Skocz do zawartości

Średnioognisokwy okular- ES 14 mm vs. SWA 17 mm


tranox

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrze to nie są nowe modele, taki okular mam już czwarty rok  ???

Nowe w sensie, że nowsze od poprzednich, starszych  :D

Tą "starszą" widniejącą na fotce w Delcie kupowałem chyba w 2009r jako używkę.

Te nowsze z tego co się orientowałem to klony Celestrona LX http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/?cid=103

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociokwiku można dostać  ???

Moim skromnym zdaniem to jest nie fer i nie omieszkam zagadnąć w temacie przedstawiciela sponsora na zlocie 8)

Jak sprzedają towar z fotką, to ma przyjść towar z fotki i tyle, reszta to draństwo i żadne tłumaczenie oprócz przeprosin i przesłania właściwego nie powinno mieć miejsca 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście zagranie nie fair.

Towar być powinien zgodny ze zdjęciem i nie ma totamto.

Osobiście bardzo mnie zaskoczyła tak duża obniżka tego okularu (tego ze zdjęcia) nowsze wydania z brandem bst ,barsta często sprzedawały się właśnie w tych cenach.

Na sąsiednim forum coś skrobnąłem o pierwszej (oryginalnej) wersji sw-uwa 13mm

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=24&t=24998

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Deltą w kontakcie, wysłałem im fotki tego co dostałem, czekam na odpowiedź.

Ale zastanawia mnie inna sprawa. Otóż dostałem wiadomość na PW od osoby podającej się za sprzedawce w DO. Jest w niej napisane m.in to: "Koledzy wysłali panu właściwy.

Kiedyś były starsze SWA i miały inny wygląd, jeszcze niektóre ogniskowe te mniej popularne trafiają się te w starszej oprawie,

nie mniej te nowsze okulary SWA są wykonane dużo przyzwoiciej. Proszę się nie przejmować jeżeli akurat na wzdęciu był starszy model.

Poprostu dostał pan nowszą wersję."

Czy ktoś z Was potrafi się do tego odnieść? Już sam nie wiem co i jak....

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Deltą w kontakcie, wysłałem im fotki tego co dostałem, czekam na odpowiedź.

Ale zastanawia mnie inna sprawa. Otóż dostałem wiadomość na PW od osoby podającej się za sprzedawce w DO. Jest w niej napisane m.in to: "Koledzy wysłali panu właściwy.

Kiedyś były starsze SWA i miały inny wygląd, jeszcze niektóre ogniskowe te mniej popularne trafiają się te w starszej oprawie,

nie mniej te nowsze okulary SWA są wykonane dużo przyzwoiciej. Proszę się nie przejmować jeżeli akurat na wzdęciu był starszy model.

Poprostu dostał pan nowszą wersję."

Czy ktoś z Was potrafi się do tego odnieść? Już sam nie wiem co i jak....

Poczekaj do jutra, powinna jutro dotrzeć przesyłka i jak ja też taki dostanę to muszą zmienić zdjęcie na stronie  >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dorwałem się do komputera to napiszę.

Dzwonili po południu z Delty. Okazało się że firma Sky-Watcher przez pewien czas przesyłała im okularki SWA w dwóch różnych wersjach (starszej ze zdjęcia, i nowszej- tej którą dostałem ja, karl i pewna osoba z którą piszę na PW). W pewnym momencie SW nie poinformowało Delty że zmienia zaopatrzenie wyłącznie na te nowe okularki. Jak powiedział pan magazynier (o ile dobrze zrozumiałem to właśnie z nim rozmawiałem) paczek tych nie otwierają i nie sprawdzają co w nich jest. Właśnie teraz dowiedzieli się od klientów że Ci dostają coś innego niż na zdjęciach. Obok pana magazyniera (który jest miłośnikiem astronomii) siedział pan Żołądek z warszawskiego PTMA (nawet pytał się mnie czy chce z nim porozmawiać). Konsultowali się w sprawie okularu i dowiedziałem się że:

1. Nowa wersja SW SWA 17mm jest 5-cio elementowa a nie 8-mio jak jej poprzedniczka.

2. W związku z mniejszą ilością elementów transmisja powinna być wyższa. Wydaje się to logiczne, przynajmniej mi.

3. SW nie odwala chały, i wątpią aby nowa wersja była gorsza od starej. I chociaż nie mają konkretnych testów potwierdzających to przypuszczenie, korekcja powinna być na tym samym poziomie a być może nawet lepsza.

Z najważniejszych to chyba na tyle. Cóż, zwrotu pieniędzy nie chcę, sprawdzę w boju jak ten okular się spisuje. Wymieniać też nie chcę, chyba nawet nie mają tych "starych" ze zdjęcia. Na koniec zwróciłem im (Delcie) uwagę, że tak się nie robi i powinni umieścić jakieś zdjęcie, jakąś wzmiankę o tym, a najlepiej sprzedawać je jako zupełnie inny okular ponieważ nie jest tylko inna obudowa a przeprojektowane wnętrze. Pan z którym rozmawiałem obiecał przekazać tą informację odpowiednim osobom i umieścić ją na stronie. Na koniec wzajemnie przeprosiliśmy się za zamieszanie i pożyczyliśmy sobie udanych obserwacji. To by chyba było na tyle. Amen.

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że firma Sky-Watcher przez pewien czas przesyłała im okularki SWA w dwóch różnych wersjach (starszej ze zdjęcia, i nowszej- tej którą dostałem ja, karl i pewna osoba z którą piszę na PW). W pewnym momencie SW nie poinformowało Delty że zmienia zaopatrzenie wyłącznie na te nowe okularki. Jak powiedział pan magazynier (o ile dobrze zrozumiałem to właśnie z nim rozmawiałem) paczek tych nie otwierają i nie sprawdzają co w nich jest. Właśnie teraz dowiedzieli się od klientów że Ci dostają coś innego niż na zdjęciach.

aae7d6b2a63b7.jpg

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się że Delta coś takiego odwali- trudno. Ale nie po to tu pisze. Otóż według ICM jutro i pojutrze ma być bezchmurnie, jeśli szczęście dopisze to sprawdze na paru jasnych eMkach co ten okular potrafi :] oczywiście moja ewentualną recenzją wogóle nie ma co sugerować, oprócz kitowych 25 i 10 mm oraz NLV 6mm przez nic innego nie "paczyłem" :D

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przetestować SWA 17mm tylko na Księżycu, Jowiszu, samolotach i orle bieliku mimo że miałem dwie piękne, bez chmurne noce... "Jeździłem" Księżycem na dwie doby przed I kwadrą po całym polu widzenia i nawet najmniejsze kratery wszędzie były ostre. Jupek wraz z księżycami na tle błękitnego nieba prezentował się pięknie! Okular (jak dla mnie) super oddaje kolory co było widać przede wszystkim przy obserwacji samolotów i orła. Mam tylko mały problem. W adapterze 2" przy idealnie skolimowanym teleskopie i idealnie ustawionej ostrości widać "duch" LW. Trochę to denerwuje. Da się coś z tym zrobić czy trzeba to zaakceptować?

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)