Skocz do zawartości

Jaki aparat? ?


paula159

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałabym w przyszłości kupić sobie aparat cyfrowy taki do fotografowania gwiazd i innych Obiektów. Dodam że  Posiadam też teleskop GSO dobson 10. 

Jaki aparat byście mi polecali. Jakimi wy operujecie? 

Ogólnie chciała bym się rozpoznać jak to wogole wygląda cenowo i wogole czy nie są to jakieś kosmiczne kwoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zapoznaj się z tym wątkiem, a może znajdziesz tam odpowiedz na swoje pytanie.

 

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez większych dywagacji mogę spokojnie polecić Canona 1100D -to prosty i sprawdzony do astrofoto (nawet bez modyfikacji filtra).

Na sąsiednim forum też była podobna dyskusja

https://astropolis.pl/topic/70589-wybrałamcanon-eos-250dbedzie-ok/

Odradzałbym na początek matrycę Full Frame np. Canona 6D bo nie dasz sobie rady z korekcją pola ostrości dla tak dużego pola.

Jeśli masz dalsze pytania-pytaj..po to jest forum.

I proszę przeczytaj to poniżej:

https://astropolis.pl/topic/44302-astrofotografia-planetarna-vs-ds-moje-spostrzeżenia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, paula159 napisał:

Cześć chciałabym w przyszłości kupić sobie aparat cyfrowy taki do fotografowania gwiazd i innych Obiektów. Dodam że  Posiadam też teleskop GSO dobson 10. 

Podłączając lustrzankę albo bezlusterkowca do takiego teleskopu będziesz mogła zrobić zdjęcia Księżyca albo Słońca (z filtrem!!).

Aparatem z krótkoogniskowym obiektywem można robić zdjęcia ze statywu - https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3238-astrofotografia-ze-statywu

Z czymś o dłuższej ogniskowej będzie potrzebny jakiś montaż z napędem, który będzie śledził obrót nieba.

Wybór jest spory, ale możesz coś więcej napisać o tym jak widzisz swoją fotografię nieba? Czy chcesz poprzestać na GSO10" oraz statywie na razie, czy może coś więcej?

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Canon 1100D będzie w sam raz, ale ograniczeniem będzie Twój teleskop, bo na montażu dobsona raczej głębokiego nieba nie pofocisz, zostają planety , księżyc i słońce oczywiście to ostatnie po zastosowaniu odpowiednich filtrów.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, paula159 napisał:

Grzegorz dzięki za propozycję ? ktoś jakiś jeszcze poleci? 

Chłopaki już Ci polecili - Canon 1100D. W twoim budżecie wówczas zmieścisz się z głowicą SWA i na początek masz mega zestaw startowy do astrofoto. Pozostaje jeszcze kwestia obiektywów co prawda. Ale nawet Canonową 50mm można coś tam działać. Niżej masz foto z takiego zestawu, z tym że Canon modyfikowany.
Do 10" też się podepniesz. Same zalety ;)

 

50mm.jpg

Edytowane przez maciekja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany i lubiany Samyang 135 f2.0 

 

2000D ma teoretycznie lepsze QE ale mało sprawdzony model. Lepiej chyba dołożyć na modyfikację 1100D

https://astrophotography.app/EOS.php

 

Tak czy siak żaden nie będzie zły, oba będą dobre + Adventurer i obiektyw

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2020 o 17:09, paula159 napisał:

Canon 2000D zamówiony będzie w poniedziałek ? a jeszcze jedno podacie link do tej redukcji przez którą można podłączyć ten aparat do dobsona 10 najlepiej na teleskopy.pl ?

Witam. Jestem posiadaczem Canona 2000D jednak zaznaczam nie jestem znawcą astro-foto to nie moja bajka, jestem typowym wizualem mimo, że posiadam sprzęt. Link do redukcji Redukcja - EOS/Teleskop  posiadam również Złączka projekcyjna   w teleskopy.pl pomogą dobrać to co przydatne filtry. Canona wykorzystuję sporadycznie, proponuję pobrać  pełną instrukcję z internetu strony Canona w języku Polskim, dołączona instrukcja do aparatu jest skąpa, warto się zarejestrować i pobrać program do obróbki zdjęć.. Do celów rekreacyjnych stosuję drugi aparat kieszonkowy. Do foto w terenie np. krajobrazów warto kupić filtry, mój zestaw jest na zdjęciu, to co da filtr program nie zawsze potrafi uwydatnić kolor  czy nawet wyrównać poziom naświetlenia. Na obiektyw stosuję przykręcony na stałe filtr UV, służy jako zabezpieczenie przed zarysowaniem przedniej soczewki obiektywu. Aparatu nie modyfikuję z przyczyn jak pisałem wyżej. Dwa zdjęcia to pierścień i złączka projekcyjna, trzecie to filtry i bardzo ważne, wężyk spustowy w sprzedaży są również programowalne. Aparat całkowicie spełnia moje wymogi.

 

Image00001.JPG

Image00002.JPG

Image00003.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)