Skocz do zawartości

PHD2 problem z softem, dobór kabla itd.


wajoman

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Na wstępie chciałem wszystkim przywitać

Jest to mój pierwszy post na forum, więc jeśli temat w złym dziale to proszę o przeniesienie

Mój problem polega na tym, że kupiłem lunete do guidingu ZWO 280 MM https://teleskopy.pl/ZWO-finder-/-guider-scope---guider-i-szukacz,-fi-=-60-mm-f=280-mm,-z-oprawą-i-dovetailem-teleskopy-4531.html do tego posiadałem kamere bresser https://teleskopy.pl/Kamera-BRESSER-Full-HD-Deep-Sky-&-Guider-(1,25-)-teleskopy-5261.html i to wszystko chciałem użyć do guidingu całego setupu

Moj setup to:

SW 150/750

EQ5 PRO Upragde Syn Scan GOTO

Caon EOS 2000D

 

Wczoraj spędziłem cały dzień na czytaniu helpa, tutoriali n.t PHD2 aby być gotowym na wszystko na noc. Całość jest podłączona za pomocą kabla ST4 do auguidera i do montażu ST4, Brak połączenia montażu bezpośrednio z laptopem.

Na początku przy kalibracji gwiazdy wyskoczył bład typu "o z byt małym przejeździe w osi RA" więc zwiększyłem krok kalibracji i poszło jednak przy ponownej kalibracji, słyszałem silniki jak pracuja mocniej itd ale bład jaki napotkałem to:

"Little or no east movement was measured, so guiding will propably imparied.Check the guide cable and use the Manual Guide tool ... " więc od razu help i tool do guidingu recznego. Z tego co się dowiedziałem to najprawdopodbniej kabel ST4 do wyrzucenia i rozumiem, że jest on niepożądany. Planuje kupić kabel aby połączyć RJ11 w pilocie i USB w laptopie, teraz może i głupi pytanie ale widzę, że trzeba wziąć każdą zmienną pod uwagę. Czy mogę kupić kabel bezpośrednio RJ11 - USB czy muszę koniecznie kupic RJ11-COM (RS232) oraz COM(RS232) - USB i je połączyć, Wiem poźniej, że w moim przypadku muszę wybrać mount na celestron drivers, ponieważ mam montaż EQ5 z upragde SW SynScan GOTO i tam wybrać COM, z którego łaczę się z montażem (no fizycznie to bedzie USB). Przeczytałem na prawdę mnóstwo informacji,instrukcji na ten temat jednak pragnę zredukować wątpliwości i spróbować sił dzisiaj w nocy.

Bardzo proszę o pomoc

Z góry dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Czytając Twój problem przyznam, że nie do końca rozumiem, czy guiding na ST4 działa, ale kiepsko czy nie działa wcale? Rozumiem, że montaż jak i kamerka działa właściwie oraz sama kamerka poprawie się łączy w PHD2. Wbierasz opcję "on-camera"?

Odnośnie kabla, to faktycznie lepiej jest jak guiding działa poprzez ASCOM, a nie przez ST4. Tu powinny działać obie opcje, tylko przeważnie producent do montażu dodaje kabel RJ-11 - RS232, więc wtedy wystarczy tylko dokupić RS232- USB. Jedyne co musisz wtedy zrobić, to w "menadżerze urządzeń" zobaczyć jaki ustawia się numer portu COM jak po raz pierwszy włożysz kabel i windows zainstaluje sterowniki. Możesz też numer portu COM ustalić samodzielnie. Spróbuj ze sterownikami ASCOM Sky Watcher, do pobrania ze strony producenta i taki sterownik wybierz w PHD2 przy łączeniu się z montażem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny Ci jest kabel EQdirect , ale nie wiem dlaczego chcesz wybierać sterownik Celestron skoro masz upgrade od SW ?

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)