Skocz do zawartości

Zlot w Zatomiu a coronavirus.


Stiopa

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że wątek można zostawić, trzeba się tylko ograniczyć do omawiania zlotu. Na spokojnie trzeba obserwować rozwój sytuacji z Koroną i czekać. Przede wszystkim każdy powinien ograniczać kontakty, wyjścia itp. wtedy każdy z nas przyczyni się do bezpieczeństwa super zlotu - przecież jubileuszowy 20!! ;)

  • Like 2

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem  jest uzbroić się w cierpliwość i obserwować rozwój sytuacji. Do Jubileuszowego Zlotu pozostało jednak trochę czasu i różnie może się sytuacja rozwinąć. Po za tym musimy się podporządkować  wydanym prze Rząd przepisom i dekretom. Myślę, że do Zlotu sytuacja się wyklaruje i spotkamy się w Zatomiu  jak co roku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z dnia na dzień robi się całkowicie inna od dnia poprzedniego i nie ma co dyskutować, ani sianie paniki anie granie bohatera nic nie zmieni bo kto wczoraj był ura bura za dwa dni się chowa w domu. Tylko czas pokaże i zweryfikuję całą sytuację jedni wyjdą na głupków inni powiedzą "a nie mówiłem"  tylko nie wiadomo kto kim zostanie. Wczoraj kolega z pracy zrobił mi jazdę że nie wpuszczam do biura ludzi dziś nawet nie wychodził na zewnątrz z nimi rozmawiać. Nie mam do niego żalu, pretensji, nie mówię mu " tej gościu a wczoraj co było "? Sytuacja i podejście do sprawy zmienia się z godziny na godzinę. Lepiej bądźmy mile zaskoczeni że zlot się odbędzie. Na chwile obecną jakakolwiek dyskusja jest bezsensowną,  sytuacja jest wyjątkowa i nie można jej przewidzieć i próbować przewidywać co będzie jutro , siać strachu lub udawać bohatera. Zamilknijmy, poczekajmy i załapiemy się tydzień przed zlotem i będzie jasne TAK czy NIE . Proszę Was w obecnej sytuacji nie dzielmy się na "za" i "przeciw" bo sytuacja i podejście każdego z nas zmienia się z godziny na godzinę jak i cała sytuacja . Siła siła siła, a siła to rozsądek i podejmowanie decyzji możliwie jak najpóźniej gromadząc jak najwięcej faktów a celowanie w ciemno to zwykły przypadek trafienia a jak ktoś bez danych często trafia to jest szczęściarzem a takich jest mało. A jeżeli danych jest mało albo zbyt szybko się zmieniają to miejmy na uwadze zdrowie nasze naszych bliskich i rodziny i lepiej dmuchajmy na zimne i stwierdźmy po czasie, że jednak przesadziliśmy i oby tak było, niż  w panice próbować zdmuchnąć za bardzo rozpalone i cierpieć że mogliśmy temu zapobiec ale bohaterstwo i wstyd wyjścia na idiotę  wzięły górę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie tak jak pisałem wyżej , jesteśmy w kontakcie z panem Leszkiem Pyrą i śledzimy sytuację, naprawdę nie zrobię niczego niezgodnego z przepisami, ani niczego głupiego co narazi naszych forumowiczów, na potencjalne zakażenie.

Wątku nie zamknę, bo rozumiem, że wielu z nas się boi i używa tego rodzaju tematów jako wentyl popuszczający ciśnienie.

Wiedza o  wirusie zmienia się jak w kalejdoskopie, są różne opinie, sami naukowcy nie są do końca pewni.

Tak jak pisałem wyżej, na podstawie  doniesień  mogę stwierdzić że, większość z nas, ludzi w średnim wieku, tj. ok. 80% przeszła by infekcje bezobjawowo, taka jest opinia większości naukowców, więc nie chcę siać teorii spiskowych i komentować fake-newsów itp.

Proszę nie nakręcajcie się, jest kwarantanna, ograniczcie kontakty towarzyskie, myjcie często ręce, dużo pijcie. Wychodźcie na spacery, na świeże powietrze w ustronne, zielone miejsca.

Powiem tak: jeżeli sytuacja nie zostanie opanowana, na pewno nie zrobimy zlotu w kwietniu, może połączymy 2 złoty wiosenny i jesienny... trzeba śledzić sytuację nic więcej na tą chwilę ...

Nie ma banera zlotowego, nie robimy wpłat, czekamy!

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, M.K. napisał:

Szkoły i galerie handlowe (poza aptekami i spożywką) przez 2 tygodnie są pozamykane, zalecane jest ograniczenie kontaktów z przez te 2 tygodnie, co widać było dziś na krakowskich ulicach, więc trzeba zabezpieczyć produkty codziennego użytku na ten okres, jeśli chcemy pozostać w domach i stąd te pełne koszyki, ale panika też swoje 2 grosze dokłada. Sam przez ostatni tydzień robiłem trochę większe zakupy (szczególnie te z dłuższą datą ważności), bo jakby się okazało, że będę musiał być na 14 dniowej kwarantannie, to nie chciał bym zejść z głodu. Pieczywo i wędlina na bieżąco. Jako głowa rodziny muszę myśleć rozsądnie i przyszłościowo, żeby "było co do gara włożyć", mam drobny zapas, ale "pełne wózki sałaty" mnie przerażają i panika, która kieruje ludźmi pchającymi te wózki... chciwość, panika i przerażenie - normalnie jak na wojnie, że zaraz tego nie będzie. Trzeba znaleźć równowagę między rozsądkiem, a zabezpieczeniem bytu swojej rodzinie, z drobna przewagą na to ostatnie - każda gospodyni domowa się ze mną zgodzi (i gospodarz) :)

No i zeszliśmy z głównego tematu poruszonego w tym wątku...

JA to rozumię, ale cały wózek sałaty? po co? na co ?

 

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o połowę zakażeń więcej niż do tej pory. Nieciekawie się robi. 

Co do samego koronawirusa to są wersje od czegoś ala grypa na broni biologicznej kończąc. 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)