Skocz do zawartości

Poszukuje kogoś do modyfikacji Canona 350d


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć nie wiem czy to dobry dział jeśli nie to zmienię, poszukuje kogoś z okolic Śląska/małopolski/ opolskiego kto zajmuję sie modyfikacją lustrzanek a konkretnie Canona zależy mi żeby ktoś kto to będzie robił znał się Dobrze na tym z góry dziękuję za kontakt/ chęci pomocy.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie warto inwestować już w tą puszkę. Takie minimum to 450d które ma już live view ułatwiające ustawianie ostrości.  
Modyfikacja będzie kosztowała więcej niż to body jest warte. A jeśli będzie doliczany filtr Baadera, a nie tylko wyciągnięcie oryginalnego, to wtedy operacja kilkukrotnie przekroczy wartość body które już swoje lata ma i nie wiadomo ile wytrzyma. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Darek Napisał. 450, 550 jeszcze się opłaca.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to chłopaki mają rację - zlecenie komuś takiej roboty to koszt a z dodatkowym filtrem to już w ogóle. Lepiej inwestować w body troszkę lepsze. Z tym live view się zgadzam całkowicie, mi brakuje jeszcze ruchomego ekranu ale to już do przeżycia :)).

Druga sprawa, trochę odwagi i wyciąć filtr można samemu. Fakt, że mi zajęło to kilka godzin łącznie ale satysfakcja jest ;).

 

 

Edytowane przez kapral

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama modyfikacja pewnie ~ 300 zl, chyba że ktoś to zrobi po znajomości. Plus filtr kolejne 300 zł albo i więcej. Można modyfikować bez filtra niektóre aparaty (wyjęcie tylko środkowego) ale z tego co widzę 350D do nich nie należy. Nie wspomnę że filtr Baadera powoduje koszmarne do usunięcie odblaski na jasnych gwiazdach. 350D potrzebuje tez zmodyfikowanego kabla żeby sterować np przez APT. 

Jedyny sens modyfikacji takiej starej lustrzanki to jakbyś zaryzykował i zrobił to własnoręcznie, ale też wątpliwe wydane 300 zł na filtr Baadera. Ewentualnie wyjąć filtr, zrobić full spectrum i użyć filtra 2" UV/IR cut w teleskopie. 

http://www.12dstring.me.uk/350dmod.htm

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Siemka:) ja przed kilkoma dniami dzwoniłem do Pana Michała Kałużnego, rozmowa z nim to pełny profesjonalizm, on mi polecił do modyfikacji Canona 1100d, mam jeszcze canon 600d chociaż o klasę lepszy i matryca 18mln/pix to Pan Michał powiedział że 12mln/pix  matryca w 1100d zdecydowanie mniej szumi, pozatym 1100d jest lekki co jest zaletą ..:) u niego trzeba sie umówić, wysyła sie aparat i po około 7 dniach wraca do nas. Koszt to 300 zł, modyfikacja (wycięcie środkowego filtra), kalibracja, wgranie Magic Lantern.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotr.strama napisał:

Siemka:) ja przed kilkoma dniami dzwoniłem do Pana Michała Kałużnego, rozmowa z nim to pełny profesjonalizm, on mi polecił do modyfikacji Canona 1100d, mam jeszcze canon 600d chociaż o klasę lepszy i matryca 18mln/pix to Pan Michał powiedział że 12mln/pix  matryca w 1100d zdecydowanie mniej szumi, pozatym 1100d jest lekki co jest zaletą ..:) u niego trzeba sie umówić, wysyła sie aparat i po około 7 dniach wraca do nas. Koszt to 300 zł, modyfikacja (wycięcie środkowego filtra), kalibracja, wgranie Magic Lantern.

I to jest ZŁA modyfikacja! Bez instalacji filtra baadera przechodzi podczerwień i masz kupę z gwiazdek. Przy ogniskowej powyżej 200mm gwiazdki stają się plackami. Nie wiem czemu Michał wciska taką wersję ludziom nie mówiąc im o komplikacjach. 

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tayson.82 napisał:

I to jest ZŁA modyfikacja! Bez instalacji filtra baadera przechodzi podczerwień i masz kupę z gwiazdek. Przy ogniskowej powyżej 200mm gwiazdki stają się plackami. Nie wiem czemu Michał wciska taką wersję ludziom nie mówiąc im o komplikacjach. 

Masz jakieś zdjęcia porównawcze jak to wygląda z filtrem i bez?

Edit: tak na chłopski rozum ma to sens. Full spectrum, jak sama nazwa wskazuje, przepuszcza szerszy zakres fal elektromagnetycznych niż z filtrem. Wraz ze zmianą długości fali zmienia się punkt ostrości.

Edytowane przez astrobonq

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest nieprawda. Filtr który zostaje po tej modyfikacji z wyjęciem jednego z trzech ma charakterystykę UV/IR cut. Chyba że ktoś wyciąga całość to wtedy niestety trzeba dorzucić bo się robi full spectrum. Wywala się w tej modyfikacji filtr #2 a z przodu zostaje UV/IR cut.

post-3139-0-98269600-1420839263_thumb.jpg.3de5375077cdaf4ed99ee8e87c513c13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tayson.82 napisał:

I to jest ZŁA modyfikacja! Bez instalacji filtra baadera przechodzi podczerwień i masz kupę z gwiazdek. Przy ogniskowej powyżej 200mm gwiazdki stają się plackami. Nie wiem czemu Michał wciska taką wersję ludziom nie mówiąc im o komplikacjach. 

Ja mam taką zasadę. Nie znam się, to się nie wypowiadam i Tobie też to polecam ;). Przerobiłem więcej Canon-ów niż Ty masz włosów na głowie :) i zgadzam się w 100% z wersją Michała i jak wyżej podał Sebastaian. Do starszych wersji Canon-a, jak np 350D lepiej wywalić ten filtr, robiąc full spectrum i dokupić 2" IR Cut, niż dedykowany Baaderowski. Do nowszych lustrzanek wystarczy usunąć tylko jeden.  Żadna  podczerwień się nie łapie. Możesz podać tayson.82źródło skąd taką informację wziąłeś? 

Edytowane przez Patrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)