Skocz do zawartości

VI zlot w Zatomiu 14-17 marca 2013 IDENTYFIKATORY


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze wszystko jest u Ciebie na nie i wprowadzasz dziwny zamęt  :P

Nie zamęt, tylko usprawniam na przyszłość. Te identyfikatory są nieaktualne po zlocie, skoro wpisuje się datę. A można bez daty i będą uniwersalne na przyszłość. Ograniczam koszty pracy  8)

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamęt, tylko usprawniam na przyszłość. Te identyfikatory są nieaktualne po zlocie, skoro wpisuje się datę. A można bez daty i będą uniwersalne na przyszłość. Ograniczam koszty pracy  8)

Zamęt też wprowadzasz  :)

Koszulki też są coraz to inne a nie uniwersalne na wszystkie zloty.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie kochani, moim skromnym zdaniem to identyfikatory nie są pierdołami  ???

Nie my je wymyśliliśmy i nie my będziemy ostatnimi, którzy je noszą.

Pomysł był bardzo dobry, bo rzeczywiście jest dużo łatwiej się kontaktować znając imię lub nick niż mówić do kogoś jak do szafy, szczególnie, że zlot się zapowiada dość ludny  :o

Chyba nie jest grzechem, że ktoś mając wolne przy chmurwnej pogodzie postanowił poeksperymentować.

Kłótni też raczej wokół tej idei nie było poza odmiennym zdaniem Anny odnośnie ,,uniwersalnych" identyfikatorów.

Koszt ich wielki nie jest, pomoc w poruszaniu się na zlocie, szczególnie tym, którzy pierwszy raz przyjadą - wielka.

Oficjalny baner zlotowy jest, aż się prosiło aby go wykorzystać, a kilka próbek chyba nikogo aż tak nie zdenerwowało.

Kto nie będzie chciał nie kupi, jeśli będą miały małe zapotrzebowanie to ich nie będzie.

Polarisowi chodziło o kilka z pustymi polami na dopisanie tych, którzy zdecydowali się w ostatniej chwili (tak myślę)

Czy rzeczywiście nie można na FA spokojnie podyskutować ostatnio - szkoda  :(

Proponuję zrobić ankietę kto za i to wszystko - będą lub nie, a jakie  ??? nie ,,konkursujmy" ja założę każdy cywilizowany i bez błędów  ;)

Napiszę jeszcze jedno - uwierzcie mi u mnie w pracy organizujemy wszelkie możliwe konferencje, od naukowych (Zjazd europejskich onkologów - po wszelkiej maści wojska z Ameryką Północną włącznie) przyjeżdżają na miejsce i odbieraja identyfikatory.

Na nich jest - Co to jest za przedsięwzięcie, data, imię i nazwisko i logo. Wszystko  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tymi identyfikatorami....i ankietami

1) Projekt z banera zlotowego jest fajny  - akceptuję

2) Będą imienne tzn. Nick + Imię zlotowicza wzór: Ignisdei-Robert ,  jeśli nick jest imieniem i nazwiskiem to wydrukujemy samo imię, analogicznie będzie jak nick jest samym imieniem np. wzór: Anna.

3) Będą raczej wiszące na paskach a nie agrafkowe.

4) Po dokonaniu wpłat ustalę imiona wszystkich zlotowiczów.

5) Wydrukujemy też kilka z białym polem dla ewentualnych gości dodatkowych!

To tyle  :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez pogodę, to tylko tematy zastępcze. Astronomia teoretyczna nie jest wciągająca kiedy widzimy jak sprzęt się kurzy  ;).  A przygotowania do imprezy towarzyskiej jak najbardziej - dają nadzieję bo możemy myślami być już w Zatomiu a nie w robocie  ;)

Kiepskich sobie obejrzyjcie do poduszki  ja co pewien czas sobie to oglądam i boki zrywam za każdym razem ;D

http://www.ipla.tv/Swiat-wedlug-kiepskich-odcinek-325/vod-214636

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szkieł - cały zachód i Pomorze po Gdańsk w pięknej dziurze  :o :o :o    :)

http://www.sat24.com/pl/pl?ir=true

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna - jestem szczęśliwy ... wreszcie widać gwiazdy !!!  :)  :) :) Nie ma czasu na rozstawianie montaży. Cykam fotki ze statywu zachodzącemu Perseuszowi pomiędzy rzadkimi szybko mknącymi chumurami. Z całego 4-dniowego zaćmienia b Per może chociaż końcówkę złapię ...

EQ3_2 z napędem w RA + Cannon 400D + obiektywy 300/200/85mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie  Ty tu widzisz kłótnię? Przedstawienie własnego zdania nazywasz kłótnią?  To może niech raczej nie wypowiadają się ci, którzy nic w temacie nie mają do powiedzenia, tylko piszą, żeby inni nie pisali/nie kłócili się/nie bełkotali - do wyboru, bo to ich posty są niepotrzebne. Bo tu widzę zaczyna być trudno wbić się w czyjeś oczekiwania.

Przedstawiłam swoje zdanie na temat koszulek.

Przedstawiłam na temat identyfikatorów.

Teraz dowiaduję się, że wprowadzam zamęt i bełkoczę. I że jest tu jakaś kłótnia.

A może niech ci, którym jest wszystko jedno, nie włączali się niepotrzebnie? Można temat omijać.

No, ok, panowie. Rządźcie, jak chcecie.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskich sobie obejrzyjcie do poduszki  ja co pewien czas sobie to oglądam i boki zrywam za każdym razem ;D

http://www.ipla.tv/Swiat-wedlug-kiepskich-odcinek-325/vod-214636

Z astronomicznych jest jeszcze w miarę fajny odcinek jak lecieli statkiem kosmicznym na Marsa http://www.ipla.tv/Swiat-wedlug-kiepskich-odcinek-349/vod-5155201

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiłam swoje zdanie na temat koszulek.

Przedstawiłam na temat identyfikatorów.

...

Aniu i bardzo dobrze, że zabierasz głos. Twoje wypowiedzi są i będą zawsze bardzo ważne na forum. I to w każdej sprawie. Nie zwracaj uwagi na uszczypliwości. Szkoda czasu. Jak widzisz (czytasz) na forum bardzo łatwo zmieniać temperaturę wypowiedzi. I bardzo łatwo odwracać uwagę od rzeczy ważnych. Teraz po umiejętnym manewrze Ignisa prym objęli jacyś kiepscy. Zostały skanalizowane i zneutralizowane wypowiedzi dotyczące tego tematu. Czyli wszystko wraca do początku i od początku, czyli Ignis sam musi podejmować decyzję i to w każdej sprawie. Poza tym masz rację to "przesilenie wieku 3-lat forum" albo się rozpadnie albo będzie nie do wytrzymania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się bardzo tacy doświadczeni psycholodzy, ,,teoretyko - analitycy" ze swymi  wnioskami, którzy po wnikliwej analizie zachowań forumowiczów ogłaszają wyniki swoich analiz i aż kipią od dumy - Jak ja wspaniale rozgryzam tych manipulowanych maluczkich  8) - Gratuluję Kolego felcia97  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby rozładować atmosferę i odwrócić temat do góry nogami (ach ja niepoprawny, zamiast dyskutować dalej na temat identyfikatorów ;)) zaczerpnę z nieco (ale tylko nieco) poważniejszego serialu niż Kiepscy- oto wczoraj zdarzyło mi się obejrzeć Na dobre i na złe (żona oglądała...)- i tam wystąpiła postać astroamatorki oglądającej gołym okiem kometę, która "raz na 5 lat wraca do naszego Układu Słonecznego" :) na dodatek w jednej z ostatnich scen pokazuje owąż kometę swojemu koledze przez refraktor- który skierowany jest poziomo :)

10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo

...take a look, to the sky, just before You die- it's the last time he will...

...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy -z knajpy- gondolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu i bardzo dobrze, że zabierasz głos. Twoje wypowiedzi są i będą zawsze bardzo ważne na forum. I to w każdej sprawie. Nie zwracaj uwagi na uszczypliwości. Szkoda czasu. Jak widzisz (czytasz) na forum bardzo łatwo zmieniać temperaturę wypowiedzi. I bardzo łatwo odwracać uwagę od rzeczy ważnych. Teraz po umiejętnym manewrze Ignisa prym objęli jacyś kiepscy. Zostały skanalizowane i zneutralizowane wypowiedzi dotyczące tego tematu. Czyli wszystko wraca do początku i od początku, czyli Ignis sam musi podejmować decyzję i to w każdej sprawie. Poza tym masz rację to "przesilenie wieku 3-lat forum" albo się rozpadnie albo będzie nie do wytrzymania. Pozdrawiam.

Anie znam od wieków i znam jej trochę przewrotną naturę .....zatem nihil novi  ;) Ale po  Tobie Grzegorz takiej wypowiedzi bym się nie spodziewał Szok! Naprawdę coś się niedobrego dzieje!  :o

Jestem organizatorem zlotu i ustalam zasady. Moim zadaniem jako Admina jest też przekierować dyskusję na inne tory i rozładować sytuację. Wyżej ustaliłem jakie będą identyfikatory i uznaję sprawę za zamkniętą.

Tu jest coś innego.... jakaś frustracja, której nie pojmuję: Identyfikator to kawałek kartonika w okładce ze sznurkiem... kogo obchodzi jakaś tam  plakietka  a dopiero produkować o niej tony tekstu to już schiz!!!  :-\ liczy się zlot i LUDZIE a nie pozory, koszulki, plakietki i inne bzdety!!!!

Proszę o opamiętanie! 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki tam temat wyzywienia? Pani Krysia co by nie ugotowała to palce lizać (ale zurek musi być!) osobiście dałbym "Potrawom znad Drawy" wolna rękę, ufam im jak własnej zonie :) Ignis przedstawi jadłospis i po sprawie.. no chyba ze ktoś bedzie miał "przyjemnosc" rozpetac piekło w tej sprawie ;) Identyfikator, jaki bedzie taki bedzie byle by zawierał imie i nick. na zlot jade zeby się z Wami spotkać i popatrzeć w niebo.

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gdy wybrany zostanie infekator należy rozpocząć kolejną bardzo istotną dyskusję w sprawie wyżywienia i w związku z tym prosimy Panią Magdę Gessler o zalogowanie się na forum i zaproponowanie menu. JA bym widział zupkę -  krem z selera z truflami, kozim serem + polędwiczki wieprzowe pieczone w sosie śliwkowo buraczkowym z ziemniakami kanaryjskimi i szparagami, na deser creme brulee. Do picia do wyboru: Krug Clos D'ambonnay 1996, Dom Perignon Vintage lub Hennessy Richard.

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak, gdy wybrany zostanie infekator należy rozpocząć kolejną bardzo istotną dyskusję w sprawie wyżywienia i w związku z tym prosimy Panią Magdę Gessler o zalogowanie się na forum i zaproponowanie menu. JA bym widział zupkę -  krem z selera z truflami, kozim serem + polędwiczki wieprzowe pieczone w sosie śliwkowo buraczkowym z ziemniakami kanaryjskimi i szparagami, na deser creme brulee. Do picia do wyboru: Krug Clos D'ambonnay 1996, Dom Perignon Vintage lub Hennessy Richard.

A ja pyry i gzik... :D

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)