Skocz do zawartości

Edycja postów


Rekomendowane odpowiedzi

Droga Rado Forum, chciałbym z tego miejsca zapostulować dodanie w formularzu edycji/tworzenia postu guzika, który pozwalałby usunąć zawartość okna z treścią. Niestety w tej chwili można doprowadzić do pojawienia się w nim niechcianego obiektu, którego nie da się zaznaczyć kursorem i usunąć - nic z takim pasztetem nie daje się zrobić. Dotyczy to np. kodu osadzającego filmik - jeśli z jakichś powodów nie zadziała, post zawiera wielkie, szare, puste okno - nie do usunięcia. Podobnie jest np. z wstawkami linkującymi do profilu użytkownika - jeśli się wcześniej nie nawbija na zapas spacji lub wolnych wierszy, zaczynając wpis od takiego generowanego automatycznie linku, nie sposób już potem wbić w okno tekstowe kursora. Nie da się już ani pisać ani takiego obiektu usunąć. Można tylko wykasować cookies albo zalogować się z innej przeglądarki czy okna w trybie prywatnym - to straszliwie uciążliwe.

pozdrowienia Łukasz   

BANER-BEZPROFILU.png.b4d0d25772f1ea42928d85737417bc2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość edycji swoich postów (w tym ich kodu źródłowego),  możesz zatem dowolnie edytować, przez ten cały czas znaki,  masz na to całe 24 godziny od napisania. Możliwość kasowania zawartości została ograniczona wiele lat temu.

Co do późniejszej edycji, masz trzech moderatorów globalnych do wyboru, zawsze któryś jest obecny, oraz ewentualnie moją, skromną osobę.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że na urządzeniach mobilnych edycja jest dość ograniczona. Jak się wstawi cytat lub ikonkę, czasem trudno ją skasować. Problem obchodzę wstawiając przed i za jakiś tekst, wtedy mam możliwość zaznaczenia całości i użycia opcji wytnij. Na komputerze możliwości są większe. 

Zgadzam się z @lulu, że możliwość włączenia widoku kodu, czy htmla, czy jak inaczej to określić by się dość często przydała. 

 

EDIT: Właśnie sprawdziłem. Na laptopie jest ikonka kod: </> i tego właśnie brakuje na komórce.

Edytowane przez pmochocki
  • Like 1

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się mój błąd. Użytkownicy nie mogą edytować html. Oczywiście przyciski "kod" w wersji mobilnej mogę wam wstawić to nie problem.

Jeżeli chodzi o edycje kodu, jak  dobrze pamiętam  nasi sąsiedzi z AP, także nie mają tej opcji włączonej, nie wiem jakieś na Maniaku, bo nie mam tam konta.

Słuchajcie mogę to włączyć ale to wymaga szerszej dyskusji.Bo myślę, że Wy wykorzystali byście tą funkcję w dobrej wierze, ale w rękach Trolla albo spamera reklamowego, zmieniłoby się to w bombę!

  • Like 2

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ignisdei napisał:

Słuchajcie mogę to włączyć ale to wymaga szerszej dyskusji.Bo myślę, że Wy wykorzystali byście tą funkcję w dobrej wierze, ale w rękach Trolla albo spamera reklamowego, zmieniłoby się to w bombę!

Zostawić jak było. Edycja przez użytkownika swojego postu przez kilkanaście godzin przyciskiem Edytuj i to wszystko. Żadnych innych ,,kombinacji".

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ignisdei napisał:

Oczywiście przyciski "kod" w wersji mobilnej mogę wam wstawić to nie problem.

OK sprawdziłem działanie przycisku i masz rację nie o to mi chodziło.

36 minut temu, ignisdei napisał:

Słuchajcie mogę to włączyć ale to wymaga szerszej dyskusji.Bo myślę, że Wy wykorzystali byście tą funkcję w dobrej wierze, ale w rękach Trolla albo spamera reklamowego, zmieniłoby się to w bombę!

Rozumiem i jest to poważny argument.
Może kolega @lulu i ja za szybko wpadliśmy w tryb proponowania rozwiązań, ale to ko kolega opisuje:

21 godzin temu, lulu napisał:

Niestety w tej chwili można doprowadzić do pojawienia się w nim niechcianego obiektu, którego nie da się zaznaczyć kursorem i usunąć - nic z takim pasztetem nie daje się zrobić. Dotyczy to np. kodu osadzającego filmik - jeśli z jakichś powodów nie zadziała, post zawiera wielkie, szare, puste okno - nie do usunięcia. Podobnie jest np. z wstawkami linkującymi do profilu użytkownika - jeśli się wcześniej nie nawbija na zapas spacji lub wolnych wierszy, zaczynając wpis od takiego generowanego automatycznie linku, nie sposób już potem wbić w okno tekstowe kursora. Nie da się już ani pisać ani takiego obiektu usunąć.

jest jednak uciążliwe. Ja mam spory problem z edycją na komórce. Więc może możnaby chwilkę poświęcić i zastanowić się czy są jakieś opcje, aby poprawić trą sytuację. 

Edytowane przez pmochocki

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przycisk </> służy wstawianiu dodatkowego kodu, a nie edycji kodu posta - to dwie zupełnie różne rzeczy i nie o to chodziło. W tej chwili można łatwo doprowadzić do zablokowania sobie możliwości umieszczenia wpisu na forum poprzez wstawienie obiektu nieusuwalnego i blokującego kursor. To jest bardzo gruby bug z punktu widzenia funkcjonalności i nie ma sensu dyskutować czy tak może być. Nie może - wszystko co prowadzi do sytuacji gdy user trafia w pułapkę bez wyjścia wymaga bezdyskusyjnie poprawy. Nie mówię że musi to być opcja edycji kodu, która może być niebezpieczna - choć to jest do opanowania poprzez dopuszczenie tylko wybranych tagów html. Może to być po prostu guzik "kasuj zawartość okna edycji" - wystarczy, ale tak jak jest - jest źle.

Edytowane przez lulu
  • Like 1

pozdrowienia Łukasz   

BANER-BEZPROFILU.png.b4d0d25772f1ea42928d85737417bc2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich wersjach na peceta, na tableta i na smartfona,  wyposażyłem edytor, we wszystko co fabryka dała, jest tam przycisk gumki, myślę spróbuj wyedytować.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się za jego pomocą najpierw usunąć formatowanie, a potem po kilku próbach manewrowania kursorem usunąłem link do profilu, którego nie dawało się ruszyć. Nie wiem jak z martwymi oknami po filmikach, które nie załadowały się prawidłowo podczas ostatnich kłopotów z forum. W jednym wątku mam takie dwa posty z pustymi, wielkimi ramkami na całą stronę, których nie udało mi się usunąć - ale już nie spróbuję bo wpisy są zbyt stare.

pozdrowienia Łukasz   

BANER-BEZPROFILU.png.b4d0d25772f1ea42928d85737417bc2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)