Skocz do zawartości
Szarlej

O astrofotografii na FA przemyśleń kilka :-)

Rekomendowane odpowiedzi

No debil, na dodatek wiejski filozof :D

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie chciał bym zmartwić Szarleja ale niestety lub stety ale wizual jest najmocniejszy w Polsce na tym forum ... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taaa, debil. Kultura osobista u niektórych, jak widzę, hmm, kwitnie. 

A nie dostrzegacie spraw trafnie wypunktowanych? Kult sprzętu (coś na kształt kto ma większego), słaba znajomość nieba u części fociarzy (a po co to, wklepię oznaczenie i się naprowadzi), wrzucanie na fora na okrągło tych samych klasyków (z zaklętego kręgu wyrywa się może kilkanaście osób) i takie tam. ;)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lukost, widziałeś może wpisy swojego kolegi w aktualizacjach statusu? Nazywanie rzeczy po imieniu to nie jest brak kultury ;)

Ja jestem wizualowcem całym sercem, ale jak słyszę takie bzdury to mi się nóż w kieszeni otwiera. Żyj i daj żyć innym, a nie prowadz prywatnej wyprawy krzyżowej na astrofociarzy.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałbym tylko nieśmiało zwrócić uwagę koledze, że oprócz wizuala oraz astrofotografii na forum coraz śmielej pojawiają się tematy zupełnie z "innej bajki". Zapewniam, że będzie ich coraz więcej. Dla przykładu tylko dwa (ale są i inne):

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 minut temu, lukost napisał:

A nie dostrzegacie spraw trafnie wypunktowanych? Kult sprzętu (coś na kształt kto ma większego), słaba znajomość nieba u części fociarzy (a po co to, wklepię oznaczenie i się naprowadzi), wrzucanie na fora na okrągło tych samych klasyków (z zaklętego kręgu wyrywa się może kilkanaście osób) i takie tam

W sumie racja ale że tam powiem:

I co z tego ??????

Czy coś złego robią ? Łamią prawo ? Zabierają niebo Nam wziualowcom ?

Ehhh...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 minut temu, mcmaker napisał:

Lukost, widziałeś może wpisy swojego kolegi w aktualizacjach statusu? Nazywanie rzeczy po imieniu to nie jest brak kultury ;)

Ja jestem wizualowcem całym sercem, ale jak słyszę takie bzdury to mi się nóż w kieszeni otwiera. Żyj i daj żyć innym, a nie prowadz prywatnej wyprawy krzyżowej na astrofociarzy.

W zasadzie można zaapelować do wszystkich, w tym Pawła/Szarleja - nie musimy się lubić, możemy się spierać, ale się jakoś szanujmy. Zauważ jednak, że nagranie nie zawiera słów obraźliwych. W innym wypadku sam bym je wywalił z forum i to czy jestem czyimś kolegą czy nie, nie miałoby żadnego znaczenia. 

6 minut temu, Esku1RES napisał:

Chciałbym tylko nieśmiało zwrócić uwagę koledze, że oprócz wizuala oraz astrofotografii na forum coraz śmielej pojawiają się tematy zupełnie z "innej bajki". Zapewniam, że będzie ich coraz więcej. Dla przykładu tylko dwa (ale są i inne):

Takie osoby jaka Ty, Jolo czy @libmar96 są na krótkiej liście tych, których naprawdę szanuję i podziwiam. 

• Thanks 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ech... nikt się nie domyślił, że moja gadanina to w dużej mierze żart wzorowany na rewelacyjnym monologu sprzed prawie 30-tu lat. Pewnie niewielu forumowiczów ten numer widziało:
Kultura

Co z Waszym poczuciem humoru?...

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łukasz, zrobiłeś z forum przez swoje postępowanie Hyde Park dla ludzi, którzy nie maja zielonego pojęcia o tym jak NAPRAWDĘ wygląda współpraca wizualowców , fociarzy i reszty świata. To Twoja i wyłącznie Twoja wina.

I teraz moja kolej - poważnie się zastanawiam nad sensem tracenia godzin mojej pracy nad jakimis bannerkami, sponsorami, listami itp itd. I to dzięki postawie Łukasz Twojej. Nagranie nie zawiera słów obraźliwych, ale zawiera treści obraźliwe, no chyba że tego nie rozumiesz.

Proszę o JASNE STANOWISKO RADY FORUM - czy konkurs dla początkujących ma być kontynuowany? I o odpowiedź proszę TUTAJ , żeby wszyscy przeczytali a nie w zakulisowej wymianie myśli.

Jeśli wolicie słuchać  bredzenia - to słuchajcie. Ale ja nie muszę się narażać na bezproduktywną stratę czasu.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
49 minut temu, lukost napisał:

W zasadzie można zaapelować do wszystkich, w tym Pawła/Szarleja - nie musimy się lubić, możemy się spierać, ale się jakoś szanujmy. Zauważ jednak, że nagranie nie zawiera słów obraźliwych. W innym wypadku sam bym je wywalił z forum i to czy jestem czyimś kolegą czy nie, nie miałoby żadnego znaczenia. 

Nie zawiera słów obraźliwych, ale działalność kolegi na FA wyczerpuje większość znamion trollowania - prowadzi do dezorganizacji wybranych wątków bez wyraźnej chęci do prowadzenia merytorycznej dyskusji. Można mieć słabszy dzień i chlapnąć coś w imię starych dobrych czasów, ale to powinny być wyjątki, a nie reguła. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jolo, Paweł "trolluje" statusy, nie wątki. I tylko te "propagandowe". ;) Prócz tego produkuje wartościowe posty, choć akurat nie w temacie astrofoto. Mogę podlinkować na życzenie. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cholera Paweł przysiedziałem 4 litery i wysłuchałem tego do końca. 

W pierwszej chwili zacząłem się śmiać, bo przed oczy rzucił mi się sławny monolog Pieczki z filmu Konopielka , jednak później zrobiło mi się troszeczkę smutno. Bo zrozumiałem, że wizual ma już  tylko takich orędowników, którzy w błazeński sposób próbują zdyskredytować swoich kolegów, tylko dlatego że mają inne spojrzenie na hobby... to troszkę słabe :(

Chłopaki wkładają swoje serce, chęci w promocje astrofotografii. Wiem, że każdy z nas robi coś dla fanu, ale jednocześnie zaraża innych pasją, zatem te drobiazgi można przemilczeć bo efekt jest pozytywny.

Paweł zamiast wyrzucać takie paszkwile, spróbuj zainteresować forumowiczów, jakąś dobrą zabawą w wizual, wprowadzić coś nowego co zainteresuje ludzi. Hejt zawsze jest głośny i przyciąga uwagę, jednak ludzie nie traktują hejtera jako orędownika wizuala, ale niczym  klauna który stoi na pieńku, dmnie w trąbkę. Żeby nie przedłużać astronomia moim zdaniem ma trzy aspekty: wizual, astrofotografię oraz teorię, tylko razem ukazują jej pełne spektrum.

Wszyscy czujemy podobnie patrząc w niebo a różnią nas tylko środki wyrazu.

Bo przecież: Czy autor opisując coś w książce jest lepszy od scenarzysty piszącego scenariusz do filmu ? Oboje przecież wkładają serce w to co robią.

Paweł pokazuj to co potrafisz najlepiej, maluj słowami: relacjami szkicami, opisami jak tamci malują zdjęciami.

Sprzęt wizualny o dobrych parametrach, pod dobrym niebem w ręku dobrego obserwatora i pisarza , to też nie lada wyzwanie.

Udowodnij, że nim właśnie  jesteś  i oszczędź nam tych wszystkich, błazeńskich zachowań, bo nie takiego Cię pamiętam.

Robert

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie Robercie z tym wizualem na FA jest słabo.  Próbowałem reaktywować Obiekt Tygodnia - udało się  rzutem na taśmę, cudem właściwie (szacun dla kolegów @pmochocki i @MichalKaczan). Konkurs wizualny też cieszy się umiarkowanym zainteresowaniem, choć tragedii nie ma.

Jednakowoż gdzie podziała się stara gwardia? Dlaczego zniknął Piotrek Guzik to wiem (absorbuje go profesjonalne astro, na fora nie ma czasu), ale reszta, w tym Ty? W tym kontekście rozumiem frustrację Pawła.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
21 minut temu, lukost napisał:

Jolo, Paweł "trolluje" statusy, nie wątki. I tylko te "propagandowe". ;) Prócz tego produkuje wartościowe posty, choć akurat nie w temacie astrofoto. Mogę podlinkować na życzenie. ;)

Domyślam się które. Tylko po co mieszać w to astrofociarzy, skoro meritum tej dyskusji leży gdzie indziej?

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Weźcie to wywalcie,wizual jest jaki jest,to tylko wina wizualowców,do kogo te pretensje ma ?

Szkoda naszych nerwów na takie pierdalamenty !

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, lukost napisał:

ale reszta, w tym Ty?....

Ja wrócę, obiecałem sobie,  że na 10 urodziny  naszego forum, włączę się znów w jego merytoryczne życie a nie tylko, jak dotychczad administrowanie . Muszę jednak dopiąć parę spraw osobistych .Dajcie mi troszkę czasu...

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzymam Cię za słowo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba nagrywane przez jednego z delikwentów rowadzacych "Szwagry" na YT

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro astrofoto jest takie bee a wisiał taki niedoceniany itd, to czemu zniknął konkurs na relacje? Za mało chętnych?

Fotki to najprostszy sposób na trafienie do ludzi, dlatego tak jest popularne, oferuje treści prostsze w odbiorze. 

Dla mnie nie ma sztywnego podziału, interesuje się i jednym i drugim (chociaż astrofoto na razie teoretycznie, że względu na braki finansowe) 

Podsumowując, ta dyskusja jest bez sensu, bo o co się ma pretensje? Że forum żyje i ktoś chce dany dział bardziej rozpropagować? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, Szarlej napisał:

Ech... nikt się nie domyślił, że moja gadanina to w dużej mierze żart wzorowany na rewelacyjnym monologu sprzed prawie 30-tu lat. Pewnie niewielu forumowiczów ten numer widziało:
Kultura

Obejrzałem, faktycznie nieźle Ci ten żart wyszedł :)

Co do astrofoto to faktycznie trochę za ostro ostatnimi czasy wygląda przypominanie o ankietach itd. Pierwsza strona bywa całkiem zdominowana przez ankiety, wyniki itd. 

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, Szarlej napisał:

Kultura

Słabo, trzeba się było oprzeć na rewelacyjnym monologu Zbigniewa Stonogi po przegranych wyborach parlamentarnych (poprzednich) 😆

• Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, lukost napisał:

Tak Łukaszu, nie musimy się lubić, możemy spierać ale rzeczywiście powinniśmy się szanować.....
A gdzie Ty tu widzisz wzajemny szacunek?
W statusach czy w tym tu ,,wzlocie nad poziomy" jednoznacznie skierowanym do dużej grupy forumowiczów?
Czy Ty widziałeś/czytałeś podobne teksty czy dźwięki na innych forach astro?
Nie tylko można obrazić niecenzuralnym słowem, nie muszę Ci chyba tego udowadniać, prawda?
Jestem tu długo, jeżdżę na każdy zlot i nie spotkałem się z sytuacją gdzie wizualowiec wyśmiewa fociarza a fociarz nie pozostaje dłużny wizualowcowi.
Po ustawieniu sprzętu jedni i drudzy wspólnie wymieniają się doświadczeniami i wspólnie obserwują to co pokazuje nam niebo.
Dokładnie to samo było do tej pory na forum, nikt nikogo nie wyśmiewał - NIKT
I ,,zmartwychwstał Wielki Pawełek" najpierw pokazując swe wyżyny intelektualne w statusach, czy zapisanie na zlot Alibaby i osobno 40 rozbójników a teraz wzniósł się na poziomy w swoim monologu....
To jest w porządku prawda?????
Róbmy podziały, toczmy wojenki i będzie nam się fajnie i miło na te forum wchodziło, będziemy nabierać doświadczenia, czytać relacje, oglądać foty, uczyć się na co przez co patrzeć, co kupić nowego bo sprzęt się wysłużył.
Będziemy do czegoś chcieli zachęcić, pokazać fotografię, zamieścić relację a przeczytamy pod nią ,,POMIDOR"
I to jest cacy i to jest OK i to jest normalne na astroforum..... To jest bezstronność i wzajemny szacunek.... Miłego dnia życzę.

P.S. A z odrodzonym ,,intelektualistom" już nie mam zamiaru dyskutować. Nie będę się poniżał. Niech się zajmie o ile mogę zasugerować tym co lubi i propaguje obserwy na forach - i nie jestem nakręcony w tej chwili :)

• Like 5
  • Thanks 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jacek, nie nakręcaj się tak! Policz do stu, pomyśl o kumulacji w Eurojackpot, albo o kolacji z Marią Szarapową, odpręż się.
Jakie podziały? Jakie wojenki? O co mnie do cholery oskarżasz? 
Nie sikam żadnemu astrofotografowi do wątku, nie komentuję i nie oceniam zdjęć, bo się na tym nie znam. 
Moje prztyczki w statusach to li tylko Twoja wina (i tego, któremu się powtórzyłem), bo nachalni jesteście niemiłosiernie i nic do Was nie dociera. 
Na dodatek chyba poważnie uraziłem Wasze ego, bo obydwaj prześcigacie się w rzucaniu we mnie inwektywami, zgniłymi jabłkami, obsranymi pampersami. Wiecie co? Rzucajcie sobie dalej, spływa to po mnie jak woda po kaczce.
Wrzuciłem nagranie do astrokafejki dla jaj, monolog Gajosa znam na pamięć od lat i spróbowałem - fakt, z miernym skutkiem, bo aktor ze mnie żaden - zrobić coś podobnego nawiązując do astrofotografii jako czegoś, czym parają się "kulturalni ludzie". Jak widać po reakcjach, kulturalni ludzie też lubią rzucić w klauna zepsutym jajem.
Jacek, wessel, o co się Wam rozchodzi? Przecież powiedziałem, że jesteście najlepsi 🙂

• Confused 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Szarlej o ile jestem w stanie zrozumieć motywację, o ile mogę wyobrazić sobie, że intencje są dobre, to niestety ja nie mogę popierać formy jakiej używasz. Jest szereg możliwości dania coś z siebie i pozytywnego kreowania forum. Myślę, że można prowadzić konstruktywną dyskusję, ale trzeba to robić w inny sposób.

• Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pozwolisz że nie będę tłumaczył Ci tego co napisałeś i nagrałes. Mam nadzieję że sam rozumiesz  co i dlaczego. I tyle w temacie. Nie mam zamiaru z Tobą i Tobie podobnymi wchodzić w jakiekolwiek polemiki- nie jesteś partnerem, bo nie zajmujesz się promowaniem astronomii i astrofotografii, czemu dałeś wyraźne dowody. Twoja obecność na forum ostatnio ZAWSZE powoduje gównoburze - a Rada nie reaguje. Życzę Ci powodzenia w dalszych działaniach. Masz ciągle szansę się wykazać.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I proszę, dalej pozwalajmy na takie idiotyzmy. Szarlej sądzi że pisze do idiotów -tylko nie pytajcie proszę co w tym wpisie złego...wpis już PO dyskusji na temat ...

obraz.png.3ec997514d23206664edbf6b110fc112.png

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
18 minut temu, wessel napisał:

Pozwolisz że nie będę tłumaczył Ci tego co napisałeś i nagrałes. Mam nadzieję że sam rozumiesz  co i dlaczego. I tyle w temacie. Nie mam zamiaru z Tobą i Tobie podobnymi wchodzić w jakiekolwiek polemiki- nie jesteś partnerem, bo nie zajmujesz się promowaniem astronomii i astrofotografii, czemu dałeś wyraźne dowody. Twoja obecność na forum ostatnio ZAWSZE powoduje gównoburze - a Rada nie reaguje. Życzę Ci powodzenia w dalszych działaniach. Masz ciągle szansę się wykazać.

A ja tylko dodam, żeby nie karmić trolla. Ani w postach, ani w statusach. Jak jego żalosne wygłupy będą przechodzić bez echa to może po prostu da sobie spokój.

EDIT: Mam zamiar skomentować cokolwiek w innych postach, aby jak najszybciej te bzdury zniknęły z głównej strony forum. Do czego wszystkich zachęcam.

• Like 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, poczekajmy. I przesuńmy jego wpisy tak, żeby On nie miał powodu pisać no bo i tak jego idiotyzmów pod wartościowymi wpisami Jacka nie będzie widać. Chore...

A nie lepiej wywalić te wpisy,najlepiej razem z twórcą?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, wessel napisał:

pod wartościowymi wpisami Jacka

A gdzie one? 

4 minuty temu, wessel napisał:

A nie lepiej wywalić te wpisy,najlepiej razem z twórcą?

Nie, Jacek niech zostanie. Wpisy mogą zniknąć, będzie spokój 😉

• Haha 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy pliki cookies w Twoim systemie by zwęszyć funkcjonalność strony. Możesz przeczytać i zmienić ustawienia ciasteczek , lub możesz kontynuować, jeśli uznajesz stan obecny za satysfakcjonujący.

© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2019)