Skocz do zawartości

Zaawansowany atlas Księżyca


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na jakieś konkrety. Proponuję dwie wersje bardziej ekonomiczne, sami zdecydujecie którą chcecie mieć.

OBA WARIANTY DOTYCZĄ FORMATU A3

Pierwsza opcja:

Wydruk dwustronny na kredzie 170gr. cena 61zł, oprawa 6zł. laminat 2zł. vat 15,87zł. cena gotowego kompletu 84,87zł.

Druga opcja:

Wydruk dwustronny na kredzie 300gr. cena 68,60zł. oprawa 6zł. laminat 2zł. vat 17,61zł. cena gotowego kompletu 94,21zł.

Oczywiście na życzenie mogę poprosić żeby nie oprawiali kilku egzemplarzy, musicie zdecydować którą wersje wybieracie, myślę że najlepiej w ankiecie.

No to potrzebny nam jeszcze jeden chętny :)  umieścił ktoś info na astropolis i na astrocd?

Możesz im podlinkować, przecież jak będzie więcej niż dwadzieścia zamówień to nic nie szkodzi.

Pozdrawiam Jacek

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna robota Jacku!. Warto chyba konkretnie nagłosnic inicjatywę na zaprzyjaźnionych forach, odczekac jeszcze jakiś czas aby  informacja do wszystkich dotarła i uruchomić maszynę drukarską. Osobiscie jestem za pierwsza wersją : "Wydruk dwustronny na kredzie 170gr. cena 61zł, oprawa 6zł. laminat 2zł. vat 15,87zł. cena gotowego kompletu 84,87zł."

Juz zagłosowałem ale jeśli okaże się ze druga wersja stanie się bardziej popularna oczywiście zamówię ta drozszą:)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, czy mógłbyś mi napisać jaka jest różnica wynikająca z tych dwóch rodzajów papieru? Czy ten papier 300g jest jakoś znacznie sztywniejszy od 170g? Czy warto Twoim zdaniem dopłacać to 10 zł do grubszego papieru?

Różnica jest spora 3setka jest blisko dwa razy grubsza, jednak dwustronny laminat wystarczająco usztywni arkusz, więc moim zdaniem nie warto przepłacać.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fanie że jest komplet ale również proponuje poczekać do końca tygodnia to może ze 30 osób się zebrało. Ja tez głosuje na 1 :) bo chyba sztywność powinna starczyć w końcu używa się map z zwykłego papieru A4 z drukarki i jest dobrze (choć jednorazówki.

Format A3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to być coś na długie lata, nie żadna groszowa jednorazówka. Jeśli lepszy papier poprawi trwałość map i jakość wydruku (brak "przebijania"), optuję za wersją nieco droższą a lepszą.

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytacie o koszty wysyłki, kilka dni temu o tym pisałem. Cena koperty bombelkowej+cena listu poleconego, na tą chwilę nie znam ceny ani jednego ani drugiego.

Sprawdziłem cennik Poczty Polskiej. Przesyłka polecona do 1000gram 6,95zł. Koperta pewnie ze 2zł.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na jakieś konkrety. Proponuję dwie wersje bardziej ekonomiczne, sami zdecydujecie którą chcecie mieć.

Pierwsza opcja:

Wydruk dwustronny na kredzie 170gr. cena 61zł, oprawa 6zł. laminat 2zł. vat 15,87zł. cena gotowego kompletu 84,87zł.

Druga opcja:

Wydruk dwustronny na kredzie 300gr. cena 68,60zł. oprawa 6zł. laminat 2zł. vat 17,61zł. cena gotowego kompletu 94,21zł.

Oczywiście na życzenie mogę poprosić żeby nie oprawiali kilku egzemplarzy, musicie zdecydować którą wersje wybieracie, myślę że najlepiej w ankiecie.

Możesz im podlinkować, przecież jak będzie więcej niż dwadzieścia zamówień to nic nie szkodzi.

Pozdrawiam Jacek

Co to jest ta oprawa ? A co laminat ?   

Jeżeli oprawa ta jakaś forma łączenia kart, to ja dziękuję można mnie wykreślić.  Co do laminowania to tez fajnie byłoby wiedzieć jakiej grubości jest laminat.

U mnie wygląda to tak i nie będę wchodził w nic innego :)

post-0-137699877175_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i o taką akcję chodziło  8)

Może dajmy szanse zapisać się ludziom i poczekajmy z drukiem  do 1-go Co Wy na to! ?

Zresztą wielu  z nas dopiero pod koniec stycznia jest w stanie zapłacić za atlas (wypłata)

PS.  Jacek,  jaki hurtowy pułap zamówień musi być spełniony by móc dalej negocjować z drukarnią  ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ta oprawa ? A co laminat ?   

Jeżeli oprawa ta jakaś forma łączenia kart, to ja dziękuję można mnie wykreślić.  Co do laminowania to tez fajnie byłoby wiedzieć jakiej grubości jest laminat.

U mnie wygląda to tak i nie będę wchodził w nic innego :)

Oprawa to owszem taki rodzaj łączenia kartek w tym wypadku spirala jak w kalendarzach, nie wszystkim to pasuje więc biorę pod uwagę opcje nie oprawiania wszystkich egzemplarzy.

Laminat ma grubość 100mikronów i będzie z dwóch stron każdego arkusza.

Wszystkie te informacje są zawarte wątku wiem że nie każdemu się chce przeglądać sześć stron, jednak zanim zapytacie o coś sprawdźcie czy to ma sens.

PS.  Jacek,  jaki hurtowy pułap zamówień musi być spełniony by móc dalej negocjować z drukarnią  ;)

Kalkulacja dotyczy 20 egzemplarzy, jak będzie ich 30 lub więcej będę próbował negocjować cenę. Nie będę co chwilę dzwonił do nich z kolejnymi pytaniami bo przestaną mnie lubić  :)

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz:

O jakim w ogóle FORMACIE mówimy ? Podano "wycenę" (post Jacka) ale ostatecznego formatu sie tam dopatrzeć nie mogę.

Druga rzecz:

Jaką w ogóle ilosc stron bedzie zawierał atlas ?

Trzecia rzecz:

Czy ktoś w ogóle sprawdzał czy są na LACu wszystkie potrzebne arkuksze map? i czy są w odpowiedniej rozdzielczosci?

O ile pamietam miałem z tym kiedyś problem - brakowało czesci map z konkretnych obszarów

Czwarta rzecz :

Jak to ma być drukowane ? offsetem ? jesi tak to laminowanie blyszczące czy matowe ?

Piata rzecz:

Kto będzie przygotowywał to do druku ? prawie stówa piechotą nie chodzi , a spieprzyc łatwo (chociazby kolor, marginesy-bleeding itd) Mam tez poważne wątpliwosci co do jakości wydruku na konkretny format z wysoko rozdzielczych lacow. (U mnie jakosć napisów i obrysów po przetransformowaniu na mniejszy format i wydrukowaniu pozostawiał wiele do zyczenia)

Być moze sam bym reflektował ale chciałbym usłyszeć jakieś konkrety.

To nie stoisko, nie stragan, nie EMPIK, nie księgarnia, to koledzy poświęcają swój czas dla innych. Dla innych z forum i chylę za to czoło przed nimi. Chcesz to bierz, nie chcesz to nie bierz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  cytat: Tranox                                                                                                                                                                                                                                  sorry że post pod postem  Mapy mają być drukowane te: http://www.lpi.usra....mapcatalog/LAC/ a format: A3  Potrzebujemy jeszcze najlepiej paru chętnych! Pozdrawiam, Filip                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Witam mam pytanie w tym linku co podałeś brakuje numeracji np brak numerów między LAC 114 a LAC 125 czy to oznacza że atlas nie będzie posiadał wszystkich fragmentów Srebrnego Globu. Pozdrawiam.                                                                                                                                                                                                 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jak Jacek2 bedzie mial juz jakies konkrety to podzieli sie z nami cala wiedza. Narazie akcja jest na etapie sprawdzania ilu byloby chetnych ktorzy zaufaja naszemu koledze i wpisza sie na liste. Dajmy czlowiekowi spokojnie zajac sie sprawa. Wkrótce napewno dowiemy sie wiecej.

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w tym linku co podałeś brakuje numeracji np brak numerów między LAC 114 a LAC 125 czy to oznacza że atlas nie będzie posiadał wszystkich fragmentów Srebrnego Globu. P

ozdrawiam.                                                                                                                                                                                               

Jeśli atlas będzie drukowany wyłącznie z map z podanego linku, to będzie w nim brakowało całego skraju tarczy (z każdej strony). Dodatkowo czytanie obszarów okołobiegunowych będzie utrudnione przez fakt, że wszystkie mapy ukazują dany region z góry, a nie z perspektywy ziemskiego obserwatora.

Nie wiem, czy wszyscy zamawiający mają świadomość tej niedogodności.

Swoją drogą, ustalcie jakie plansze będą stanowić treść atlasu - czy np. mapy okolic biegunów też będą drukowane?

http://www.lpi.usra.edu/resources/mapcatalog/LMP/lmp3/150dpi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobiło się spore zamieszanie i pojawiło się dużo wątpliwości.

Spróbuję odpowiedzieć na kilka pytań.

Druk dotyczy tylko i wyłącznie tych 44rech map http://www.lpi.usra.edu/resources/mapcatalog/LAC/ na początku wątku poddałem wątpliwość ich jakość i to czy nadają się do druku jednak zasugerowano mi że są ok. Wycenę tych właśnie plików wysłałem drukarni. Ktoś pytał czy druk będzie offsetowy. Nie bądźmy śmieszni za taką cenę to mamy zwykły druk solwentowy.

Jeżeli ktoś ma mapy księżyca lepszej jakości niech je udostępni, na tą chwilę mamy co mamy i nic więcej.

Mam ochotę poprosić drukarnie o próbny wydruk dwóch dowolnie wybranych map żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać.

Jeżeli uważacie że nie ma sensu startować z wydrukiem tego materiału możemy zawiesić wątek do momentu puki coś się nie zmieni.

Chciałbym żeby wszystko było jasne, ja występuję tutaj w roli Waszego pośrednika z drukarnią a nie super fachowca od składów, pracuję owszem w drukarni ale to "sitodruk" a nie drukarnia cyfrowa ani offsetowa.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Astropolis ktoś zapytał o prawa autorskie? Ja  pojmuje to  tak:  jeśli ktoś udostępnił mapy wysokiej rozdzielczości w internecie ( na zasadzie General Public License )  i  jest to "udostępnienie oficjalne " Indywidualny czytelnik ma zatem prawo użytkować to na własne potrzeby. Lista osób w temacie to właśnie taka lista indywidualnych czytelników - cena zaś obejmuje wyłącznie koszt profesjonalnego wydruku po cenach hurtowych dla indywidualnego zamawiającego.  Nikt tego nie wydaje, nikt nie autoryzuje, nikt na tym nie zarabia.  Poprawcie jeśli źle myślę! ???

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranox, rozumiem że pytanie dotyczy czytelności tekstu znajdującego się na arkuszu z lewej strony.

Dlatego chcę doprowadzić do próbnego wydruku dwóch losowo wybranych map żeby zobaczyć czy po sfinalizowaniu druku nie będę musiał uciekać przed Wami na drugą półkulę  :) Oczywiście zaprezentuje je na forum, jeżeli okaże się że jakość jest do niczego nie podejmę się sfinalizowania przedsięwzięcia.

Każdy może przecież wybrać sobie losowo jakąś mapke i wydrukować połowę na kartce A4 - najprostsza metoda sprawdzenia, czy będzie danej osobie odpowiadać taki format.

Nie wiem jak będzie z jakością "zawodowego" druku - zakładam że nie gorzej niż w warunkach domowych. Na upartego nawet cała mapka upchana na format A4 jest czytelna, choć teksty z lewej strony wymagają szkła powiększającego  :P (druk na plujce na papierze foto). Wydruk na A3 wygląda przy tym komfortowo. Ale to jest moja prywatna opinia i nie musi to być komfort dla każdego.

A wydruk próbny obowiązkowy  ;D Dobrze by było wybrać do testów jedną z ciemniejszym tłem - te są same w sobie mniej czytelne.

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malkontentów dużo, tworzenia nowych ideologi jeszcze więcej, jednak nikt nie zaproponował lepszej wersji atlasu.

Powiem tyle, nikt nie ma obowiązku go zamawiać, ja wcale nie czekam na "dramatyczną liczbę 30tu zamawiających"

zaproponowałem taką wersję w takiej cenie jeżeli znajdzie się chociażby 15tu chętnych zrobię wszystko żeby im dostarczyć produkt możliwie najlepszej jakości.

Możemy jeszcze dwa tygodnie pieprzyć w tym wątku o swoich marzeniach jak to powinno wyglądać. Przepraszam za kolokwializm i chamstwo ale na razie gówno z większości tych wypowiedzi wynikło.

Jeżeli nie macie lepszego składu do druku a zamierzacie zakupić ten który przedstawiłem Proszę o cierpliwość. W przyszłym tygodniu będzie proof i na jego podstawie podejmiecie decyzje.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek ponownie otwieram ponieważ mam już proofa i chcę się z Wami podzielić swoją opinią na jego temat.

Zacznijmy od samej mapy która jest chyba najważniejsza, na mój gust wygląda bardzo poprawnie a same opisy są czytelne, oczywiście rozdzielczość nie powala na kolana no ale sami wiecie jaki mamy materiał źródłowy.

Można, nawet trzeba doczepić się do czytelności tekstu po lewej stronie arkusza. Da się go przeczytać jednak jest on drukowany z mapy bitowej a nie z krzywych i jego ostrość pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście nasuwa mi się pytanie czy informacje w nim zawarte są dla posiadacza atlasu niezmiernie istotne.

Mam jeszcze kilka sugestii;

Moim zdaniem kreda 170 gram+dwustronny laminat 100 mikronów w zupełności wystarczą nie ma absolutnie potrzeby inwestować w 300 gramową kredę. Jeżeli chodzi o prześwit drugiej strony to występuje on dopiero kiedy przyłoży się arkusz do mocnej żarówki w normalnych warunkach nie ma o nim mowy.

Proponuję nie spinać tych arkuszy, na długim boku mamy zbyt wąski margines na krótkim spinanie arkusza A3 nie ma sensu.

Zdjęcia nie są rewelacyjne ale robiłem je przed chwilą przy świetle żarówek, myślę jednak że ułatwią Wam podjęcie decyzji.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)