Skocz do zawartości

Co to za obiekt mocno świecący na niebie?


Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem że jest to udający Wenus nadajnik 5G, za pomocą którego Rząd Światowy kontroluje społeczeństwa i rozsiewa koronawirusa. Wenus została w związku z tym wyłączona i wycofana z użytku. Nadmieniam, że jest to informacja tajna - bardzo proszę o jej nierozpowszechnianie, zwłaszcza nie publikowanie jej na portalach społecznościowych, fejsie i tiktoku.

Edytowane przez lulu
  • Like 3
  • Haha 3

pozdrowienia Łukasz   

BANER-BEZPROFILU.png.b4d0d25772f1ea42928d85737417bc2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lulu nie wszyscy to prowokująco zachowujący się płskoziemcy i wybacz, że to powiem ale Twój sarkazm jest nie a miejscu

  • Like 2

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartekf napisał:

ej o co wam chodzi? ja się poważnie pytam. No widać jakąś gwiazdę, satelitę. Na gwiazdę wydaje się za duża. To jest gwiazda polarna?

Jak ją widzisz na zachodnim niebie gdy zaczyna się robić szarówka a żadne gwiazdy jeszcze nie są widoczne to jest to druga planeta naszego Układu Słonecznego, która Wenus została nazwana :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartekf napisał:

ej o co wam chodzi? ja się poważnie pytam.... To jest gwiazda polarna?

dostałeś już odpowiedź - to Wenus

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo duzo ludzi i to całkiem dobrze wykształconych pyta mnie wiedząc, ze ,,w niebie siędzę" - Jacek ,,co to tak jasno na zachodzie wieczorkiem świeci".
Jest to raczej pozytywna ciekawość nie płaskoziemstwo :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie całe życie zamknięte w telefonach mają. Finanse, bankowość, zakupy, praca. Ale na proste pytania odpowiedzi sami nie znajdą. A w telefonie jest GPS, kompas, są darmowe aplikacje astro. Po prostu wtórne średniowiecze ze smartfonem w dłoni. Jakby ich przenieśli 30 lat wstecz to jakby trias, jura, kreda. 

  • Like 2

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, polaris napisał:

 Jakby ich przenieśli 30 lat wstecz to jakby trias, jura, kreda. 

To trochę więcej niż 30 lat.....
Ale czy odpowiedź na proste pytanie i to dość sensowne nie może być prosta?
Czy w ten sposób nie zyskamy zwolennika? O na tym forum pomogli....

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robinek72 napisał:

lulu nie wszyscy to prowokująco zachowujący się płskoziemcy i wybacz, że to powiem ale Twój sarkazm jest nie a miejscu

robinku, dziękuję że doprowadziłeś mnie do pionu.

  • Like 2
  • Haha 2

pozdrowienia Łukasz   

BANER-BEZPROFILU.png.b4d0d25772f1ea42928d85737417bc2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, polaris napisał:

Ludzie całe życie zamknięte w telefonach mają. Finanse, bankowość, zakupy, praca. Ale na proste pytania odpowiedzi sami nie znajdą. A w telefonie jest GPS, kompas, są darmowe aplikacje astro. Po prostu wtórne średniowiecze ze smartfonem w dłoni. Jakby ich przenieśli 30 lat wstecz to jakby trias, jura, kreda. 

Z jednej strony to prawda... z drugiej... żyjemy w czasach gdzie dostęp do informacji jest łatwy jak nigdy. Czy dostęp do wiedzy też? Czy informacja jest prawdziwa, zafałszowana z premedytacją, czy tylko przez przypadek. Każdy może napisać teraz książkę, bloga, czy zrobić film, mianować się ekspertem i prowadzić konferencje. Ktoś powie korzystaj z zaufanych źródeł... Pisząc Obiekty Tygodnia już kilkukrotne musiałem poprawki w Wikipedii robić. Niby drobiazgi, ale... cokolwiek czytasz w dzisiejszych czasach, musisz się dwa razy zastanowić, zanim uznasz to za fakt, a nie opinię. 

16 godzin temu, Jacek E. napisał:

Ostatnio bardzo duzo ludzi i to całkiem dobrze wykształconych pyta mnie wiedząc, ze ,,w niebie siędzę" - Jacek ,,co to tak jasno na zachodzie wieczorkiem świeci".
Jest to raczej pozytywna ciekawość

Szkoda, że tak mało z astronomii uczą teraz w szkołach. W moim liceum moja polonistka kazała nam oglądać Wenus i znaleźć dzieła mówiące Jutrzence i Hesperos... To była praca domowa, którą pamięta się całe życie...

Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś się zastanowi co widać na niebie. Przypomina mi się pierwszy rozdział kultowej książki autorstwa Stephena Jamesa O?Meara "The Caldwell Objects":

On one spring evening in the 1980s I was working late at Sky & Telescope, which is produced in three old yellow houses in Cambridge, Massachusetts. My office was on the second floor of one of those buildings, and my desk faced a window that looked out to the south. Everyone else had gone home, the Sun had set, and the stars were just beginning to shine. I love the subtle tones of twilight and soon found myself gazing out the window, transfixed. That?s when the phone rang. Usually I wouldn?t take a call after hours, but this time I did . On the other end of the line the faint, slightly strained voice of an elderly man asked, ?Could you tell me the name of the yellow star shining outside my window??At first I thought the call might be a prank, but the tone of the man?s voice told me otherwise; it had an almost dire quality to it, like that of a sick child asking for comfort. ?I remember seeing the star when I was a child,?he explained, ?but I never bothered to learn its name.?He paused a moment to catch his breath. ?You see, I?m dying.?An electric shock raced up my spine. For a moment I didn?t know how to react. I wanted to say something sympathetic; instead, I asked him where he was looking. The star was low in the east, he replied. Without looking, I knew his star. Still, I had to be certain. He deserved that much. I asked the man to hold on, then ran downstairs and dashed outside. The air was cool and still, and it smelled sweet. Looking to the east I saw a stand of trees bursting with fresh spring leaves. How ironic, I thought, as I spied his star above them. And for the first time I really saw that star and realized its significance. I returned to the phone and, with a voice that was both excited and solemn, said, ?It?s Arcturus.?I paused, then added, ?or Hoku-lea, the Hawaiian star of gladness, the star that leads great voyagers home.?I heard a sniff on the other end of the line, followed by a whispered ?Thank you.?The phone clicked. I never learned the man?s name. I?ll never forget that call. It made me realize how important the stars are to humanity, how comforting they can be in times of distress. But why, I wondered, had this man never bothered to learn that star?s name or to pursue his interest in the night Sky? There?s so much in the heavens to delight our eyes and warm our hearts. 

P.S. Z góry przepraszam, że nie przetłumaczone, ale w dzisiejszych czasach można skorzystać z translatora online. ;)

Edytowane przez pmochocki
  • Like 3

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.... szkoda, że kolega bartekf jest zmuszony pytać o taką prostą rzecz. To smutne jak słyszę pytania co tak jasno świeci na wieczornym niebie. Własne dociekanie nie jest już popularne w czasach kiedy rozum zjadają portale społecznościowe.  A gdzie pasja i chęć poszukiwania, dociekania? Na FB można już rankiem poczytać wpisy typu.  

Wstałam.  Właśnie się umyłem. Oglądam swoje włosy. Jestem w hotelu "wariat" i zdjecie z całym syfem w tle. ( swoją drogą nawet nie zwracają uwagi co w tle zdjęcia się znajduje) Eh.... szkoda pisać.

Dołączę się tylko do odpowiadających.

To Wenus! 

Jak napisał pmochocki: "jutrzenka" jakże piękna nazwa.

Edytowane przez dark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lulu napisał:

robinku, dziękuję że doprowadziłeś mnie do pionu.

@lulu a ja nie widzę powodu dla którego miałbyś przepraszać, ani ograniczać swój dosyć sympatyczny i nie taki złośliwy docinek do kolegi. Wiedza jest dziś dostępna bardziej i dużo łatwiej niż kiedykolwiek w historii naszej cywilizacji. Statystycznie wszyscy mamy dostęp do komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, a jeśli nawet nie to do bibliotek. Rzucenie "Wenus" na odczepnego niczego nie rozwiązuje.

  • Like 1
  • Thanks 1

Tuvoc / Astrotuvoc / Mirek

GSO 254/1000, TS ONTC 200/1000, TS APO 65Q, NEQ6 i HEQ5, ASI 294MC Pro, Uranus-C Pro, Mars-C, EOS 800d mod., AllSky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy myślą, że to są żarty. Dobra - zobaczymy co powiecie jak zamiast wejść w koniunkcję ze Słońcem, obiekt ten zmieni kierunek ruchu, pozostając na wieczornym niebie... Wtedy będzie gwałtu rety!

  • Haha 1

pozdrowienia Łukasz   

BANER-BEZPROFILU.png.b4d0d25772f1ea42928d85737417bc2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)