Skocz do zawartości

O astrofotografii na FA przemyśleń kilka :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Będę tu kopiował wszystkie Twoje złote myśli, bo to niewątpliwie Twój jedyny wkład w rozwój tego forum :

obraz.png.631853136a0bfd5c764ae0fc4cd926ab.png

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne odpowiedzi

To może ja na zakończenie napiszę parę słów, bo w końcu ode mnie się cała ta afera zaczęła.  Jak swego czasu mówił w polskim Sejmie marszałek Józef Zych - nie po raz pierwszy staje mi... w gardle to

A ja tylko dodam, żeby nie karmić trolla. Ani w postach, ani w statusach. Jak jego żalosne wygłupy będą przechodzić bez echa to może po prostu da sobie spokój. EDIT: Mam zamiar skomentować cokolw

Tak Łukaszu, nie musimy się lubić, możemy spierać ale rzeczywiście powinniśmy się szanować..... A gdzie Ty tu widzisz wzajemny szacunek? W statusach czy w tym tu ,,wzlocie nad poziomy" jednoznaczn

Dodane obrazy

Naprawdę szkoda czasu na karmienie, to nic nie daje. Klasyka gatunku. Sensownej dyskusji też z tego nie będzie. 

To tak tylko ku przestrodze - żeby sobie nie marnować słonecznego weekendu na piedalamenty, jak to ładnie Michał ujął :)

• Like 4
Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Szarlej napisał:

Wówczas emeryt stanął, ssąc energicznie lizaka. Trudno opisać przestrach, agresywni ludzie atakowali nędznego trolla.

No i za to powinien być co najmniej warn.

Widzę, że bardzo Ci się nudzi, skoro w taki sposób próbujesz ludzi prowokować.

• Like 2
Odnośnik do odpowiedzi

Powiem Ci tak kolego, oczywiście masz prawo do swojego zdania i rozumię Twoją frustrację ( choć jej powodu nie znam ), mnie na przykład w ogóle nie interesują szkice, ale nie robię z tego powodu tragikomedii , trzymam mordę i nie wypisuję tam swoich "Złotych Myśli" jak choćby ta w Twoim ostatnim chamskim poście , Po prostu tam nie zaglądam, a jak myślisz,ze Twoja radosna twórczość jest zabawna to nic tylko pogratulować poczucia humoru, pozdrawiam.

• Like 8
Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, lulu napisał:

A gdzie był administrator gdy kolegę Szarleja nazwano debilem?

A Koledze pasuje ta ,,radosna twórczość" wyśmiewająca innych na naszym forum? Na forum, które do tej pory było ostoją spokoju i pozbawione bardzo długo podobnych drwin i prześmiewań. Każdy mógł czytać, poznawać i pisać to co lubi na forum astro.... Tak szczerze, na chłodno przeanalizuj......

• Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, lulu napisał:

A gdzie był administrator gdy kolegę Szarleja nazwano debilem?

ZASIAŁ WIATR ZEBRAŁ BURZĘ!?

Normalnie dostał by bana, jednak szanuję jego wkład w życie społeczności! Moderacja nie jest wieczna - docenię każdy nawet minimalny przebłysk dobrej woli. Może przestanie "po nim spływać" . Nie będę tolerował takich buńczucznych i kpiących zachowań. Wszyscy "mamy coś z uchem" ,wliczając w to moją, skromną osobę, jednak jak mawiał pewien Kaowiec   "Pewnych spraw nie możemy Kolego przeginać!"

Admin

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Jacek E. napisał:

A Koledze pasuje ta ,,radosna twórczość" wyśmiewająca innych na naszym forum? Na forum, które do tej pory było ostoją spokoju i pozbawione bardzo długo podobnych drwin i prześmiewań. Każdy mógł czytać, poznawać i pisać to co lubi na forum astro.... Tak szczerze, na chłodno przeanalizuj......

Żadne okoliczności nie usprawiedliwiają ataków personalnych i obraźliwych epitetów. Broniąc takich standardów stwarzasz właśnie warunki na rozkwit tego, z czym usiłujesz walczyć. Jeśli kolega Szarlej zrobił coś wbrew regulaminowi, moderator i admin są od tego aby reagować zgodnie z regulaminem. Oceniać można i należy - ale zachowanie, a nie człowieka, bo do oceny człowieka nikt nie ma tu najmniejszych kompetencji. Z resztą określenie "debil" nie jest żadną oceną, ale po prostu - obraźliwym epitetem.

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, ignisdei napisał:

ZASIAŁ WIATR ZEBRAŁ BURZĘ!?

Usprawiedliwiasz jednak tytułowanie forumowiczów debilami? Nieźle...

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, lulu napisał:

Żadne okoliczności nie usprawiedliwiają ataków personalnych i obraźliwych epitetów. Broniąc takich standardów stwarzasz właśnie warunki na rozkwit tego, z czym usiłujesz walczyć. Jeśli kolega Szarlej zrobił coś wbrew regulaminowi, moderator i admin są od tego aby reagować zgodnie z regulaminem. Oceniać można i należy - ale zachowanie, a nie człowieka, bo do oceny człowieka nikt nie ma tu najmniejszych kompetencji. Z resztą określenie "debil" nie jest żadną oceną, ale po prostu - obraźliwym epitetem.

Ty również usprawiedliwiasz personalne ataki.....
Nic nie zrozumiałeś z mojej prośby o chłodne przeanalizowanie, szkoda. Nie aprobuję wyzwisk ale człowiekowi nawet najspokojniejszemu w końcu mogą puścić nerwy.
I widzę traktujesz sprawę bardzo jednostronnie, nie w pełnym aspekcie, zawsze są 2 strony sporu. Szkoda.
Ja już odpuszczam. Mam nadzieję WIELKĄ, że wróci nasze FA sprzed miesiąca bo takie spokojne zawsze było, czego Wszystkim FAką serdecznie życzę :)

Odnośnik do odpowiedzi

Lulu, tak jak Jacek pisze -każdemu kiedyś puszczają nerwy. Ale to nie po naszej stronie leży początek. A ponieważ admin długo nie reagował to elektorat wziął sprawy w swoje ręce. I tyle. Przepraszam,ale ja nie pozwolę siebie obrażać jakiemuś gościowi - ani ja go znam, ani on mnie a sypie obraźliwymi tekstami jak z rękawa.

Regulamin nie obejmuje wszystkiego. To co napisał Lukost - nie ma tam obraźliwych słów - i to prawda. Ale czy jakbym ci napisał że mnie mdli na widok Twojej gęby tobyś nie poczuł się urażony? Przecież nie ma obraźliwych słów, prawda?

• Like 2
Odnośnik do odpowiedzi

Nie karmcie trolla. Bardzo proszę. Co chwilę tylko ktoś podbija ten temat. 

P.S. 

Debil – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 55—69, upośledzony umysłowo w stopniu lekkim, osiągający poziom umysłowy dwunastolatka. Pogardliwie ale nie wulgaryzm.

Palant - jest to potocznie obraźliwy zwrot do mężczyzny, który wzbudza lekceważenie lub pogardę. Wulgaryzm.

• Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, lulu napisał:

Spójrz na problem całościowo. Ktoś poświęca wiele czasu i wysiłku, niejednokrotnie jest to aktywność na wiele lat (jak konkurs Heńka czy cykl OT), organizuje, zabiega o sponsorów, liczy głosy, rozwiązuje problemy. A potem komuś coś zaczyna przeszkadzać. Ale nie powie o co chodzi, ponieważ <wstaw tutaj co chcesz>. Tylko zaczyna kopać dołki, błaznować i trollować.  Ktoś może to zlać, a ktoś inny może nie wytrzymać i chlapnąć coś od serca. I ja jestem w stanie zrozumieć obie te postawy. Ale trollowania nie cierpię bardziej, niż chmur na nowiu. 

• Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Jacek E. napisał:

Ty również usprawiedliwiasz personalne ataki.....

Nie ubieraj mnie proszę w nie moje buty. Nie oceniam tego co zrobił Szarlej, powtarzam po raz kolejny - jeśli zawinił, jest od tego regulamin, który powinien być stosowany równo wobec wszystkich, a nie publiczne lincze. To są elementarne zasady społeczne w świecie cywilizacji łacińskiej.

Godzinę temu, wessel napisał:

Lulu, tak jak Jacek pisze -każdemu kiedyś puszczają nerwy. Ale to nie po naszej stronie leży początek. A ponieważ admin długo nie reagował to elektorat wziął sprawy w swoje ręce. I tyle.

Ano właśnie. To jest ta pokusa aby elektorat brał sprawy w swoje ręce - teraz taka moda...

Tak można regulować stosunki między szwagrem i teściem, ale tam gdzie zbierze się większe grono, takie metody prowadzą tylko do zdziczenia relacji zamiast je regulować. To leczenie grypy gruźlicą.

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, jolo napisał:

Spójrz na problem całościowo. Ktoś poświęca wiele czasu i wysiłku, niejednokrotnie jest to aktywność na wiele lat (jak konkurs Heńka czy cykl OT), organizuje, zabiega o sponsorów, liczy głosy, rozwiązuje problemy. A potem komuś coś zaczyna przeszkadzać. Ale nie powie o co chodzi, ponieważ <wstaw tutaj co chcesz>. Tylko zaczyna kopać dołki, błaznować i trollować.  Ktoś może to zlać, a ktoś inny może nie wytrzymać i chlapnąć coś od serca. I ja jestem w stanie zrozumieć obie te postawy. Ale trollowania nie cierpię bardziej, niż chmur na nowiu. 

Groźba nałożenia moderacji została wystosowana w związku z użyciem słowa "palant", a nie trollowaniem. Wcześniej padło słowo "debil" i żadnej reakcji nie było - więc może to jest prosta konsekwencja takiego wybiórczego stosowania kryteriów?

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, jolo napisał:

Temat moderacji w tym konkretnym przypadku dyskutowany był już od dłuższego czasu.

Właśnie siejesz wiatr broniąc prawa do okładania się obraźliwymi epitetami. To proste jak drut - określenie "palant" zapewne by nie padło gdyby wcześniej była jakaś reakcja na "debila". Tak to właśnie działa.

Odnośnik do odpowiedzi

Rada Forum pełni ważną i zarazem bardzo trudną funkcję. Mogę tylko podejrzewać, że zazwyczaj w takich przypadkach dzieje się więcej za kulisami, niż my widzimy tu na forum. Decyzje pewnie czasami są trudne. Czy w tym przypadku reakcja nie była zbyt opieszała? Czy Temidzie nie poluzowała się opaska na oczach? Czy może jednak udałby się uniknąć sytuacji, gdzie dużej części osób nerwy puszczają? Pewnie Rada rozważy to w swoich sumieniach... 

• Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, lulu napisał:

Właśnie siejesz wiatr broniąc prawa do okładania się obraźliwymi epitetami. To proste jak drut - określenie "palant" zapewne by nie padło gdyby wcześniej była jakaś reakcja na "debila". Tak to właśnie działa.

Niestety nie widzę nigdzie posta z "palantem", możliwe że został usunięty - nie siedzę przed komputerem cały czas. Moje stanowisko w kwestii epitetów opisałem kilka postów wyżej i nie mam nic więcej w tej materii do dodania. Pisząc o tym, że temat moderacji kolegi był dyskutowany od dłuższego czasu miałem na myśli to, że (przynajmniej wg mnie) moderacja nie została nałożona jedynie za użycie słowa "palant". 

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, jolo napisał:

Niestety nie widzę nigdzie posta z "palantem", możliwe że został usunięty - nie siedzę przed komputerem cały czas. Moje stanowisko w kwestii epitetów opisałem kilka postów wyżej i nie mam nic więcej w tej materii do dodania. Pisząc o tym, że temat moderacji kolegi był dyskutowany od dłuższego czasu miałem na myśli to, że (przynajmniej wg mnie) moderacja nie została nałożona jedynie za użycie słowa "palant". 

image.thumb.png.d2a2b8c9861dc1bd72af0e6963f18846.pngKolega pierwsze litery raczył jeszcze zaznaczyć pogrubioną czcionką!!

• Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do odpowiedzi

Czytam i oczy przecieram. Człowiek przez chwilę ma jelitówkę, nie wchodzi na forum, a tu coś takiego...

Szanuję Pawła i jego dokonania w wiziualu, ale to co się tutaj odwaliło za Jego sprawką jest jak jakiś chory sen...

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, lulu napisał:

Nic nie usprawiedliwiam!

Nie zauważyłeś Kolego, że pozwoliłem mu sadzić przez kilka dni radosne teksty ? Chłopakom:  JE i Wesselowi klawiatury się pewnie, normalnie  grzały, a palce oklapły od wołań  o interwencję ...a ja miałem naiwną dzieję,  ufałem że Paweł T. się opamięta , może też ma jelitówkę, lub na kacu bidok. A tu wręcz przeciwnie jak bym swoją "spolegliwością" dolewał oliwy do ognia! O ..i jeszcze Zatom mi ruszył w swoim monologu.  Kunia...gość który nigdy w Zatomiu nie był, wypowiada opinie o moim "dzieciaku"!.  Zatom, Panie P.T.,   Zloty FA to świętość, fenomen -jednym słowem -  nie pojedziesz nie zobaczysz!

Nie jestem debilem, nie będę banował ludzi, którzy robią tyle dla forum,  a raz kogoś nieładnie nazwali , bo ten  ktoś im narobił do akwarium i puściły im nerwy!

Kto mówił Lulu, że życie Lulu jest sprawiedliwe?

• Like 1
Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, ignisdei napisał:

Nic nie usprawiedliwiam!

Nie zauważyłeś Kolego, że pozwoliłem mu sadzić przez kilka dni radosne teksty ? Chłopakom:  JE i Wesselowi klawiatury się pewnie, normalnie  grzały, a palce oklapły od wołań  o interwencję ...a ja miałem naiwną dzieję,  ufałem że Paweł T. się opamięta , może też ma jelitówkę, lub na kacu bidok. A tu wręcz przeciwnie jak bym swoją "spolegliwością" dolewał oliwy do ognia! O ..i jeszcze Zatom mi ruszył w swoim monologu.  Kunia...gość który nigdy w Zatomiu nie był, wypowiada opinie o moim "dzieciaku"!.  Zatom, Panie P.T.,   Zloty FA to świętość, fenomen -jednym słowem -  nie pojedziesz nie zobaczysz!

Nie jestem debilem, nie będę banował ludzi, którzy robią tyle dla forum,  a raz kogoś nieładnie nazwali , bo ten  ktoś im narobił do akwarium i puściły im nerwy!

Człowieka Robert ze wsi wygonisz , ale wsi z człowieka nigdy!

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MichalKaczan napisał:

Szanuję Pawła i jego dokonania w wiziualu, ale to co się tutaj odwaliło za Jego sprawką jest jak jakiś chory sen...

Kiedy jeszcze Paweł występował na forum pod imieniem i nazwiskiem to jego relacje z obserwacji czytało się z zapartym tchem. Tyle tylko, że za zasługi to się co najwyżej leży na Powązkach.
To co wyprawia jako Szarlej to zwykłe trollowanie ale też niestety przejaw chamstwa. A za to już dawno powinien ponieść konsekwencje, oczywiście przewidziane w regulaminie forum.

• Like 6
Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, ignisdei napisał:

Ty ustalasz zasady. Prawda jest jednak taka, że ludzie będą ich przestrzegać tylko do tego stopnia, do jakiego sam je szanujesz jako administrator.

Odnośnik do odpowiedzi
  • lukost zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.