Skocz do zawartości
wessel

Montaż " Wirus 2020" ex Odbiło mi... buduję montaż. Efekt uboczny COVID.

Rekomendowane odpowiedzi

A o tych korektach, o których piszesz to zauważywszy je po wydruku tego co Fabian przedstawił, czy analizując jego elementy prze wydrukiem? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A to różnie. Czasem przed wydrukiem a czasem po wydruku okazało się że coś nie pasuje. Po jednym takim bolesnym wydruku- 6 godzin do kosza poszło- teraz staram się sprawdzić wszystko przed.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zmontowałem podstawę.

Ta okrągła dziura ma w zamyśle Twórcy służyć do montażu poziomicy 60 mm średnicy. Zastanawia mnie jednak sens jej instalacji , skoro cała podstawa musi się przechylać w granicach +/- 5 stopni ( jak sam pisze) w celu ustawienia na Polaris, bo kąt wymuszony przez konstrukcję jest stały.

Widzę dla niej nieco inne zastosowanie - to może być miejsce instalacji adaptera do statywu  - duralowy pierścień z gwintem 3/8 cala na przykład.

Swoją drogą trzy potężne śruby M 14 służące do regulacji kąta podstawy ( delikatnie zaznaczone na zdjęciu) są chyba lekko przewymiarowane :)

Wujo takimi śrubami koło w ciągniku przykręcał :)

podstawa.jpg

Edytowane teraz przez wessel

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś od rana prace montażowe ruszyły z kopyta. Poniżej elementy mocujące główne łożysko osi RA - wydrukowane i zamontowane na podstawie. Łożysko typu 6801 więc całkiem solidne.

1461703170_MocowanieosiRA.thumb.jpg.bcb8b9edf52b46217d1c4542ce368eef.jpg

1022795011_Ragot.thumb.jpg.906647c98b47ef9deb1ab8d865e6a952.jpg

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Złożysz to i ASA idzie na giełdę ? :)) 

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jasne , w atrakcyjnej cenie 10k Euro. Nowa kosztowała mniej, ale sam rozumiesz - teraz to zabytek :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Złożyłem główny element obrotowy RA. Zewnętrzna bieżnia tego koła tworzy miejsce dla paska zębatego. Pierwsze zdjęcie pokazuje kosz w kawałkach po wydruku.

2025870218_koszkaw.thumb.jpg.ee8fe9f0241a9e79aac2dc22e006dc02.jpg

kosz.thumb.jpg.4df021b2eb724aa9423833741e1daef4.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiejsze poranne dokonania: główne podpory osi RA i roli ( łożyska 2x6001 na każdą stronę) zamontowane. Ciekawostka jest taka, że kosz ustawia się samodzielnie częścią z napisem do dołu - tak małe są oporu ruchu.

Ra kosz.jpg

RA przod zmont.jpg

Ra przod.jpg

•  

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie też COVID dał się we znaki i też odbiło mnie. Zabawa w rzymskiego legionistę jest całkiem fajna, zacząłem od renowacji gladiusa, a to efekt;

20200328_175503.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta