Skocz do zawartości

Książki


Karla

Rekomendowane odpowiedzi

W erze koronawirusa wszystkie rejsy międzygalaktyczne zostały odwołane. Przemysł turystyki międzygwiezdnej upadł i chyba nie podniesie się przez kolejne kilka wieków. A dostępna literatura spalona na stosie. Najlepiej zmień temat pracy. W EuroJackPot możesz ewentualnie popytać o rejsy do "hotelu z widokiem na Ziemię" ;) No może jeszcze Jules Verne pisał coś o Księżycu ale to już historia ;)

Edytowane przez robinek72
Korekta edytorska

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koronawirus przejdzie a temat byłby jakby nie patrzeć leceniem w przyszłość a  do tego uparłam się na ten temat że mój promotor z trzech jakie podałam powiedział że dwa są dość dobre a ten akurat pominął :D 

Myślę jeszcze ogólnie nad turystyką astronomiczną bo akurat  tu by już było wszystko i muzea i obserwacje  różnych wydarzeń i parki ciemnego nieba  które akurat jako jeden z tematów mu sie podobały ?

Strasznie ciężko jest się zdecydować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książek to ja nie wiem czy coś znajdziesz. Nie uda się "przepisać pracy" trzeba będzie coś zrobić od siebie. Wiem, że teraz pisać prace samemu jest niemodne. Może ja jestem staromodny ale jak pisałem swoją prace magisterską to na temat seeingu miałem dosłownie jeden artykuł w Scientific American na pół strony. Teraz prace to wyglądają tak, że na niektórych stronach jest więcej przypisów niż tekstu pracy a literatura jest objętościowo większa od treści pracy. SMUTNE ale prawdziwe i nawet antyplagiat nie pomaga.

A wracając do tematyki turystyki jak to nazwałaś astronomicznej to na tym forum i nie tylko na tym możesz znaleźć aż za wiele przykładów i ludzi, którzy może podzielą się swoimi doświadczeniami z organizacji zlotów, bieszczadzkich obserwacji, wyjazdów pod południowe niebo do Ameryki PŁD czy Afryki. 

Przyznam praca mozolna ale efekt może być jedyny w swoim rodzaju. Coś jak kiedyś moja praca u prof. Kreinera.

Powodzenia

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie te książki mają być? Przewodniki, pamiętniki czy beletrystyka, a może fantastyka naukowa?

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Człowiek - istota kosmiczna." W tej książce jest rozdział o turystyce kosmicznej. Innych książek niestety nie kojarzę.

  • Like 1

Altair Astro Starwave 102ED-R FPL53 || AZ 4 1,5" || PZO 8x40

ND 5 by AstroLutek || OMEGON polaryzacyjny zmienny 2" || Explore Scientific UHC 2" || Explore Scientific CLS 2"

kątówka Explore Scientific 2" dielectric || ES 24 82° || ES 11 82° || ES 4.7 82° ||

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, robinek72 napisał:

Jakie te książki mają być? Przewodniki, pamiętniki czy beletrystyka, a może fantastyka naukowa?

Na pewno książki naukowe do części teoretycznej więc fantastyka na pewno nie, bardziej teoria ogólnie historia lotów, rozwój itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MKonieczny napisał:

"Człowiek - istota kosmiczna." W tej książce jest rozdział o turystyce kosmicznej. Innych książek niestety nie kojarzę.

To chyba pozycja raczej futurystyczna a jak rozumiem Karla szuka pozycji dotyczących tego co poniżej

 

16 godzin temu, Karla napisał:

Myślę jeszcze ogólnie nad turystyką astronomiczną bo akurat  tu by już było wszystko i muzea i obserwacje  różnych wydarzeń i parki ciemnego nieba

czyli tego co tu i teraz. Tylko nazwa turystyka astronomiczna jest dość myląca.

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Karla napisał:

 bardziej teoria ogólnie historia lotów, rozwój itp. 

To jednak podróże w przestrzeń kosmiczna??? Historia lotów w przestrzeń kosmiczną?? Czyli fantastyka bo wszystkie loty do tej pory to były raczej naukowe i wojskowe nie turystyczne ;) 

Edytowane przez robinek72

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby to uściślić tematem pracy ma byc:

1. TURYSTYKA na naszej Ziemi w miejsca skąd możliwa jest obserwacja kosmosu  (w tymparki ciemnego nieba) czy np. wycieczka na Cape Canaweral (muzeum)

czy

2. poza Ziemię czyli eksploracja kosmosu np. futurystyczna wycieczka na Marsa (człowiek) bo maszyny juz tam sa ?

Edytowane przez robinek72

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, robinek72 napisał:

To jednak podróże w przestrzeń kosmiczna??? Historia lotów w przestrzeń kosmiczną?? Czyli fantastyka bo wszystkie loty do tej pory to były raczej naukowe i wojskowe niż turystyczna ;) 

Tak naukowe ale od tego się zaczynało a planuje się loty turystyczne na ISS i o tym artykułów jest dużo 

https://www.spidersweb.pl/2020/03/spacex-iss-turystyka-kosmiczna.html

Ale jakby nie patrzeć nie mam konkternie jeszcze określonego tematu bo turystyka kosmiczna promotorowi nie spasowała, dlatego na razie muszę myśleć i szukać jak połączyć by temat jednak był ciekawy a nie pisanie o czym co wgl mnie nie interesuje ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robinek72 napisał:

Aby to uściślić tematem pracy ma byc:

1. TURYSTYKA na naszej Ziemi w miejsca skąd możliwa jest obserwacja kosmosu  (w tymparki ciemnego nieba) czy np. wycieczka na Cape Canaweral (muzeum)

czy

2. poza Ziemię czyli eksploracja kosmosu np. futurystyczna wycieczka na Marsa (człowiek) bo maszyny juz tam sa ?

Jakby się wziąć za turystykę astronomiczna to ona już by uwzględniała wszystko 

received_229377318161718.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale czy wysłanie trzech czy czterech nadzianych miliarderów na ISS można nazwać turystyką? Oni polecą tam jako balast za kasę której potrzebuje Elon M. na swoje widzimisie.

 

Takie rozumienie turystyki  ma się tu nijak.

Słowo turystyka pochodzi od francuskiego pojęcia tour, które oznacza wycieczkę, podróż kończącą się powrotem do miejsca skąd nastąpił wyjazd. Przez turystykę można rozumieć formę czynnego wypoczynku połączonego z poznawaniem różnych miejsc oraz elementami sportu. Turystykę traktuje się również jako zjawisko społeczne, polegające na odbywaniu podróży w celach poznawczych, rozrywkowych, wypoczynkowych leczniczych lub związanych z kultem religijnym, bez podjęcia pracy zarobkowej i osiedlania się. W takim rozumieniu podkreśla się, iż istotnym motywem turystyki jest rozwój osobowości człowieka. Aby taki cel mógł zostać zrealizowany, pobyt turystyczny musi stwarzać turystom okazję do bezpośrednich kontaktów z naturalnymi, kulturowymi i społecznymi walorami odwiedzanego miejsca.

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie turystyka skuił bym sie na wszystkim poza podróżami kosmicznymi bo turystyczne to one nie sa i jeszcze długo nie będa. Jak napisałem wczesniej wysłanie ludzi "turystów" na ISS z turystyką nie ma wiele wspólnego bo nie spełnia wskazanych przed turystyka celów. Ale to tylko moje zdanie.

 

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, robinek72 napisał:

Wybacz ale czy wysłanie trzech czy czterech nadzianych miliarderów na ISS można nazwać turystyką? Oni polecą tam jako balast za kasę której potrzebuje Elon M. na swoje widzimisie.

Takie rozumienie turystyki  ma się tu nijak.

Słowo turystyka pochodzi od francuskiego pojęcia tour, które oznacza wycieczkę, podróż kończącą się powrotem do miejsca skąd nastąpił wyjazd. Przez turystykę można rozumieć formę czynnego wypoczynku połączonego z poznawaniem różnych miejsc oraz elementami sportu. Turystykę traktuje się również jako zjawisko społeczne, polegające na odbywaniu podróży w celach poznawczych, rozrywkowych, wypoczynkowych leczniczych lub związanych z kultem religijnym, bez podjęcia pracy zarobkowej i osiedlania się. W takim rozumieniu podkreśla się, iż istotnym motywem turystyki jest rozwój osobowości człowieka. Aby taki cel mógł zostać zrealizowany, pobyt turystyczny musi stwarzać turystom okazję do bezpośrednich kontaktów z naturalnymi, kulturowymi i społecznymi walorami odwiedzanego miejsca.

Według mnie od czegoś zacząć trzeba mimo iż to będą lecieć tylko nadziane osoby to nadal będzie turystyka kosmiczna, tylko że ich po prostu będzie na to stać a przecież normalnie że  tak jest i to nie tylko w sferze kosmicznej a na Ziemi jedni podróżują po swoim kraju bo na więcej sb pozwolić nie mogą i tego nie przeskoczy, wszystko uwarunkowane jest od pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma tu o turystyce ale coś o podróżach kosmicznych tu znajdziesz.

https://astrofotografiaszymon.blogspot.com/2019/12/przyszosc-ludzkosci-michio-kaku.html

Przyszłość Ludzkości - Michio Kaku

 

 

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szdom1 napisał:

Może nie ma tu o turystyce ale coś o podróżach kosmicznych tu znajdziesz.

https://astrofotografiaszymon.blogspot.com/2019/12/przyszosc-ludzkosci-michio-kaku.html

Przyszłość Ludzkości - Michio Kaku

 

4 godziny temu, MKonieczny napisał:

"Człowiek - istota kosmiczna." W tej książce jest rozdział o turystyce kosmicznej. Innych książek niestety nie kojarzę.

Dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Błękitna kropka. Człowiek i jego przyszłość w kosmosie" Carl Sagan
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4846042/blekitna-kropka-czlowiek-i-jego-przyszlosc-w-kosmosie

Bardzo fajnie się czyta, ale przyznaje, że jeszcze nie skończyłem. Wydaje mi się, że może się Tobie przydać. 

Nawiązałbym też do tego:

4 godziny temu, robinek72 napisał:

Słowo turystyka pochodzi od francuskiego pojęcia tour, które oznacza wycieczkę, podróż kończącą się powrotem do miejsca skąd nastąpił wyjazd. Przez turystykę można rozumieć formę czynnego wypoczynku połączonego z poznawaniem różnych miejsc oraz elementami sportu. Turystykę traktuje się również jako zjawisko społeczne, polegające na odbywaniu podróży w celach poznawczych, rozrywkowych, wypoczynkowych leczniczych lub związanych z kultem religijnym, bez podjęcia pracy zarobkowej i osiedlania się. W takim rozumieniu podkreśla się, iż istotnym motywem turystyki jest rozwój osobowości człowieka. Aby taki cel mógł zostać zrealizowany, pobyt turystyczny musi stwarzać turystom okazję do bezpośrednich kontaktów z naturalnymi, kulturowymi i społecznymi walorami odwiedzanego miejsca.

To jest super punkt wyjścia. Można podsumować misje kosmiczne, odwiedziny bogaczy na ISS i zastanowić się, które aspekty turystyki są spełnione. 

  • Like 1

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, pmochocki napisał:

"Błękitna kropka. Człowiek i jego przyszłość w kosmosie" Carl Sagan
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4846042/blekitna-kropka-czlowiek-i-jego-przyszlosc-w-kosmosie

Bardzo fajnie się czyta, ale przyznaje, że jeszcze nie skończyłem. Wydaje mi się, że może się Tobie przydać. 

Nawiązałbym też do tego:

To jest super punkt wyjścia. Można podsumować misje kosmiczne, odwiedziny bogaczy na ISS i zastanowić się, które aspekty turystyki są spełnione. 

Dziękuję bardzo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karla no i temat się rozkręcił ;) Masz kilka pozycji i możesz zaczynać. Powodzenia. Pamiętaj tylko o proporcji tekstu do przypisów ;)

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)