Skocz do zawartości

Zaawansowany atlas Księżyca


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wygląda to źle :)

Co do czytelności tekstów z lewej strony - dla mnie ma drugorzędne znaczenie. Jeśli reszta mapy jest czytelna, to jest OK.

Papier - tu nie będę się upierał przy 300 gramach - jak na 170 g. nic nie przebija to jest OK.

Niespinanie arkuszy - jestem za (tak zresztą wpisałem na liście :) )

I zacytuje tranox'a: "Jacku, jeśli Twoim zdaniem tekst jest wyraźny i nadaję się do czytania, to ja się piszę!"

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z nieco innej beczki - czy dobrze widzę, że odwzorowanie powierzchni Księżyca na tych mapach nie odzwierciedla faktycznego kąta pod którym widzimy obiekty? Chodzi tu szczególnie o obiekty położone dalej od środka tarczy.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...( Zona placi :-P)

To jest dopiero wysoki WAF!

Pozazdrościć!

http://en.wikipedia.org/wiki/Wife_acceptance_factor

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z nieco innej beczki - czy dobrze widzę, że odwzorowanie powierzchni Księżyca na tych mapach nie odzwierciedla faktycznego kąta pod którym widzimy obiekty? Chodzi tu szczególnie o obiekty położone dalej od środka tarczy.

Dobrze Ci się wydaje. Pisałem o tym dwie strony wstecz:

Jeśli atlas będzie drukowany wyłącznie z map z podanego linku, to będzie w nim brakowało całego skraju tarczy (z każdej strony). Dodatkowo czytanie obszarów okołobiegunowych będzie utrudnione przez fakt, że wszystkie mapy ukazują dany region z góry, a nie z perspektywy ziemskiego obserwatora.

Nie wiem, czy wszyscy zamawiający mają świadomość tej niedogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mam nadzieję że wątpliwości zostały jako tako rozwiane. I że wszyscy chętni pobrali sobie zdjęcia próbnego wydruku w pełnym rozmiarze. Ja nie chcę, nie mogę, nikogo ani zachęcać ani zniechęcać. Decyzję podejmujecie sami na podstawie zdjęć, mojego opisu oraz uwag Polarisa i Panasmarasa. Na pierwszych stronach wątku zainteresowanie tym wydawnictwem było spore i dlatego podjąłem się tematu tym bardziej że w tym siedzę i mam jakieś dojścia.

Pozwolicie że pokasuję starą listę chętnych i rozpocznę nową. Na chętnych czekam do końca miesiąca z początkiem lutego zbieram pieniądze i w kilka dni finalizujemy temacik.

Jeszcze jedno, dajcie znać na innych forach o tym że temat aktualny i że są zdjęcia proffa.

1 Tranox

2 Piraniusz

3 Alien

4 Kenny

5  M. Rudy

Cała Poprzednia Lista Chętnych Został Skasowana !!!

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Tranox

2 Piraniusz

3 Alien

4 Kenny

5  M. Rudy

6. jolo

7. M_Piotr

8.Bodzio

9. Ignisdei

10. Patrix

11. Janko

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka odpadam względy finansowe.

1 Tranox

2 Piraniusz

3 Kenny

4  M. Rudy

5. jolo

6. M_Piotr

7.Bodzio

8. Ignisdei

9. Patrix

10. Janko

11. lumpo

12. Piotr_G

13. astromaster (robson999)

14. andyk

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)