Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, dobry wieczór :-) 

mam wielką prośbę, jako osoba która niewiele się zna na teleskopach a bardzo lubi zaglądać w niebo. Od jakiegoś czasu mam teleskop Celestron PowerSeeker 127 eq, teleskop jest od osoby która się go pozbywała po kosztach ale nie wiem czy posiada wszystko co posiadać powinien czy jednak brakuje mi jakiś części. 
Najłatwiej na pewno by było ze zdjęciami ale nie wiem jak je dodać. Posiadam barlow lens, celestron 15, celestron 9, plus filter 80A i 25. Gdyby ktoś chciał pomoc mogę wysłać zdjęcia na maila. Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Umieść zdjęcia na jakimś z darmowych serwerów, np  google disc , i wstaw linki do tych zdjęć w swoim poście.  A tutaj masz opis tego teleskopu i  wykaz fabrycznego wyposażenia.

Edytowane przez KrisQ

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia, mam nadzieje ze się pojawią: https://drive.google.com/file/d/10fFcplE1F-ydzk_JRnhLvT-fZRwY4tGH/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1zkRCNZc0oe7hOUYfz0V1mw-wjGi6cGGj/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1uLn4MLoVX6NDOpf7mG62Emj1jwO4Sjd9/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1maPYdY8GR9gzF-mvh1ap8zvesvTPzzXU/view?usp=drivesdk
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz np. Zdjęcie nr 1,2,3,4 Kopiujesz adres do pierwszego zdjęcia,  zaznaczasz Zdjęcie nr 1 tak by było podświetlone. U góry, na pasku jest odnośnik ( 15 od lewej strony), klikasz na niego i w otwartym okienku wklejasz link do strony.   W poście podałaś linki do zdjęć, to można je wpisać i otworzyć w przeglądarce. Efekt będzie taki sam. Z tego co widzę, masz kompletne wyposażenie. Są to niestety marnej jakości okulary i soczewka Barlowa, ale od czegoś trzeba zacząć. Poczytaj tutaj. Powodzenia i czystego nieba życzę.

Zdjęcie nr 1
Zdjęcie nr 2
Zdjęcie nr 3
Zdjęcie nr 4

Edytowane przez KrisQ

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andzia napisał:

Dziękuje, skoro marnej jakości to będę szukała lepszych ? Przynajmniej wiem, że jest wszystko. To dziś wychodzę i patrzę. Może coś się uda dojrzeć ?

Nie musisz, wygląda na to że wszystko jest w porządku, a problem polega na tym że musisz nauczyć się przez ten teleskop patrzeć, a dopiero po tym szukać lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andzia napisał:

W lunecie zwierciadło jest ale czy główne - nie mam pojęcia ? zwierciadło 

 Żartowałem - ale dobrze że zrobiłeś fotkę bo wynika z niej że lustro jest w przyzwoitym stanie - przynajmniej na tyle na ile można to na podstawie takiego małego kadru ocenić.

pozdrowienia Łukasz   

BANER-BEZPROFILU.png.b4d0d25772f1ea42928d85737417bc2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)