Skocz do zawartości
M.Rudy

Obłoki srebrzyste NLCS

Rekomendowane odpowiedzi

O ja pierdziele!!! Charon! Aleś teraz dowalił! A u nie jak zaklęte! ani razu w tym roku nie widziałem obłoków srebrzystych :-[ NIesamowite zdjęcia! Gratuluje!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś (wczoraj) w Poznaniu były widoczne sreberka. Dość marne, nisko nad horyzontem nieliczne pasma, ale były.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obłoki Srebrzyste nad Łobzem z dnia 23.07.2013. godz. 3.25

post-219-137699929424_thumb.jpg

post-219-137699929461_thumb.jpg

post-219-137699929487_thumb.jpg

post-219-137699929522_thumb.jpg

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale wstyd... miałem bliżej i nie zauważyłem... ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli sezon rozpoczęty. Wypatrywałem ich od klilku wieczorów, ale dziś na południu Poznania nie było warunków na NLC.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś o trzeciej nad ranem pięknie się prezentowały. Co prawda niebo było już dość rozjaśnione, ale te skubańce podeszły do zenitu!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Codziennie ok. 23 jak idę spać to patrzę na północ, i się zastanawiam, czy to niebo jakie jasne tylko od Słońca, czy może tam są srebrzyste? Jak to wygląda w "wizualu"? Jak na zdjęciach, czy dużo delikatniej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To zależy. Czasem są delikatne, a czasem walą po gałach i nie masz wątpliwości, że to one i od razu wiesz, skąd ich nazwa.

Przeważnie widać jakąś włóknistą strukturę, która nie może być pojaśnieniem czystego nieba , ani też nie może być niższym chmurami, bo przy Słońcu poniżej 6° pod horyzontem chmury inne niż stratosferyczne byłyby ciemne lub podświetlone na pomarańczowo od łun miejskich.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi się trafiły delikatne srebrzaki wczoraj, podczas nocnej sesji kościoła

post-3097-0-90617400-1402514020_thumb.jp

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hehe :D Sesja pod zamówienie Wikarego była :D Zdjęcia trafią na stronę parafii <dumny>

Jak ktoś chce zobaczyć wszystkie, to za parę chwil będą u mnie na blogu do obejrzenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robiąc parę sweet foci miałem wczoraj dylemat czy to jakiś niższy syf z pary wodnej  na zachodzie czy może srebrzanki???
Ale były imponujące 8)

post-3-0-80510800-1402515694_thumb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na bank nie są to sreberka...

Chyba, że kolorystyka zdjęcia bardzo mocno odbiega od tego, co było widać gołoocznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obłoki srebrzyste sprzed 2 dni ok 3:00 nad ranem. Zaskakująco wysoko nad horyzontem były, szkoda, że je tak późno zobaczyłem, jak już było dość jasno.

post-7-0-49679700-1403958893_thumb.jpg

• Like 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super zdjęcia, chciałbym jednak dopytać o kilka rzeczy:

jakie są parametry takiego zdjęcia? Rozumiem że wystarczy na zwykłym statywie czy może musi już być montaż?

To są pojedyncze klatki czy robimy kilka i składamy ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Statyw wystarczy - do obłoków wystarczą pojedyncze fotki po kilka-kilkaście sekund naświetlania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To i ode mnie z dzisiejszego wieczora, robiłem na szybko i nie ten obiektyw w aparacie :(

Myślę, że Tamronem na 50mm wyszłyby o wiele lepiej widoczne.

post-3097-0-27780200-1404422174_thumb.jp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Chciałam się podzielić z Wami tym, że dziś pierwszy raz widziałam obłoki srebrzyste :) Może nie było ich dużo (część była przysłonięta zwykłymi chmurami, ale zawsze coś ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Godzina 2:45, a ja stoję na balkonie i oglądam obłoki. Nie miałam przy sobie aparatu, więc zrobiłam zdjęcia komórką. Nie wyszły jakieś piękne (w rzeczywistości obłoki były większe) :D

post-2939-0-96842600-1404440192_thumb.jp

post-2939-0-03661500-1404440250_thumb.jp

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i ja mogę wreszcie dołączyć do grona szczęśliwców którzy mogli oglądać to piękne zjawisko . Oto parę fotek z wczoraj ;)

post-1409-0-99828800-1404466288_thumb.jp

post-1409-0-74568400-1404466300_thumb.jp

post-1409-0-15139900-1404466312_thumb.jp

post-1409-0-88052200-1404466322_thumb.jp

post-1409-0-43462700-1404466335_thumb.jp

post-1409-0-64957400-1404466347_thumb.jp

Zdjęcia zostały zniszczone kompresją na forum więc zapraszam tu https://www.dropbox.com/home/Ncls

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj pierwszy raz widziałem obłoki srebrzyste! :) Nie byłem ich pewien, i poszedłem spać. A dzisiaj Jacek Bobowik wrzucił ich piękne zdjęcia, zrobione 15 minut po tym, jak ja się zastanawiałem. Podobno nad ranem było ich dużo dużo więcej, no ale trudno- spałem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj pierwszy raz widziałem obłoki srebrzyste! :) Nie byłem ich pewien, i poszedłem spać. A dzisiaj Jacek Bobowik wrzucił ich piękne zdjęcia, zrobione 15 minut po tym, jak ja się zastanawiałem. Podobno nad ranem było ich dużo dużo więcej, no ale trudno- spałem :)

Filip, ja tak już wiele razy zrobiłem , połowę przespałem  albo myliłem je z innymi chmurami  ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta