Skocz do zawartości

Proszę o poradę jaką lustrzanke wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Część rozpoczynam swoją przygodę z astrofotografią i zastanawiam się jaki model nada się najbardziej naraie nie mam zamiaru jej modyfikować

Modele które wchodzą w grę to eos 450d 550d 600d i 1100d wybralem takie ponieważ bez problemu można używane znaleźć na necie w  do 7 stów chyba że macie inne propozycje z podobnej półki cenowej, piszcie wady i zalety danych modeli, fajnie by było jeśli wypowiedzą się osoby co używają/używały tych lustrzanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ErykPawlowski napisał:

Część rozpoczynam swoją przygodę z astrofotografią i zastanawiam się jaki model nada się najbardziej naraie nie mam zamiaru jej modyfikować

Modele które wchodzą w grę to eos 450d 550d 600d i 1100d wybralem takie ponieważ bez problemu można używane znaleźć na necie w  do 7 stów chyba że macie inne propozycje z podobnej półki cenowej, piszcie wady i zalety danych modeli, fajnie by było jeśli wypowiedzą się osoby co używają/używały tych lustrzanek

A poczytaj troszkę ten temat, pytanie niemal identyczne....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ErykPawlowski napisał:

Czytałem ten temat jest w nim tylko o 1100d a interesuje mnie jeszcze opinia o 450,550,600 d dlatego założyłem ten temat

450D modyfikowany miałem,550D posiadam, współpracuje bez problemu z programami do focenia astro, na początek szczególnie 550 powinna być OK i ze sprzedażą gdy przejdziesz na wyższy poziom nie będzie problemu.
Pamiętaj jednak, ze astrofoto to nie lustrzanka z obiektywem w reku. To oprogramowanie, montaż i mnóstwo innych pierdółek. Powinieneś przeczytać PDFka z pierwszego postu ,,Od laika...".

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie podstawowe ? Jaki teleskop ? Jeżeli Newton to ok, ale jeśli refraktor to zdecydowanie rozważ model z odchylanym ekranem

SW ED80/600, GSO AZ4 ALT-AZ,SW HEQ5 PRO SynScan,

TS 5mn, ES 6.7 82*, TMB 7.5, ES 14 82*,Barlowa GSO ED 2x , EX 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ErykPawlowski napisał:

I właśnie tryb live view powinien zdecydowanie ułatwić ustawianie ostrości? Bo w mojej 350 to katorga

bez przesady live view to tylko kilka minut oszczędności moim zdaniem nie powinno mieć najważniejszego znaczenia, daj ogłoszenie, że szukasz modyfikowanego canona. Ja z 350 przeskoczyłem na 6d, ale pamiętam, że przed zakupem przyglądałem się też 1100d. Na astrobin popatrz na fotki z różnych canonów z 150/750 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)