Skocz do zawartości

Heq5pro po modzie dziwnie wystająca pokrywa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pogoda nie dopisuje to wziąłem się za wymianę gniazda zasilania w moim Heq5pro od Gayos'a. Zaraz po odkręceniu panelu zasilania moją uwagę przykuły szpary dookoła pokrywy od pasków. I moje pytanie co może być nie tak? Czy jeśli pozostawie to tak jak jest w przyszłości może sprawić to jakieś problemy? Dodatkowo widać mikro pęknięcia w miejscach gdzie tryby stykają się z klapką ale to już tak było gdy paczka do mnie trafiła. 

IMG_20200501_135941.jpg

IMG_20200501_135929.jpg

15883347787711378434649493821232.jpg

Edytowane przez Encpenc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Odkręciłem klapke i wszystko wygląda na to, że napinacze do pasków są za wysoko i wbijają się w pokrywę. Po odkręceniu pęknięcia praktycznie znikły. Może jakaś gumowa uszczelka lub podkładka dookoła pokrywy wystarczy. Oby tylko to nie wpływało na montaż w negatywny sposób 

?

Zamykać i się nie przejmować czy próbować w jakiś sposób zdystansować tą pokrywkę? 

IMG_20200501_142314.jpg

Edytowane przez Encpenc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcie pokrywy od spodu - pewnie będzie widać co zapiera się na pokrywie.

Ale sądząc po twoich zdjęciach na 99% zapierają łby śrub na osiach rolek napinacza.

Można (od najbardziej eleganckiego rozwiązania):

1) spróbować wymienić śrubki w napinaczach na takie z bardzo niskim łbem

2) wydrukować wyższy dystans pod pokrywą

3) Podszlifować dremelkiem pokrywę w miejscu, gdzie zapiera. 

 

Taurus 500 | GPO 8x42 | TS BA8 20x110 | Messier 110/110; H400 399/400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzegorz Czernecki napisał:

Modować musiał ktoś bez wyobraźni i ogłady w mechanice ;)

Znałem takich kliku domorosłych "kowali", jak to św p. JanuszP. zwykł mawiać  ;)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Encpenc napisał:

Zasilanie jak się okazało zrywało bo nie ta końcówka w zasilaczu ?. Obejdzie się bez wiercenia i lutowania :P . Jeszcze pozostaje jakąś dystanse wyciąć co by mu wiaterek nie podwiewał po trybikach :D 

Ja miałem tą końcówkę co trzeba a zasilanie mimo to nie raz  potrafiło zerwać, dopiero taka modyfikacja rozwiązała problem  

image.png

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz Czernecki napisał:

Ja miałem tą końcówkę co trzeba a zasilanie mimo to nie raz  potrafiło zerwać, dopiero taka modyfikacja rozwiązała problem  

image.png

Jak zacznie znowu zrywać to na pewno właśnie tak to zrobię. Narazie nie ruszam póki działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)