Skocz do zawartości

Zabawy ze Sky Trackerem (foto - szerokie pola)


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zaś chodzi o zmagania z mozaiką to jestem aktualnie w tym punkcie i - pominąwszy białe plamy - uważam, że nie wygląda to chyba najgorzej, a przynajmniej jest lepiej niż w poprzedniej wersji. ;) Najsłabiej wyglądał środkowy panel, więc usiadłem do obróbki jeszcze raz; nie wykluczam też, że zbiorę nowy materiał w większej ilości. 

 

775343958_panoramkaplussize50procent.thumb.jpg.bcb926e8ec3905859bcf25272b791097.jpg

Można też "położyć" ten kadr, zmniejszając ilość białych plam; nie wygląda to co prawda naturalnie, ale za to jakże ekonomiczne. ;)

77728914_panoramkaplussizepoziomo50procent.thumb.jpg.8661ba366f43dcfdef080a9eb7ebe609.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południu pogoda dopisała, chmury zalegały nad Słowacją. Na warsztat trafiły więc zawalone wodorem okolice Deneba. Co prawda obiecywałem sobie, że nie będę brał się za obróbkę o brzasku (bo różne cuda czasem wychodzą), ale co tam.  ;) Mam nadzieję, że obleci. 

Samyang 135 mm, ok. 90 minut materiału, ISO 1600. 

ameryka.thumb.jpg.e6db79b69dbe849c64e00fe269f05c1e.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lukost napisał:

Jeśli zaś chodzi o zmagania z mozaiką to jestem aktualnie w tym punkcie i - pominąwszy białe plamy - uważam, że nie wygląda to chyba najgorzej, a przynajmniej jest lepiej niż w poprzedniej wersji. ;) Najsłabiej wyglądał środkowy panel, więc usiadłem do obróbki jeszcze raz; nie wykluczam też,

O!
Z Maćkiem pogadaj jak sobie z łączeniem radzi, ja już trochę ślepawy ale za cholerkę połączenia nie mogę uchwycić.... I czasy naświetlania różne.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gryf188 napisał:

Na pierwszy rzut oka to przyczepił bym się do kadrowania , hameryka powinna być w całości w kadrze , spokojnie dało się to zrobić. Poza tym zdjęcie podoba mi się 

A tak, kadr do poprawki. Ustawiłem go na szybko, między chmurami. Prognozy i sat24 pokazywały, że tej sesji nie będzie, chciałem tylko przetestować prowadzenie SkyTrackera pro. Tymczasem chmury opływały Łapszankę z południa i północy, a zenit z przyległościami był prawie czysty. No i tak naświetlała się ta przycięta Ameryka przez kolejne 90 minut... ;)

3 godziny temu, Jacek E. napisał:

O!
Z Maćkiem pogadaj jak sobie z łączeniem radzi, ja już trochę ślepawy ale za cholerkę połączenia nie mogę uchwycić.... I czasy naświetlania różne.

Sorry, ale tamto zdjęcie kompletnie do mnie nie trafia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokleiłem swe dzisiejsze wypociny do reszty panoramy.  W najbliższym czasie wyceluję w obszar wokół Deneba z 50 mm, zunifikuję ekspozycje i wtedy zacznie to wyglądać naprawdę sensownie.  Szkoda tylko, że chwilowo nie dodam dalszych paneli z prawej strony. 

1045492593_panoramkaxxl2000px.thumb.jpg.e62a27554a06cdac1cd1d8662520d4f4.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wizja ciemnego obłoku Le Gentil 3 (to ten ogromny, ciemny stwór z odnóżami w centrum kadru).

35x120 s przez delikatny woal cirrusa, ISO 1600, Sigma A 50 mm przymknięta do f/2.8.

Konstruktywne uwagi jak zwykle mile widziane. 

1882876226_legentil3.thumb.jpg.f07c1c299f3c588792b24a355f74f98a.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...

Ze dwa tygodnie temu dorobiłem wreszcie porządne flaty do Sigmy A 50 mm, przy okazji focenia Kaliforni i Plejad w szerokim kadrze. Przypomniałem też sobie o materiale z wiosny i postanowiłem obrobić go na nowo, z wykorzystaniem rzeczonych flatów.

Było: 

1656973667_dmfinalstarless.thumb.jpg.6c848189d7e58cbf48144e4f174fd35b.jpg

jest:

 

1111406535_dmscosgr(2).thumb.jpg.fdc591a4a5948d633c3b3484a107a253.jpg

Edyta
ciąg dalszy odświeżonych wersji, bo pogody na południu ni ma. Za pół roku wezmę ten obszar na warsztat jeszcze raz, porządnie to wykadruję i nie będzie już białych plam.

1328572308_panoramkasgraql.thumb.jpg.d052072fb8cf8cdb5e15ae304dcc0ea5.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gryf188 napisał:

Myślę że to nie tylko kwestia flatów :) , ale różnica spora.

No fakt, różnic w procesie obróbki jest więcej; poprzednie zdjęcie męczyłem dość długo, teraz zeszło mi jakieś pół godzinki, na luzie, przy chłodnym browarku po ciężkim dniu pracy. ;) Szkoda tylko, że materiału jest dość mało (bodajże 36x120 s). Tak coś czuję, że wiosną wrócę do tematu i zbiorę więcej klatek, tak by można było delikatniej go potraktować (co powinno przełożyć się na lepszą jakość mgławic emisyjnych, które teraz są nieco przejaskrawione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)