Skocz do zawartości

Na pewno APOD?


Rekomendowane odpowiedzi

Popijając kawę podczas krótkich przerw w pracy przeglądam jakby rutynowo astro portale w necie,zazwyczaj te same.Otwieram dzisiejszy APOD i widzę Oriona nad czeskimi górami,klikam na obrazek i oglądam go w rozmiarze full size i zaczyna mnie się kręcić przysłowiowy beret.Astrofotografem nie jestem,ale patrząc na tę powiększoną fotkę zastanawiam się z jakiego powodu stała się ona zdjęciem dnia,bo chyba jest taka idea tego portalu aby publikować najlepsze zdjęcia.Moim skromnym zdaniem wiele obiektów na zdjęciu jest co najmniej poprzepalane,kurcze lepsze zdjęcia orionowych DS-ów oglądam w konkursie dla początkujących tu na Forum.

O co chodzi,a może tylko nie potrzebnie się czepiam i błędnie podchodzę do tematu?

http://apod.pl/apod/astropix.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tayson.82 napisał:

Ktokolwiek zagląda z apod? ? nie myląc z PAPOD! Polski APOD - piękne zdjęcia. 

Astrobin też fajny. 

Poziom PAPOD już dawno przebił APOD!

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jest napisane na stronie https://apod.nasa.gov/apod/lib/about_apod.html APOD jest od 25 lat prowadzony przez dwóch kolegów naukowców astronomów i to oni wybierają co tam może się pojawić na podstawie zgłoszeń. APOD nie jest najlepszym zdjęciem dnia wybranym w plebiscycie czy głosowaniu. Tylko zdjęciem wybranym spośród nadesłanych do serwisu i następnie wybranym na zdjęcie dnia przez prowadzących serwis. Nie doszukałem się nigdzie żadnej informacji jakimi kryteriami się kierują prowadzący podczas doboru zdjęć. 

Ale szacuneczek dla nich za 25 lat codziennej działalności, w czasie której przez APOD przewinęła się ścisła czołówka najlepszych astrofotek w historii. Powiedzmy sobie szczerze - w jakości wciąż w dużej mierze poza zasięgiem amatorów :)Wystarczy sobie pogooglać za listami "best of APOD". 

1023962262_Zrzutekranu2020-02-18o14_36_02.thumb.jpg.811f34da1508f4af7331fda82a6c3434.jpg

723239797_Zrzutekranu2020-02-18o14_40_26.thumb.jpg.5ac9632e488fa4ee47ff4ce74904b83a.jpg

 

  • Like 3

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jolo,nie raz widziałem tam zdjęcia co w fotel wgniatały.Wiem też że publikowane zdjęcie zazwyczaj ma jakiś związek z datą publikacji bądź niebawem nadchodzącym lub minionym wydarzeniem astronomicznym,ale to dzisiejsze z "czym się je"

Dlatego założyłem taki temat,bo"piękne"to chyba też nie jest ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, marianowski napisał:

Zgadza się jolo,nie raz widziałem tam zdjęcia co w fotel wgniatały.Wiem też że publikowane zdjęcie zazwyczaj ma jakiś związek z datą publikacji bądź niebawem nadchodzącym lub minionym wydarzeniem astronomicznym,ale to dzisiejsze z "czym się je"

No czasami to pewnie po kolejnej nieprzespanej nocce może zdają się na ślepy los :) Pamiętam na APODzie takie fotki, po których oczy krwawią :)) 
 

  • Haha 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w temacie APODa jesteśmy, zastanawiałam się kiedyś, czy można tam (bądź na nasz Polski APOD) wysyłać zdjęcia obrazów? W końcu jest to Astronomy PICTURE Of the Day, a nie PHOTO, ale nie widziałam tam jeszcze żadnego obrazu. :P

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ciekawska napisał:

Skoro w temacie APODa jesteśmy, zastanawiałam się kiedyś, czy można tam (bądź na nasz Polski APOD) wysyłać zdjęcia obrazów? W końcu jest to Astronomy PICTURE Of the Day, a nie PHOTO, ale nie widziałam tam jeszcze żadnego obrazu. :P

https://apod.nasa.gov/apod/ap060626.html. :) 

PS - zobaczcie dzisiejszy APOD na pełnym ekranie. To pewnie rekompensata za wczoraj :)) 

  • Thanks 1
  • Haha 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)