Skocz do zawartości

Zabawy ze Sky Trackerem (foto - szerokie pola)


Rekomendowane odpowiedzi

Ależ się dziś nad ranem wnerwiłem. Godzina potencjalnie najlepszego w tym sezonie materiału do kosza, bo bateryjki w Sky Trackerze padły i mam startrailsy.  A przecież kupiłem nowe - ale nie, pomyślałem, te poprzednie jeszcze pociągną (dla niewtajemniczonych - mieszkam na Podhalu, ale rodem jestem poznańską pyrą, ze wszelkimi tego konsekwencjami). No i pociągnęły - 10 klatek po 120 sekund. Tak, to jest dwadzieścia minut materiału; gdy pomyślę, jak mogłoby to wyglądać po dodaniu jeszcze godziny ekspozycji normalnie żal dupę ściska... Wrzucam jako ciekawostkę by zobrazować co znaczy dobre niebo. 

Mam nadzieję, że kolejna noc będzie bardziej udana. 

PS a czerwone podświetlenie w lunetce biegunowej działało do końca, uspokajając mnie, że montażyk działa. :)

1110551594_dmroda.thumb.jpg.9d7bdb61715c88a70e60b4456af46439.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz robisz niesamowite postępy , to wszystko z Łapszanki? . Oczywiście widać że mało materiału i jak na małym obrazku wygląda zdjęcie fantastycznie to już po otwarciu widać  trochę że mało klatek.

Widzę też błędy początkującego i nie chodzi mi o obróbkę ale o cierpliwość :)) . Ja rozumiem że testy  i chęć złapania od razu wszystkiego , mniej obiektów a dłużej zbieraj materiał to nie sprint.  A baterie .... dobrze ci tak :D Nie wiem jak w tym trakerze ale jak miałem Star Advenurera  to  nie rozładowane baterie równały się dobre prowadzenie a już akumulatorków w ogóle nie trawił . Dlatego często nawet dobre baterie wymieniałem żeby w nocy nie mieć niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi 20 minut materiału a tak wyszedł z tła ten "kurz" a u mnie brak takiego efektu. To kwestia obróbki czy większa ogniskowa robi taką robotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, pora chyba na kolejną porcję szerokopolowego urobku z drugiej części nocy? ;) Na początek pół godziny Łabędzia z przyległościami, robionego zaraz po północy (czyli gdy był jeszcze dość nisko), w wersji ze zredukowanymi gwiazdami. To była taka rozgrzewka na początek, w oczekiwaniu aż Droga Mleczna wzniesie się wyżej.

13x120s, Sigma 50 mm, f/2.8.

568505147_abdekstarless.thumb.jpg.d899243b752967adeb1ffea6a0510a80.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ pięknie wyszedł Brykający Konik w tej wersji mniejgwiezdnej. Aż zacznę podejrzewać, że siedzisz w astrofoto od znacznie dłuższego czasu, tyle, że dopiero ostatnio wyszło Ci się z szafy.
Łabądek zaś niezły, ale ciemnawy i zbyt agresywnie obrobiony jak na mój gust. Za to jestem przekonany, że z tym tempem postępów, łapane wyżej i przy dłuższym łącznym czasie naświetlania sierpniowe łabędzie będą w Twoim wykonaniu kapitalne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukost napisał:

Mam nadzieję, że obie są strawne. ;)

Patrząc z czysto estetycznego punktu widzenia do mnie bardziej przemawia wersja z przygaszonymi gwiazdami. Porównując bezpośrednio ze sobą obie wersje mam wrażenie, jakby ta druga sięgała nieco dalej w kosmos chowając gwiazdy znajdujące się bliżej Ziemi, uwypuklając jednocześnie dalsze gwiezdno-pyłowe struktury Drogi Mlecznej.

Tak na marginesie, zapuszczasz sesję i paczasz coś w międzyczasie, czy teraz już tylko astrofoto? :)

Foto: iOptron SkyGuider Pro, Canon 1100D mod, Samyang 8mm Fish Eye, Sigma Art 18-35mm, Canon 50mm 1.8, Samyang 135mm

Wizual: SW 120/600 na AZ4, Dobson 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni materiał z nocy ze środy na czwartek, niecałe półtorej godziny.  Trochę szumi, więc przy najbliższej okazji zbiorę ze trzy godzinki i powinno być ok. Wersja ze zredukowanymi gwiazdkami:

1378740239_bluehorseheadiokolice.thumb.jpg.87548ffa66ba4cd2a331544d7606816f.jpg

i "normalna"

1816677008_bluehorseheadgwiazdki.thumb.jpg.db5c71130763b4268dc4f7bdfdc715d9.jpg

Sigma Art 50 mm przymknięta do f/2.8, 40x120s, ISO 1600. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lukost napisał:

Ciąg dalszy katowania Drogi Mlecznej; klatki łapane dziś nad ranem. 

35x120s, ISO 1600, Sigma A 50 mm, obróbka ok. 20 minut (co pewnie widać). ;)

1865888620_tarczaiokolice.thumb.jpg.0e3a86edd76e13f148cbea8e1478a56e.jpg

A gdyby ją tak ociupinkę ożywić....

1847643461_Oywi..thumb.png.5d6036f67f2c29c9b969ba71859d32ac.png

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)