Skocz do zawartości

Zdjęcia chmur na Google Earth, ciekawostka


Rekomendowane odpowiedzi

Jezioro w Chinach Tangra Yumco i ciekawe chmury nad nim.  Jak powiększam obraz chmury się pojawiają, jak pomniejszam obraz, wtedy chmury znikają.  Dlaczego tak się dzieje? jest to dla mnie zagadka, jaką techniką  jest to robione.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej dlatego, że są to 2 różne zdjęcia wykonywane w innym czasie

  • Like 1
  • Thanks 1

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cyberboss napisał:

Najprawdopodobniej dlatego, że są to 2 różne zdjęcia wykonywane w innym czasie

Być, może, innego w sumie logicznego wytłumaczenia nie ma. Są jeszcze inne ciekawostki,  ale to już nie jest związane z chmurami. Na morzach i oceanach, nie ma okrętów, nie ma statków, nie ma wielorybów :) Zawsze mnie to zastanawiało, dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie trzeba daleko szukać:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Google_Earth

Zdjęcia z Google Earth są wyświetlane na cyfrowej kuli ziemskiej, która wyświetla powierzchnię planety za pomocą jednego złożonego obrazu z dużej odległości. Po dostatecznym powiększeniu obrazy są przekształcane w inne obrazy tego samego obszaru z drobniejszymi szczegółami, które różnią się datą i czasem od jednego obszaru do drugiego. Obrazy są pobierane z satelitów lub samolotów[4]. Przed uruchomieniem NASA i satelity Landsat 8, Google polegał częściowo na obrazach z Landsat 7, które posiadały usterkę sprzętową, która pozostawiła przekątne luki w obrazach[5]. W 2013 r. Google wykorzystał eksplorację danych (ang. data mining) w celu rozwiązania problemu, dostarczając tego, co zostało opisane jako następca The Blue Marble, z jednym dużym obrazem całej planety. Osiągnięto to poprzez połączenie wielu zestawów zdjęć pobranych z Landsat 7 w celu wyeliminowania chmur i przekątnych luk, tworząc pojedynczy ?mozaikowy? obraz[6]. Google korzysta teraz z Landsat 8, aby dostarczać zdjęcia o wyższej jakości i z większą częstotliwością[7].

Rozdzielczość obrazu wynosi od 15 metrów do 15 centymetrów. Na dużej części Ziemi Google Earth wykorzystuje dane z modelu elewacji gromadzone przez NASA Shuttle Radar Topography Mission[8]. To stwarza wrażenie trójwymiarowego terenu, nawet jeśli obraz jest tylko dwuwymiarowy.

 

Wystarczy to przeczytać ze zrozumieniem, a większość twoich dziwnych rozterek powinno się od razu rozwiązać ;) .

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Charon_X napisał:

Naprawdę nie trzeba daleko szukać:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Google_Earth

Zdjęcia z Google Earth są wyświetlane na cyfrowej kuli ziemskiej, która wyświetla powierzchnię planety za pomocą jednego złożonego obrazu z dużej odległości. Po dostatecznym powiększeniu obrazy są przekształcane w inne obrazy tego samego obszaru z drobniejszymi szczegółami, które różnią się datą i czasem od jednego obszaru do drugiego. Obrazy są pobierane z satelitów lub samolotów[4]. Przed uruchomieniem NASA i satelity Landsat 8, Google polegał częściowo na obrazach z Landsat 7, które posiadały usterkę sprzętową, która pozostawiła przekątne luki w obrazach[5]. W 2013 r. Google wykorzystał eksplorację danych (ang. data mining) w celu rozwiązania problemu, dostarczając tego, co zostało opisane jako następca The Blue Marble, z jednym dużym obrazem całej planety. Osiągnięto to poprzez połączenie wielu zestawów zdjęć pobranych z Landsat 7 w celu wyeliminowania chmur i przekątnych luk, tworząc pojedynczy ?mozaikowy? obraz[6]. Google korzysta teraz z Landsat 8, aby dostarczać zdjęcia o wyższej jakości i z większą częstotliwością[7].

Rozdzielczość obrazu wynosi od 15 metrów do 15 centymetrów. Na dużej części Ziemi Google Earth wykorzystuje dane z modelu elewacji gromadzone przez NASA Shuttle Radar Topography Mission[8]. To stwarza wrażenie trójwymiarowego terenu, nawet jeśli obraz jest tylko dwuwymiarowy.

Wystarczy to przeczytać ze zrozumieniem, a większość twoich dziwnych rozterek powinno się od razu rozwiązać ;) .

Nie ma w ogóle zdjęć oceanów i mórz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, CowID 20 napisał:

Nie ma w ogóle zdjęć oceanów i mórz.

A co takiego ciekawego z geograficznego punktu widzenia jest na powierzchni mórz i oceanów?

https://www.quora.com/Why-does-Google-Maps-not-show-Images-of-International-Waters

https://www.reddit.com/r/explainlikeimfive/comments/4h6m4e/eli5_why_does_google_blur_out_the_ocean/

 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolo napisał:

Dlaczego takie pytanie zadajesz, co ciekawego. Mnóstwo ciekawego, okręty tankowce, statki, sztormy, wzburzone fale, wieloryby. Mnie to ciekawi, a nie widzę żadnych przeciwwskazań aby morza i oceany były widoczne na zdjęciach satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlinkowałem Ci odpowiedzi, dlaczego nie ma na zdjęciach powierzchni mórz i oceanów. Ale najwyraźniej odpowiedzi Cię nie interesują, więc nie będę tego błędu już powtarzał. Może ktoś inny da się wciągnąć :) 

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jolo napisał:

Podlinkowałem Ci odpowiedzi, dlaczego nie ma na zdjęciach powierzchni mórz i oceanów. Ale najwyraźniej odpowiedzi Cię nie interesują, więc nie będę tego błędu już powtarzał. Może ktoś inny da się wciągnąć :) 

Zobacz sobie na Jezioro Solina na Podkarpaciu, pełno stateczków wycieczkowych, rowerków, żaglówek, ale takich jezior widocznych na zdjęciach jest niewiele, zazwyczaj graficznie generowana woda nie mająca nic wspólnego ze zdjęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulacja komputerowa,jesteśmy oszukiwani,Ziemia jest płaska.

To nie jest forum dla płaskoziemców i lekko uśmiechniętych.

Swoją drogą zastanawia mnie na jakim poziomie trza mieć intelekt,by dać sobie wcisnąć te bzdury o płaskiej Ziemi.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, SZKLARZ napisał:

Symulacja komputerowa,jesteśmy oszukiwani,Ziemia jest płaska.

 

Cała grafika mórz i oceanów jest generowana komputerowo, większość jezior to grafika komputerowa. Wszystko wskazuje na to, że  Google Earth  powstały na bazie zdjęć lotniczych. Nie ma co wymyślać niestworzonych historii, tylko trzymać się tematu. Jeśli na Google Earth znajdziesz grafikę którą odczytasz jako zdjęcie satelitarne, to wskaż je, co dwie pary oczu, to nie jedna :)

Edytowane przez CowID 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, CowID 20 napisał:

Cała grafika mórz i oceanów jest generowana komputerowo, większość jezior to grafika komputerowa. Wszystko wskazuje na to, że  Google Earth  powstały na bazie zdjęć lotniczych. Nie ma co wymyślać niestworzonych historii, tylko trzymać się tematu. Jeśli na Google Earth znajdziesz grafikę którą odczytasz jako zdjęcie satelitarne, to wskaż je, co dwie pary oczu, to nie jedna :)

O..wybacz proszę ,zapomniałem ,że satelitów też nie ma,bo nie ma kosmosu,Ziemia jest płaska..

Wyrzekasz się własnej wiary oszuście.Kim jesteś w swoich oczach ? Bo dla mnie zwykłym kłamcą i oszustem !

Wy......aj stąd !!!

  • Like 1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni moderatorzy, czy to już nie czas najwyższy, żeby wysłać kolegę Cowid 20 na odpoczynek od naszego forum? Przecież to ewidentnie jest konto założone dla zabawy. Konto ma mniej niż jedną dobę, wszystkie poruszane tematy są prowokacyjne i nie mają nic wspólnego ani z tematyką forum, ani z szeroko rozumianą nauką. Być może zamknięcie w domu tak po prostu na niektórych działa (mama nie kontroluje komputera bo w pracy, a dzieciak nie siedzi w szkole).

Nie karmmy trolla i zajmijmy się proszę wszystkim tym co nas tutaj sprowadza, aby chociaż na chwilę odciąć się od tej smutnej, szarej rzeczywistości. Kolega ma tu rozrywkę, ale nie bądźmy częścią jego zabawy.

  • Like 6
  • Thanks 3

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SZKLARZ napisał:

O..wybacz proszę ,zapomniałem ,że satelitów też nie ma,bo nie ma kosmosu,Ziemia jest płaska..

 

Lubię naukowe ciekawostki, a wszystkie posty piszę na poważnie i są one związane z tematyką tutaj poruszaną.  Nie wiem czym sobie zasłużyłem na takie przyjęcie, a jeśli ktoś uważa że Google Earth są  generowane przez  satelity nie przez samoloty, to chętnie się zapoznam z argumentacją graficzną. Zapraszam ciebie kolego do udowodnienia swoich racji odnośnie zdjęć na Google Earth. Ochłoń, bo nie ma powodu do takiego wrogiego odnoszenia się.

Edytowane przez CowID 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to najwyższy czas, żeby podczas rejestracji nowych użytkowników miała miejsce jakaś weryfikacja.

  • Like 5

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie karmcie postami trolicha to sam zdechnie. A zamknąć też warto, kolejny zresztą. Że też taka wesz co jakiś czas musi się pojawić na porządnym forum i ,,naukowca" udawać.

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrkusiu napisał:

Proszę moderatorów o litość i zbanowanie tego debila bo pierdoli na forum takie bzdury, że szkoda czytać.

Ty mnie nazywasz debilem? dlaczego? podaj powody, co ja takiego powiedziałem,  za co takie słownictwo? To tak, teraz jeden przez drugiego, kto bardziej dosadne obelgi da radę użyć? to jakiś konkurs? Bo powiedziałem, że Google Earth to grafika zdjęciowa składająca się wyłącznie ze zdjęć lotniczych, to dlatego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacek 2 zablokował ten temat

Apeluję by nie używać na forum słów obelżywych względem kogokolwiek. Epitety, które tu padły (wesz, debil) to już delikatne przegięcie. Pewne kwestie załatwiamy moderacją, która - mam nadzieję - działa tu w miarę sprawnie. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)