Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

amelicanfb.thumb.jpg.7cd148b70cd579c6900c593058e4d064.jpg

 

sadr_fb2.thumb.jpg.b01be20fcb0475d5d5a9c4b4e2fd4219.jpg

 

Druga część nocy na moim balkonie sprzyja już mgławicowym eksperymentom z moim clip-filterkiem z 1.25 calowego filtra L-enhance :)

Przez dwie różne noce udało mi się zebrać po 2.5h materiału na dwa klejnoty Łabędzia - Mgławice Ameryka Północna i Pelikan nieopodal gwiazdy Deneb oraz Mgławica Motyl i Półksiężyc wokół gwiazdy Sadr :)

 

Technikalia (obydwie prace czasowo mniej więcej to samo)

50x180s, HEQ-5 (na barana na ED80)

Samyang 135mm f/3.2, Nikon D5100 mod + L-enhance clip, ISO800

Składanie i obróbka: APP, PS CC 

 

Komentarze i konstruktywna krytyka mile widziane :)

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sidiouss napisał:

Samyang 135mm f/3.2, Nikon D5100 mod + L-enhance clip, ISO800

 

Mam pytanie bo widzę, że robisz fotki Nikonem D5100, ja mam świeżo modowanego Nikona D3100 i wczoraj zrobiłem pierwszy test, też z miasta i pojedynczy RAW (ISO-800, 30 sek) jest całkowicie czerwony, przebijają tylko delikatnie gwiazdy i jest delikatny widok mgławicy Płomień bo ją właśnie próbowałem sfotografować. Czy to jest normalne czy mam jakieś złe ustawienia, można tę czerwień usunąć podczas obróbki ale ciężko się całkowicie pozbyć.

Dzięki za ewentualne rady ? 

SW Evostar 72 ED, MAK 127, EQ3-2, AstroEQ, Nikon D5100, Nikon D3100 MOD, ASI 533MC Pro, ASI 678MC, T7C Astro.

Moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sylwas72 napisał:

Mam pytanie bo widzę, że robisz fotki Nikonem D5100, ja mam świeżo modowanego Nikona D3100 i wczoraj zrobiłem pierwszy test, też z miasta i pojedynczy RAW (ISO-800, 30 sek) jest całkowicie czerwony, przebijają tylko delikatnie gwiazdy i jest delikatny widok mgławicy

Takie czerwone z moda wychodzą, zobacz moje pierwsze z Zatomia modowanym Canonkiem 350D :) Czerwień w obróbce zniknie, zostanie ,,potrzebna" :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jacek E. napisał:

Takie czerwone z moda wychodzą, zobacz moje pierwsze z Zatomia modowanym Canonkiem 350D :) Czerwień w obróbce zniknie, zostanie ,,potrzebna" :)

Mam nadzieję, że tak będzie i pewnie ciemniejsze niebo też pomoże znacznie bo z Ustki to czerwień jest zacna ? 

SW Evostar 72 ED, MAK 127, EQ3-2, AstroEQ, Nikon D5100, Nikon D3100 MOD, ASI 533MC Pro, ASI 678MC, T7C Astro.

Moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sylwas72 napisał:

Mam nadzieję, że tak będzie i pewnie ciemniejsze niebo też pomoże znacznie bo z Ustki to czerwień jest zacna ? 

Z Zatomia też modem, spoko :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)