Skocz do zawartości

Design w astronomii?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Na początku przepraszam, jeśli wybrałam zły zakątek forum na ten post. Przejrzałam, zdecydowałam się ten na najbardziej optymalny do tematu.

 

Astronomią pasjonuje się od szkoły gimnazjalnej, jednak z paroletnią przerwą w okresie studiów kiedy moją głowę zajmowały zupełnie inne zainteresowania. Pare miesięcy temu jednak wróciłam do tej pięknej pasji.

Studia nietrafione, zaczęłam się przebranżawiać na UX/UI Designera. I tu pojawiła się myśl! A gdyby tak połączyć nowy zawód z hobby?  Potrzebuję jednak wsparcia osób, które są znacznie bardziej doświadczone w temacie a i może lepiej znająca firmy, urzędy, organizacje, itp w Polsce.

 

Czy może przychodzi Wam do głowy miejsce zajmujące się kosmonautyką, astronomią, astrofotografią itd a jednocześnie gdzie User Experience Designer znajdzie swoje miejsce? 

Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie pomysły i sugestie ! 

Cytuj

UX ? pochodzące z języka angielskiego User Experience ( doświadczenie użytkownika ) to suma wszystkich wrażeń jakich doświadczy odbiorca naszego produktu, często cyfrowego. Pisząc o takim produkcie mamy na myśli chociażby strony internetowe i aplikacje mobilne. Termin nie jest ograniczony tylko do świata wirtualnego. Pozytywne reakcje konsumenta mogą wywoływać dobrze przemyślane usługi i produkty fizyczne. Projektowaniem interesujących dla użytkowników produktów zajmują się całe zespoły specjalistów, których prężnie wspierają UX designerzy.

 

 

I oczywiście witam Was serdecznie. Mam na imię Kaja i mam nadzieję, że zostanę tu na dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Witam. Astronomią, interesuję się tak w średnim stopniu, biorąc pod uwagę szereg innych zainteresowań. Dobrym miejscem na rozwijanie swoich umiejętności są różnego rodzaju organizacje, stowarzyszenia lub koła naukowe np. PTMA (Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii), gdzie spotykają się liczne grupy miłośników astronomii z różnych oddziałów np. PTMA Wrocław, PTMA Poznań itd. Dobrym sposobem na rozwijanie swoich astro-zainteresowań są własne "prywatne" obserwacje astronomiczne oraz czytanie informacji na temat kosmosu z różnych stron internetowych albo i też książek, które mogą poszerzyć twoją wiedzę.

Jeżeli chodzi o połączenie nowego zawodu z pasją astronomiczną, to moim zdaniem wszystko, zależy od kierunku kształcenia np. w moim przypadku, ukończyłem mechatronikę (mechatronika + astronomia = inżynieria kosmiczna/astronautyka, biologia + astronomia = życie pozaziemskie zaś archeologia z astronomią = archeoastronomia). Mechatronika ma szerokie zastosowanie w badaniach kosmicznych, choćby budowa łazików.

TRISTANA Discovery to "planowana" prywatna organizacja specjalizująca się w obserwacjach astronomicznych, elektronice i robotyce, technice rakietowej oraz poszukiwań obiektów kosmicznych na Ziemi, jeżeli mi to nie wypali to z niej zrezygnuję (tylko z części astronomicznej). Jeżeli chcesz to spróbuj stworzyć własne Koło Naukowe, uzbieraj odpowiednią liczbę osób a zaś, możesz zaplanować jakieś wspólne działania na rzecz twojej organizacji.

Pozdrawiam TRISTANA Discovery

TRISTANA Discovery - mechatronika, elektronika, historia i geografia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)