Skocz do zawartości

Obserwacje i koronawirus.


Setaarius

Rekomendowane odpowiedzi

Karol Wójcicki, popularyzator astronomii, twórca fanpage'a "Z głową w gwiazdach" zapytał, czy można pojechać w ustronne miejsce, np. w Bieszczady i obserwować gwiazdy.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński: Możemy oczywiście się na taką wyprawę wybrać. Musimy pamiętać o tym, żeby - przebywając na zewnątrz - mieć zawsze na sobie maseczkę. Musimy pamiętać o tym, żeby zachowywać odpowiednią odległość od innych osób. Warto przypomnieć, że wciąż obowiązuje zakaz prowadzenia działalności gospodarczej zarówno jeśli chodzi o gastronomię jak i hotelarstwo, czyli gdybyśmy się już w te Bieszczady wybierali, to weźmy koniecznie namiot i coś do zjedzenia. Tutaj jest taka sama sytuacja, jak w przypadku wyjazdów do rodziny. Jeżeli to jest tylko możliwe, ograniczajmy te wyjazdy, ale jeżeli mamy taką potrzebę, jeżeli już po tych kilku tygodniach w domu chcemy sobie zrobić taką wycieczkę, to jak najbardziej możemy.


Pytanie brzmi czy już teraz, czy raczej dopiero od poniedziałku...

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-wiceminister-zdrowia-janusz-cieszynski-w-programie-koronawirus-raport-17-kwietnia-2020-4558289

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na poniedziałek bym się nastawiał (w sumie po północy już można :) )  Wolne pytania i odpowiedzi na antenie już ostatnio nieraz pokazały, że mają się nijak do rzeczywistych działań służb mundurowych. A przecież nie wytłumaczę smutnemu panu w radiowozie, że kolega astronom powiedział, że można. Dla mnie to tylko PR i nabijanie lajków, nikt nikogo za takie teksty nie rozliczy. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jolo napisał:

A przecież nie wytłumaczę smutnemu panu w radiowozie, że kolega astronom powiedział, że można. Dla mnie to tylko PR i nabijanie lajków, nikt nikogo za takie teksty nie rozliczy. 

No właśnie.  Dlatego chyba zadzwonię na posterunek u siebie i zapytam,  czy jak znajdą mnie w środku nocy na polu z teleskopem, samego, to czy wlepią mi za to mandat  :D Ciekawe co powie pan dyżurny haha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Stiopa napisał:

No właśnie.  Dlatego chyba zadzwonię na posterunek u siebie i zapytam,  czy jak znajdą mnie w środku nocy na polu z teleskopem, samego, to czy wlepią mi za to mandat  :D Ciekawe co powie pan dyżurny haha 

I koniecznie daj znać co Ci powiedzieli ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)