

Panimaju :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jolo napisał:

Jeśli technicznie nic nie stoi na przeszkodzie to proszę o włączenie pluginu do tapatalka :krolik:

Pytanie czy ten dodatek jest jeszcze potrzebny ? Forum bardzo dobrze prezentuje się na urządzeniach mobilnych, tapatalk jest może i wygodny w użyciu ale nie wyświetla wszystkiego np. bannerów, ogłoszeń itp., druga kwestia to RODO, instalując dodatek decydujemy się na przesyłanie danych użytkowników podmiotowi zewnętrznemu, po trzecie względy bezpieczeństwa itd, itp. Włączyć mogę niech się Robert wypowie, ja osobiście bym tego nie włączał, tapatalk był dobry ale 10 lat wstecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych modelach myszek komputerowych, wbudowany jest SCROLL. Wystarczy wcisnąć kółko, przytrzymać je i przesuwać  mychę w górę lub w dół i problem strzałek znika. No chyba, że nie używacie myszki, tylko touchpada....:5640dc7452665_23Please:

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam głównie komórki i... 

46 minut temu, KrisQ napisał:

W obecnych modelach myszek komputerowych, wbudowany jest SCROLL. Wystarczy wcisnąć kółko, przytrzymać je i przesuwać  mychę w górę lub w dół i problem strzałek znika. No chyba, że nie używacie myszki, tylko touchpada....:5640dc7452665_23Please:

... dla mnie problem strzałek nie znika i marzy mi się strzałka w dół. Nawet zerknąłem na obecnie używany plugin i dorobienie takiej funkcjonalności zajmie więcej niż 5 minut... 

Godzinę temu, ppbb napisał:

Mnie się wygodniej używa przez tapatalk.

Nie używam, ale rozumiem, że ktoś mógł się przyzwyczaić. 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aa mnie jednak brakuje tego TapaTalka. Niby się wyświetla ładnie, ale to ciągle zakładka, jedna z wielu. Na kompie to nie ma problemu, ale na telefonie lub tablecie to było bardzo wygodne. Mnie np nie brakowało wyświetlanych banerów, czy co tam jeszcze się nie wyświetlało). Ale jak się sobie na dworze to doceniam szybkie odpalanie forum na apce miast poszukiwania zakładki.

Na prawdę nie ma szans na powrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Chodzi o RODO. Ktoś może nas zaskarżyć do Giodo , że przekazujemy dane osobowe w postaci np. adresów IP i tak dalej, firmie trzeciej, jeśli zauważyłeś nawet ograniczyliśmy publikację treści  w komunikatach poczty ,by Google, nie posiadało naszych danych. Jesteśmy forum noprofit, nie mamy prawników,  trzeba sobie samemu radzić, więc raczej nie będzie już Tapatalka.

Pozdro Robert

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadzacie. Serwis powinien być wyposażony w regulamin i powiązaną z nim politykę prywatności, w której jest jasno powiedziane jakie dane i komu są przekazywane - a korzystanie z serwisu oznacza zgodę na te warunki.

Jeśli serwis jest np. oskryptowany zewnętrznymi kodami adserwerowymi, google analytics, wtyczkami społecznościowymi, gadżetami addthis itp. - to przy każdej takiej okazji jakieś anonimowe dane są przekazywane na zewnątrz. Tak robi 99,9% serwisów bo większość nie byłaby w stanie bez tego istnieć -  nie ma w tym ani nic złego ani tym bardziej niezgodnego z prawem, w tym z RODO - natomiast w zakresie wymaganym przez RODO należy o tym poinformować i ew. uzyskać zgodę, choćby przez wspomniany zapis w regulaminie.. Każdy obrazek na forum hotlinkowany z zewnętrznego serwera (udostępniacie taką funkcjonalność!) albo wklejony zewnętrzny obiekt typu filmik oznaczają wyciek danych o użytkowniku, w tym numeru IP na zewnątrz - jak to się ma do obaw o RODO?

pozdrowienia Łukasz   

BANER-BEZPROFILU.png.b4d0d25772f1ea42928d85737417bc2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignisdei napisał:

Witaj

Chodzi o RODO. Ktoś może nas zaskarżyć do Giodo , że przekazujemy dane osobowe w postaci np. adresów IP i tak dalej, firmie trzeciej, jeśli zauważyłeś nawet ograniczyliśmy publikację treści  w komunikatach poczty ,by Google, nie posiadało naszych danych. Jesteśmy forum noprofit, nie mamy prawników,  trzeba sobie samemu radzić, więc raczej nie będzie już Tapatalka.

Pozdro Robert

Robert to chyba tak nie do końca, bo AF to nie jedyne forum którego używałem via TapaTalk i pozostałe nadal funkcjonują. Weszło RODO, to pojawiły się dodatkowe klauzule w regulaminach (a przynajmniej powinny ;) ) i to niezależnie od tego czy forum działa przez TapaTalk czy nie. 

Jest jakaś alternatywa (tzn jakaś inna aplikacja) czy pozostaje tylko www? Po sobie widzę że od czasu jak nie działa apka mało tu zaglądam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SamuG napisał:

Jest jakaś alternatywa (tzn jakaś inna aplikacja) czy pozostaje tylko www? Po sobie widzę że od czasu jak nie działa apka mało tu zaglądam :(

Ależ oczywiście, mamy zakupioną aplikację z pomocą, której forum działa w wersji na komputer, na tablet oraz na komórkę. Wystarczy w górnym prawym rogu przegladarki kliknąć na opcję: wersja na komputer lub wersja mobilna, w zależności, którą mamy odpaloną, ale hardware powinien samoczynnie wczytać właściwy soft.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 17:11, ignisdei napisał:

Ależ oczywiście, mamy zakupioną aplikację z pomocą, której forum działa w wersji na komputer, na tablet oraz na komórkę. Wystarczy w górnym prawym rogu przegladarki kliknąć na opcję: wersja na komputer lub wersja mobilna, w zależności, którą mamy odpaloną, ale hardware powinien samoczynnie wczytać właściwy soft.

Robert ale czy na pewno mówisz o NIEZALEŻNEJ aplikacji (jaką jest np. TapaTalk), za pomocą której można przeglądać forum, czy o tym że strona jest responsywna, czyli przyjazna dla PRZEGLĄDAREK mobilnych? Bo to są zupełnie różne sprawy.  To drugie to nadal ta sama przeglądarka, tylko się ładniej otwiera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, płacimy co pół roku abonament za tę skórkę.

https://www.ipsfocus.com/themes/animate/

Poczytaj sobie, powinieneś wszystko się o niej dowiedzieć.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ignisdei napisał:

Wiesz co płacimy co pół roku abonament za tę skórkę.

https://www.ipsfocus.com/themes/animate/

Poczytaj sobie powinien mieć wszystko się o niej dowiedzieć.

OK, wszystko widzę. To skórka (motyw) nie aplikacja. Czyli pozostaje przeglądarka www.
Półroczna opłata to opłata za dostęp do wsparcia i aktualizacji, bo samą skórkę kupuje się raz.
Dzięki za linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)