Skocz do zawartości

Zaawansowany atlas Księżyca


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie w ten "słoneczny dzień". Przed godziną otrzymałem piękny Atlas Księżyca. Dziękuję za wspaniały gest, jakim było przygotowanie dla nas tych wiosennych paczek. Życzę Tobie Drogi Darczyńco, aby ta słoneczna w dzień, a gwieździsta w nocy pogoda utrzymała się nad Twoją głową jak najdłużej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

w dniu dzisiejszym listonosz przyniósł mi piękny Atlas Księżyca. Od razu musiałem rozerwać kopertę i wyjąć go aby móc obejrzeć jak najszybciej. Naprawdę wspaniały! Przeglądałem kartka po kartce w milczeniu - mowę mi odebrało - taki wspaniały. Dzięki za tak wspaniały dar! Masz u mnie piwo! Teraz tylko życzyć bezchmurnych nocy dla wszystkich aby nam udawały się te wspaniałe obserwacje!

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do mnie też również zawitał listonosz, jeździ samochodem więc gabaryt nie był problemem. Atlas jest super. Wszystkie nazwy linie itp. są bardzo wyraźne i czytelne. Sama "powierzchnia" Księżyca przy tej rozdzielczości trochę się rozlewa. Okładka również się przyda. Jest zadowolony, czekam na dziejesz wieczór  :)  Bo nie kupiłem go do patrzenia na niego.

Drogi Jacku dzięki bardzo za trud, jeden atlas dużo nie waży ale kilka i za poświecenie jak że  ważnego w dzisiejszych czasach czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tymi pochwałami, przecież każdy zapłacił za swój atlas nie małe pieniądze. Ja byłem tylko pośrednikiem między drukarnią a Wami. Akurat zawodowo zajmuje się takimi rzeczami, więc nie widzę powodów żeby to ukrywać i nie pomóc kolegą w realizacji tego typu projektów. Cieszę się że Poczta Polska  dała radę, mam nadzieję że do pozostałych zamawiających atlasy również dojdą na dniach.

Jeżeli będziecie kiedyś czegoś podobnego potrzebować walcie prosto do mnie.

Pozdrawiam Jacek

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trafiłem przypadkowo na tą akcję.

Dla każdej z tych 44 mapek topograficznych istnieje karta fotograficzna odpowiadająca danej mapce. Atlas fotograficzny jest oczywiście kompletny i obejmuje cały księżyc. Ja to mam wydrukowane w ten sposób, że z lewej mam mapkę fotograficzną a z prawej topograficzną.

Mankamentem mojego atlasu jest format A4 (nie mam innej drukarki) i przez to obniżona czytelność. Karty mam włożone w koszulki i powkładane do segregatora. Atlas w formacie A3 na laminowanych kartach byłby piękny i żaden z do tej pory  wydanych atlasów nie dorównał by mu. Koszt byłby znaczny ale może warto puścić trzecią edycję wzbogaconą o kompletny atlas fotograficzny. Mam oczywiście wszystkie fotki w pełnej rozdzielczości. Dla przykladu wklejam fotki.

post-3659-0-74956600-1418673297_thumb.jp

post-3659-0-20421100-1418673309_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widać, ale są gdzieś do pobrania?

Ja mam wszystkie pliki. Pobrałem je z jakiejś strony NASA ale nie mam tego adresu bo to było z 2 lata temu. To wlaśnie jest kompletny atlas, bo to co macie to tylko jest topograficzny, który powstał chyba w latach 70-tych i nie obejmuje całego księżyca. Fotografii jest dużo więcej ale z oszczędności można się ograniczyć do tych 44.

Inny prykład

post-3659-0-67285700-1418675835_thumb.jp

post-3659-0-96285800-1418675842_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw map fotograficznych Księżyca w skali 1:250000 to mapy LTO (Lunar Topographic Orthophotomap). Tutaj przykładowy fragment w najniższej rozdzielczości 72dpi:

post-1260-0-65025400-1418677080_thumb.jp

 

Całość pod linkiem http://www.lpi.usra.edu/resources/mapcatalog/LTO/ . Czasami sobie je oglądam i sobie spaceruję wirtualnie po Księżycu :)  Ale jakby ktoś pobrał komplet i wystawił na dropboxa to byłby fajny zestaw.

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw map fotograficznych Księżyca w skali 1:250000 to mapy LTO (Lunar Topographic Orthophotomap). Tutaj przykładowy fragment w najniższej rozdzielczości 72dpi:

attachicon.gif72dpi.jpg

 

Całość pod linkiem http://www.lpi.usra.edu/resources/mapcatalog/LTO/ . Czasami sobie je oglądam i sobie spaceruję wirtualnie po Księżycu :)  Ale jakby ktoś pobrał komplet i wystawił na dropboxa to byłby fajny zestaw.

Jak chcesz mogę go pobrać i wstawić. Ale trochę czasu potrzebuje.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdzisław. Próbuję otworzyć ściągnięte pliki 300 dpi i wyskakuje mi komunikat o błędzie. Chciałem pomóc w ściąganiu, ale nie wiem co z tym błędem. Czy to tylko u mnie na kompie czy problem jest z plikami.?

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko razem jeżeli chodzi o te mapy z powyższych postów. http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6198-lunar-topographic-orthophotomap-lto-do-pobrania/

Format plików to jpeg2000 musisz je przekonwertowac do jpeg-a.

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Nie widziałem tamtego wątku. Myślałem, że się na coś przydam i pomogę ściągać poszczególne pliki (mapki).

 

P.S. Super robotę wykonałeś. A tak na marginesie fajną ścienną mapę księżyca można kupić z astrocd.pl 150x150cm. Super wygląda na ścianie. Polecam.

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)