Skocz do zawartości
MichalKaczan

Abell 33 - wizualny stack

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajna praca. Zdopingowałeś mnie do próby wypatrzenia tego pociemnienia. ;)

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, lukost napisał:

Bardzo fajna praca. Zdopingowałeś mnie do próby wypatrzenia tego pociemnienia. ;)

16 godzin temu, Szarlej napisał:

Piękny szkic, w stylu Uwe Glahna.

Dzięki!, szkice Uwe Glahna bardzo mi się podobają i w sumie od niego skopiowałem to, że nie rysuję diafragmy okularu. Daje to wtedy pewną namiastkę nieskończoności Kosmosu ;)

Pociemnienie w środku mgławicy wyszło ciemniejsze niż w na szkicu. Po prostu mój skaner ignoruje tak subtelne odcienie. Może lepszym rozwązaniem było by zdjęcie?

Ps oczywiście użyty sprzęt to newton 16"

Edytowane przez MichalKaczan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

3 minuty temu, MichalKaczan napisał:

Dzięki!, szkice Uwe Glahna bardzo mi się podobają i w sumie od niego skopiowałem to, że nie rysuję diafragmy okularu. Daje to wtedy pewną namiastkę nieskończoności Kosmosu ;)

Pociemnienie w środku mgławicy wyszło ciemniejsze niż w na szkicu. Po prostu mój skaner ignoruje tak subtelne odcienie. Może lepszym rozwązaniem było by zdjęcie?

Tak z ciekawości, jak technicznie taki szkic wykonać?

Jaki papier, czym rysować (ołówek, jeśli tak to jaki) itd.

Sam sporo obserwuję i fajnie byłoby jakoś wizualnie odwzorować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, OnlyAfc napisał:

Tak z ciekawości, jak technicznie taki szkic wykonać?

Jaki papier, czym rysować (ołówek, jeśli tak to jaki) itd.

Sam sporo obserwuję i fajnie byłoby jakoś wizualnie odwzorować.

Piotrek już mnie ubiegł. Tutoriali w necie znajdziesz kilka np ten :

http://www.perezmedia.net/beltofvenus/archives/000567.html

Osobiście, podczas obserwacji robię rysunek (a raczej bazgroły) zaznaczając pozycje, jasność gwiazd, kształt i pojaśnienia, pociemnienia itp. Szkoda mi po prostu czasu obserwacyjnego na estetykę.  Szkicowanie uczy mnie też uwagi i koncentracji. To mistyczne zjednoczenie sięz obiektem obserwowanym, dlatego jest lepsze niż astrofoto ;)

Później, już w domu, przerysowuje to jeszcze raz podkradniętymi żonie przyborami (a że ma talent i mam się od kogo uczyć można zobaczyć tu:

ołówki różnej twardości, patyczki do uszu i taką gumkę do mazania, miękką jak plastelina. I to w sumie tyle. A, jeszcze zwykła kartka ksero A4.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta