Skocz do zawartości

Abell 33 - wizualny stack


MichalKaczan

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, lukost napisał:

Bardzo fajna praca. Zdopingowałeś mnie do próby wypatrzenia tego pociemnienia. ;)

 

16 godzin temu, Szarlej napisał:

Piękny szkic, w stylu Uwe Glahna.

Dzięki!, szkice Uwe Glahna bardzo mi się podobają i w sumie od niego skopiowałem to, że nie rysuję diafragmy okularu. Daje to wtedy pewną namiastkę nieskończoności Kosmosu ;)

Pociemnienie w środku mgławicy wyszło ciemniejsze niż w na szkicu. Po prostu mój skaner ignoruje tak subtelne odcienie. Może lepszym rozwązaniem było by zdjęcie?

Ps oczywiście użyty sprzęt to newton 16"

Edytowane przez MichalKaczan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, MichalKaczan napisał:

 

Dzięki!, szkice Uwe Glahna bardzo mi się podobają i w sumie od niego skopiowałem to, że nie rysuję diafragmy okularu. Daje to wtedy pewną namiastkę nieskończoności Kosmosu ;)

Pociemnienie w środku mgławicy wyszło ciemniejsze niż w na szkicu. Po prostu mój skaner ignoruje tak subtelne odcienie. Może lepszym rozwązaniem było by zdjęcie?

Tak z ciekawości, jak technicznie taki szkic wykonać?

Jaki papier, czym rysować (ołówek, jeśli tak to jaki) itd.

Sam sporo obserwuję i fajnie byłoby jakoś wizualnie odwzorować.

TS Photoline 70/420 z flattenerem 0,79 + HEQ5 belt + Nikon D7500 mod + Asi 120 mini + ASIAIR

Mak 127 + kitowe okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OnlyAfc napisał:

 

Tak z ciekawości, jak technicznie taki szkic wykonać?

Jaki papier, czym rysować (ołówek, jeśli tak to jaki) itd.

Sam sporo obserwuję i fajnie byłoby jakoś wizualnie odwzorować.

Piotrek już mnie ubiegł. Tutoriali w necie znajdziesz kilka np ten :

http://www.perezmedia.net/beltofvenus/archives/000567.html

Osobiście, podczas obserwacji robię rysunek (a raczej bazgroły) zaznaczając pozycje, jasność gwiazd, kształt i pojaśnienia, pociemnienia itp. Szkoda mi po prostu czasu obserwacyjnego na estetykę.  Szkicowanie uczy mnie też uwagi i koncentracji. To mistyczne zjednoczenie sięz obiektem obserwowanym, dlatego jest lepsze niż astrofoto ;)

Później, już w domu, przerysowuje to jeszcze raz podkradniętymi żonie przyborami (a że ma talent i mam się od kogo uczyć można zobaczyć tu:

ołówki różnej twardości, patyczki do uszu i taką gumkę do mazania, miękką jak plastelina. I to w sumie tyle. A, jeszcze zwykła kartka ksero A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)